Skocz do zawartości
jediknight

Błąd Z Rpc, Ale Nie Blaster - Komp Nie Wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio chcialem wyczyscic dysk ktory lezal sobie w szafie, w tym celu wyłączyłem swojego kompa, podłączyłem ten dysk jako drugi, i odpaliłem komputer. Na starym dysku też był windows, ale do bootowania wybrałem swój stary dysk. No i teraz zaczęły się jaja - komp się zbootował do momentu, gdzie wyświetla się niebieski ekran z logiem "windows xp professional" na środku, a dalej stanął. Po 5 minutach wyświetlił znany komunikat:

 

this system is shutting down

please save (...)

this shutdown was initiated by nt authority/system

windows must now restart because the remote procedure call (rpc) service terminated unexpectedly

Odliczył swoje 60 sekund i zniknęło, ale wcale się nie zrestartował.

 

Po restarcie i odłączeniu tego drugiego dysku - to samo, już za każdym bootem. No to myślę: może jakimś cudem złapałem Blastera.

 

Odpaliłem kompa z BartPE i przeskanowałem dysk dwoma antywirusami, bez efektu. Żadne wpisy w rejestrze też nie świadczą, jakobym miał Blastera. Usługa RPC jest włączona, tzn. wartość z tej strony jest ustawiona jak trzeba. Zrobiłem też chkdsk partycji systemowej. Mam windowsa xp pro sp3, nlite'owanego, około trzymiesięcznego. Może warto jeszcze wspomnieć, że nie jestem do końca przekonany, że podłączenie tamtego dysku miało coś wspólnego z padem, bo system był nierestartowany od ok. tygodnia i jakakolwiek trefna łatka zainstalowana w tym czasie może być przyczyną. Aha, i po załadowaniu niebieskiego ekranu logo windowsa pokazuje się powoli (takie fade-in)... nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

 

Co robić?

 

EDIT: to samo jest kiedy próbuję się bootować w safe mode.

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...