Skocz do zawartości
szpak

dziwny mnoznik ?? hellppp

Rekomendowane odpowiedzi

;] hejka

 

wiem wiem widze ten temat przyklejony i zaraz zabieram sie za czytanie ..ale tak na szybko chcialem sie dowiedziec ...;] mam proca jak w podpisiue i plyte ..mam zmiane mnoznika od 5 do 12,5 i wszystkie dizalaja ..i wlasnie jak to jest ?? bo czytalem ze innym np . jak wezma mnnoznik 8 to sie robi razy 2 i maja 16 ... to dlaczego u mnie tak nie jest ?? ...jak mam od 5 odblokowane to i chyba powyzej co ?? czy wszystkie a xp 1700+ maja tn nizsze mnozniki odblokowane ??

 

i jeszcze jedno pytanko ..w swoim biosie mam taka dziwna opce moze ktos wie o co chodzi : spead spectrum .. i takie ustawienia

1 disable

2 +- 0,5%

3 +-0,75%

4 +- 0,25%

5 - 0,5%

 

z gorki dziki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko ..w swoim biosie mam taka dziwna opce moze ktos wie o co chodzi : spead spectrum .. i takie ustawienia 

1 disable 

2 +- 0,5% 

3 +-0,75% 

4 +- 0,25% 

5 - 0,5%

NIewiem czy mam racje, ale gdzieś słyszałęm że ta opcja jest od jakiś zakłuceń.Coś w stylu jak masz blisko kompa telewizor to komp może zakłucać go.Ta opcja służy do wyelminowania tego.Ale czy to jest prawda to niewiem.Więc się nie śmiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ale ta opcja jest tam gdzie wszystkie do oc wiec dziwnei by to bylo ...a w wolnym tlumaczeniu to by jakos tak bylo szybkosc widma :o tylko jakiego widma lol ... w karzdym razie na wydajnos to wplywu nie ma ...sprawdzalem 2 skrajne mozliwosci ...

 

a z tym mnoznikiem do juz doczytalem no i dzieki HANS ..poprostu wyszedlem z zalozenia ze jak mam do 12,5 odblokowona to moze i wyzej zwlaszcza ze sa egzeplaze co tak maja ;]

 

Fumfel_20 - off topic ..uczys sie do tej matury ?? kurde to juz tylko tydzin a ja nawet polaka jeszcze calego nie opracowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec bierzemy manuala od plyty :) lookamy na sekcje bios spread spectrum i wiemy ze funkcja widma rozproszonego (nie wiem skad mi sie to wielo wiec sie nie brechtac ;-) )moze zredukowac EMI nakładanie sie fal elektro magnetycznych dobra jak ktos normalny to zobaczy i bedzie to kumal to jak wlasnie napisalem najwieksza glupote to prosze mnie uswiadomic i nie wytykac palcem ;D (czyli tlumaczenie telewizor Vs komp chyba jest calkiem ok ..)

 

Matura Paaaanowie co to za dyganie nie ma czego sie bac nauczyciele wam pomoga ... zobaczycie - ja swiezutki jestem zeszly rok .. (z Polskiego to prawde mowiac nigdy nie umialem pisac ja jestem czlowiek konkretny wiec zawsze mialem problem z napisaniem czegokolwiek na n stron :) na dodatek bez bledoof :D ) a na maturze jak kobitka zobaczyla tematy prztuptalaa do mnie do laweczki zapytala co pisze pogadala chwile uspokoila dala kilka pomyslow i poszla dlaej ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fumfel_20 - off topic ..uczys sie do tej matury ?? kurde to juz tylko tydzin a ja nawet polaka jeszcze calego nie opracowalem

Uczę sie ale ...................Kurna też niemam jeszxze całego polaka opracowanego.Teraz powtarzam sobie wszystko.Znaczy sie prubuje....I z tego wszystkiego mi sie zaczeło wszystko plątać.Wczoraj na korkach pomyliłem treść Pana Tadeusza z Krzyzakami :)

 

