Skocz do zawartości
panel

Karta Muzyczna Z Dekoderem Dolby Digital

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podłączyć moje głośniczki 5.1 pod Xbox'a. Aby mieć pełne 5.1 zdecydowałem się na podłączenie za pomocą kabla optycznego.

 

Niestety po drodze okazało się, że X-Fi Titanium, którą posiadam na wejście optyczne, ale może na nim zdekodować jedynie dźwięk surround ;/

 

Poszukuję karty muzycznej z wejściem optycznym, która ma możliwość dekodowania dolby digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ciebie jedynie stare X-fi fatality z panelem ono dekoduje z optyka DD teraz zarzucono dekodowanie we wszystkich kartach także masz lipe

 

ps nowe champion jakby co już dekodowanie nie robi

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest najlepszy wybór bo z pewnością jeśli puscisz dźwięk przez PC'ta to będziesz miał opóźnienia dźwięku w stosunku do obrazu ;-)

Poszukaj może jakiegoś zewnętrznego dekodera DD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie miał żadnych opóźnień po czym tak wywnioskowałeś ? jak podłączasz do zewnętrznego dekodera to co on magicznie odgrywa czy dekoduje ? no właśnie cpu w piecu robi dokładnie to samo :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ciebie jedynie stare X-fi fatality z panelem ono dekoduje z optyka DD teraz zarzucono dekodowanie we wszystkich kartach także masz lipe

 

ps nowe champion jakby co już dekodowanie nie robi

Mam pytanko czyli wszystkie nowe karty już nie będą sprzętowo dekodować DD? Mogę poznać źródło tej wiadomości? Pytam, bo moja ADI AD1988B sprzętowo dekodowała DTS jednak z nowymi sterownikami ta opcja została usunięta i nie wiem czy na stałe czy do następnych sterów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię o liczących się kartach na rynku jak Auzen, Creative, Asus, źródło tej informacji to sprawdzone własnymi rękami a dekodowanie można znaleźć w starszych kartach bez problemu, po wejściu Visty jakoś to zarzucono dla nowych kart, ale dla kart które obsługiwały to suport jest dalej dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie miał żadnych opóźnień po czym tak wywnioskowałeś ? jak podłączasz do zewnętrznego dekodera to co on magicznie odgrywa czy dekoduje ? no właśnie cpu w piecu robi dokładnie to samo :damage_wall:

Po czym to wywnioskowałem? Z działu Konsole ktoś już w ten sposób probówał dekodowac cyfrowy dźwięk z konsoli na PC i miał opóźnienia. Z czego to wynika - nie wiem. Moge tylko gdybać, że z nieudolności sterowników/oprogramowania.

Zewnętrzny dekoder (nie podłączany do PC! takie jakie dawali kiedyś do starych zestawów nagłaśniających creative'a) dałby pewność braku opóźnień, a do tego komputer nie musiałby być włączony podczas grania na konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...