Skocz do zawartości
Rosti

Problem Z 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Mam problem z moim nowym komputerem. Pierwsze 2 dni było wszsytko OK. Potem już komputer stał na informacji DET DRAM (na lcd poster). Mam Corsairy Dominator 2x2 1066. I żeby odpalić kompa na 4gb ramu muszę go najpierw odpalić na Jednej kości potem wyłączyć i wsadzić drugą. Krótko mówiąc nie odpala mi na "zimno". Rano wstaję i ten sam problem. Co mam zrobić ? Więcej V jeżeli tak to na czym ? Na Xs pisali mi żebym dał więcej V na NB ale nie napisali ile. Maximus II Formula Q9650 GTX 285 to reszta konfigu.

 

PS: Drugą sprawą jest wydajność pamięci Read = 7800Mb/s a powinno być 8500Mb/s reszta tak samo obniżona.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dojść co jest przyczyną. Komputer nie startuje z powodu "Zimnych Pamięci". Znalazłem podobny problem na zagranicznym forum. Pomachałem troszkę suszarką aby pamięci były lekko ciepłe i odpalił bez problemu. Już tak robię 3-ci dzień. I odpala bez problemów. Jednak tak NIE powinno być ! Tak samo jak założę AirFlow za mocno schłodzi pamięci i mam BSOD. Wie ktoś co mam z tym zrobić ? Zanieść pamięci na gwarancję ?

 

Pozdrawiam i Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co mam odpowiedzieć jak zapytają mnie jaki jest problem. Odp : "Żeby uruchomić komputer muszę użyć suszarki". To jakoś nie zbyt dobrze brzmi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odczytu - jeśli masz pamięci PC8500 to nie znaczy, że odczyt będzie 8500MB/s. Weź pod uwagę, że masz kości CL5, na CL4 może by i tyle było. Jak chcesz zwiększyć odczyt to pobaw się timingami, bardzo duży wpływ na to ma Performance Level.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...