Matura Paaaanowie co to za dyganie nie ma czego sie bac nauczyciele wam pomoga ... zobaczycie

Daj Boże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zaraz i tak zamkna ten topic ...... ja od rana siedze i niby sie wlasnei ucze kurna a tu jeszcze w uj wszystkiego i ja tylko o polaku pisze a tu jeszcze anglik no i matma ale z matmy zawsze jakos jest...nie ma bata do czwartku polski kacze (pobozne zyczenai jak ja w romantyzmie utknolem) no ale nie ma co gadac tylko trzeba sie uczyc bo jak juz pisales bez matury to goowno no i jeszcze wojo behebheb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] hejka 

 

wiem wiem widze ten temat przyklejony i zaraz zabieram sie za czytanie ..ale tak na szybko chcialem sie dowiedziec ...;] mam proca jak w podpisiue i plyte ..mam zmiane mnoznika od 5 do 12,5 i wszystkie dizalaja ..i wlasnie jak to jest ?? bo czytalem ze innym np . jak wezma mnnoznik 8 to sie robi razy 2 i maja 16 ... to dlaczego u mnie tak nie jest ?? ...jak mam od 5 odblokowane to i chyba powyzej co ?? czy wszystkie a xp 1700+ maja tn nizsze mnozniki odblokowane ?? 

 

i jeszcze jedno pytanko ..w swoim biosie mam taka dziwna opce moze ktos wie o co chodzi : spead spectrum .. i takie ustawienia 

1 disable 

2 +- 0,5% 

3 +-0,75%

4 +- 0,25%

5 - 0,5% 

 

z gorki dziki ;]

Spread Spectrum

Opcje : Enabled, Disabled, 0.25%, 0.5%, Smart Clock

 

Gdy generator sygnałów zegarowych płyty głównej wysyła impulsy, wyskoki impulsów wytrwarzają EMI (Electromagnetic Interference, zakłócenie elektromagnetyczne). Funkcja Spread Function redukuje generowane zakłócenie poprzez modulowanie impulsów w taki sposób, że wyskoki impulsów są redukowane do bardziej spłaszczonych krzywych. Dokonuje tego różnicując częstotliwość tak że nie używa żadnej szczególnej częstotliwości dłużej niż przez chwilę. Redukuje to problemy z interferencją z innymi urządzeniami elektronicznymi znajdującymi się w pobliżu.

 

Jednakże, o ile włączenie Spread Spectrum zmniejsza EMI, stabilność systemu i wydajność mogą zostać nieco obniżone. Może się to sprawdzić zwłaszcza w przypadku "timing-critical devices" takich jak wrażliwe zegary urządzenia SCSI.

 

W niektórych BIOSach znajduje się opcja Smart Clock. Zamiast modulować częstotliwość impulsów na bieżąco, Smart Clock wyłącza sygnały zegarowe AGP, PCI i SDRAM-u, gdy nie są one używane. Dzięki temu EMI może zostać zredukowane bez obniżania stabilności systemu. Dodatkowym bonusem uzywania Smart Clock jest zmniejszenie zużycia energii.

 

Jeśli nie masz problemów z EMI, pozostaw przy ustawieniu Disabled, by mieć optymalną stabilność systemu i wydajność. Ale jeśli prześladuje cię EMI użyj ustawienia Smart Clock o ile to możliwe i zadowol się ustawieniem Enabled lub jedną z pozostałych dwóch wartości, jeśli Smart Clock nie jest dostępny. Wartości w procentach oznaczają jak wiele wahań przeprowadza BIOS na częstotliwości zegara. A więc niższa wartość (0.25%) jest stosunkowo lepsza dla stabilności systemu, podczas gdy wartość wyższa (0.5%) jest lepsza z punktu widzenia redukcji EMI.

