Skocz do zawartości
assbluster

[c++] Odczytanie Wartości Z Tabeli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem.

Oto kodzik:

#include <iostream>#include <conio.h>int main (){	unsigned int x;		std::cout << "Podaj ilosc liczb do wpisania: "<< std::endl;	std::cin >> x;	float *tab=0;	tab=new float[x];	for ( unsigned int i=0; i<x; i++){	std::cout << "Podaj liczbe: ";	std::cin >> tab[i];}		int n;	std::cout << "Pozycja liczby:" << std::endl;	std::cin >> n;					??????	std::cout <<"Wartoscia liczby "<< n << " jest:" << ????;	delete[] tab;	getch();	return 0;}

Zadanie programu polega na tym, żeby pokazał wartość danego elementu tablicy czyli - wpisuję wielkość tabeli potem dane do tabeli i teraz chcę aby po wprowadzeniu numerku liczby (tzn pozycji liczby w tabeli) została pokazana wartosc liczby. Np. jako pierwsza liczba zostało wpisane 12 to kiedy użytkownik zapyta o liczbę numer 1 to żeby pokazało się 12. Moze ktoś pomóc? Bo za cholerę nie mogę nic wymyślić :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] << " jest:" <<tab[n-1];

Ale dopracuj jeszcze ten kod, pozbądź się np. notorycznego pisania std chociażby.

Biblioteka conio.h, też jest już archaiczna.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] << " jest:" <<tab[n-1];

Ale dopracuj jeszcze ten kod, pozbądź się np. notorycznego pisania std chociażby.

Biblioteka conio.h, też jest już archaiczna.

ok, dzięki :)

są std bo kopiowałem kod "pierwszej wersji" programiku, normalnie to wstawiam using namespace std; ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...