Skocz do zawartości
pavel54

Płyta Nie Wstaje..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem polega na tym że na konfigu z siga uruchamiają się wentylatory, świeci czerwone logo ASUS ale jest brak obrazu na monitorze, części są na pewno sprawne bo właśnie bez problemu działają na innej mobo, bios na p5b jest najnowszy, próbowałem robić clr cmos, wyjmować bateryjkę i nic, płyta jest w bardzo dobrym stanie technicznym, socket jest nienaruszony więc mi już kończą się pomysły :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo wspiera E8400 od biosu 1102, mam nadzieje że masz taki wgrany. Odpal wszystko na pająka poza obudową z jedną kością pamięci ram (raz jedną raz drugą o ile posiadasz dwie). Jeśli wszystko inne działa na innej mobo a to nie poskutkuje to może być jednak uszkodzona o ile pochodzi z niepewnego źródła. Sprawdziłbym jednak dokładnie ten bios. Jakbyś skombinował jakiegoś cepa na 65nm to wtedy o ile bios nie jest najnowszy to komputer napewno odpali i wtedy sprawdzisz jaka wersja w niej siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszystko od płyty g. (wszystkie czytniki, USB, Audio) i spróbuj na krótko odpalić bez włącznika.

***

Może uszkodziłeś piny na płycie g.? Wyjmij procka i zobacz!

Piny są w stanie idealnym próbowałem też tak jak mówisz i nic :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Próbujesz "odpalić" tę mobo z pamięciami G.skill (z tymi co masz w sygnaturze) ?

Jeżeli tak to czy możesz pożyczyć od kogoś inne pamięci (nie G.skill), i spróbuj wtedy (na początek slot 3 - jedna kość).

 

ps. z allegro masz tego mobacza czy z RMA ?

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...