 

Pamiętaj by wyłączyć Spread Spectrum jeżeli przetaktowujesz CPU, ponieważ nawet 0.25% wahanie może wywołać tymczasowy wzrost prędkości zegara o 25MHz (w przypadku CPU 1GHZ), który może po prostu spowodować zawieszenie przetaktowanego procesora. Albo przynajmniej użyj ustawienia Smart Clock, ponieważ nie wiąże się z nim żadna modulacja częstotliwości. Myślę, że wyjaśniłem co nieco :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] hejka 

 

wiem wiem widze ten temat przyklejony i zaraz zabieram sie za czytanie ..ale tak na szybko chcialem sie dowiedziec ...;] mam proca jak w podpisiue i plyte ..mam zmiane mnoznika od 5 do 12,5 i wszystkie dizalaja ..i wlasnie jak to jest ?? bo czytalem ze innym np . jak wezma mnnoznik 8 to sie robi razy 2 i maja 16 ... to dlaczego u mnie tak nie jest ?? ...jak mam od 5 odblokowane to i chyba powyzej co ?? czy wszystkie a xp 1700+ maja tn nizsze mnozniki odblokowane ?? 

 

i jeszcze jedno pytanko ..w swoim biosie mam taka dziwna opce moze ktos wie o co chodzi : spead spectrum .. i takie ustawienia 

1 disable 

2 +- 0,5% 

3 +-0,75%

4 +- 0,25%

5 - 0,5% 

 

z gorki dziki ;]

Spread Spectrum

Opcje : Enabled, Disabled, 0.25%, 0.5%, Smart Clock

 

Gdy generator sygnałów zegarowych płyty głównej wysyła impulsy, wyskoki impulsów wytrwarzają EMI (Electromagnetic Interference, zakłócenie elektromagnetyczne). Funkcja Spread Function redukuje generowane zakłócenie poprzez modulowanie impulsów w taki sposób, że wyskoki impulsów są redukowane do bardziej spłaszczonych krzywych. Dokonuje tego różnicując częstotliwość tak że nie używa żadnej szczególnej częstotliwości dłużej niż przez chwilę. Redukuje to problemy z interferencją z innymi urządzeniami elektronicznymi znajdującymi się w pobliżu.

 

Jednakże, o ile włączenie Spread Spectrum zmniejsza EMI, stabilność systemu i wydajność mogą zostać nieco obniżone. Może się to sprawdzić zwłaszcza w przypadku "timing-critical devices" takich jak wrażliwe zegary urządzenia SCSI.

 

W niektórych BIOSach znajduje się opcja Smart Clock. Zamiast modulować częstotliwość impulsów na bieżąco, Smart Clock wyłącza sygnały zegarowe AGP, PCI i SDRAM-u, gdy nie są one używane. Dzięki temu EMI może zostać zredukowane bez obniżania stabilności systemu. Dodatkowym bonusem uzywania Smart Clock jest zmniejszenie zużycia energii.

 

Jeśli nie masz problemów z EMI, pozostaw przy ustawieniu Disabled, by mieć optymalną stabilność systemu i wydajność. Ale jeśli prześladuje cię EMI użyj ustawienia Smart Clock o ile to możliwe i zadowol się ustawieniem Enabled lub jedną z pozostałych dwóch wartości, jeśli Smart Clock nie jest dostępny. Wartości w procentach oznaczają jak wiele wahań przeprowadza BIOS na częstotliwości zegara. A więc niższa wartość (0.25%) jest stosunkowo lepsza dla stabilności systemu, podczas gdy wartość wyższa (0.5%) jest lepsza z punktu widzenia redukcji EMI.

 

Pamiętaj by wyłączyć Spread Spectrum jeżeli przetaktowujesz CPU, ponieważ nawet 0.25% wahanie może wywołać tymczasowy wzrost prędkości zegara o 25MHz (w przypadku CPU 1GHZ), który może po prostu spowodować zawieszenie przetaktowanego procesora. Albo przynajmniej użyj ustawienia Smart Clock, ponieważ nie wiąże się z nim żadna modulacja częstotliwości. Myślę, że wyjaśniłem co nieco :wink:

wow ..no no dzieki wielkie ....juz idzei na disable ...;] stabilny sys to podstawa ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...