Skocz do zawartości
Dawid afg

Cichy Wentylator Do Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam jakiegoś cichego i wydajnego 12cm wentylatora do mojego modecoma MC400W. Obecny się już trochę wyrobił i w nocy gdy zdąży się rozgrzać to znacznie hałasuje i przeszkadza w oglądaniu filmów.

 

 

Na sieci jest mnóstwo ofert producętów i nie mogę się zdecydować. Już raz kupiłem wentylator który po 2 tygodniach zaczął warczeć i 2x nadziałem się na "ciche chłodzenie" - 3 razu nie chcę mieć.

 

Może ktoś mógłby coś polecić? 50zł - niby mała kwota ale nie chcę wywalać nawet takiej kasy w błoto.

 

Są jeszcze na rynku modele z termiczną regulacją? Opłaca się szukać wentylatorów z tego typu regulacją?

 

Nie obraził bym się gdyby był w jakiś sposób podświetlony.

 

 

Co myślicie o tym ?

Link1

 

Link2

 

EDIT

 

Z braku odpowiedzi kupiłem Xilence 120mm. Po zatrzymaniu wentylatora na chipsecie i procku myślałem że źle polutowałem kabelki- po prostu cisza. Jak się będzie sprawować czas pokaże...

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ten Xthermal to się wmontowywuje zamiast oryginalnego wiatraka w zasilaczu? To jest jakiś standard?

Pzdr,

#

A jak sądzisz ?

 

Poza tym za ok 50 kupił bym Scythe Gentle Typhoon 1450rpm. Wentyle z czujnikiem temperatury są jeszcze na rynku, ale wg mnie to chybiony pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzisz ?

 

Poza tym za ok 50 kupił bym Scythe Gentle Typhoon 1450rpm. Wentyle z czujnikiem temperatury są jeszcze na rynku, ale wg mnie to chybiony pomysł.

No sądze, że się wmontowywuje, ale to było tylko preludium do mojego pytania - czy jest jakiś standard? Czy wysokość wiatraka 120 mm do PSU zawsze jest taka sama? Chciałbym wymienić wiatrak w moim Chieftecu, bo czasem słychać z niego jakieś dziwne stuki,ale jednocześnie nie chciałbym kupować 3 różnych wentylatorów i rozbierać kompa 3 razy, zanim trafię taki, który będzie pasować. Stad właśnie pytanie, bo sądzić a wiedzieć to dwie różne rzeczy.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość nie zawsze jest taka sama, niektóre mają np. 20mm ;) Ale generalnie wielkość wentylatorów jest ustandaryzowana, bo inaczej nie było by sensu w to się bawić ;) Kup Gentle Typhoona albo S-flexa szybsze jeśli podpinasz przez regulator obrotów, albo wolniejsze jak bezpośrednio pod 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...