Jump to content

Ancient

Stały użytkownik
 • Content Count

  700
 • Joined

 • Days Won

  1

Ancient last won the day on April 14 2015

Ancient had the most liked content!

Community Reputation

49 Pozytywna

About Ancient

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 01/01/1990

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  3669241

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  52°13' N 21° E

Recent Profile Visitors

12966 profile views
 1. Sprawdź, czy Twój dysk nie ma starego firmware. Ostatnia to "M3CR023", ew aktualizacja może pomóc. Prawidłowo dysk powinien throtlować, czyli spowalniać pracę, aby obniżyć temperaturę. W prawidłowych warunkach nie powinno dojść do przegrzania. Jeżeli nie firmware i nie masz możliwości sprawdzenia w innyk komputerze, to oddaj dysk na gwarancję.
 2. Spróbuj zainstalować jakieś distro ze starszym kernelem 3.19 np. Ubuntu 14 ew 15 Memtesta jak długo maglowałeś?
 3. 1.Windows zainstalował się na tym poprawnie? 2. Memtest86 coś zwraca? 3. Procesor, RAM był podkręcony? Sprawdź, czy problem występuje również po przywróceniu ustawień BIOS do wartości domyślnych.
 4. Napisz, może na początek: 1. Jaką dystrybucje instalujesz? 2. Na jakim sprzęcie ją instalujesz? 3. Na jakim etapie instalacji występuje problem?
 5. Black Panther - Porównywałbym z Doctor Strange, głównie z powodu, iż również wprowadza do MCU nowy świat, nowy klimat i nowych bohaterów. Samego MCU jednocześnie zbytnio nie rozbudowując. Film jest trochę przyćmiewany przez dywagację jaki to wpływ ma wprowadzenie czarnoskórego bohatera do tak dużego uniwersum i ogólne dyskusje o tym jak to wpłynie na popkulturę. Ignorując to, sam twór nie jest manifestem walki z rasizmem, temat ten porusza, ale robi to w sposób subtelny i raczej uogólnia "uciśnionych". Wracając do porównania z Dr Strange, Black Panther podobał mi się bardziej, głównie z pow
 6. Najprostsza droga to z racji, że karta nowiutka to oddaj ją na gwarancję, czy nawet jak masz jeszcze opcję na szybsze zwroty. Dłuższa opcja to m.in sprawdzenie napięć zasilacza pod obciążeniem. Masz pewność że karta jest nowa, objawy trochę jak po odpadzie z koparek/
 7. Star Wars: The Last Jedi - Po Przebudzeniu mocy, wszyscy obawiali się , że film okaże się kalką Imperium kontratakuje. Nie okazał się i do 5 części sagi startu też nie ma. Z zalet świetne efekty, ciekawe scenografie, dobrze rozegrane kilka postaci, sama historia też ok. Z wad: fatalne rozplanowanie filmu jeśli chodzi o wątki, sporo zupełnie niepotrzebnych scen i dłużyzn, większość postaci jednak została beznadziejnie rozwinięta. Ogólnie film rozrywkowy i bawiłem się przy nim dobrze. Obecnie jednak nie da się ukryć, że sposób w jaki Disney rozwija uniwersum raczej mi się nie podoba. Film wyda
 8. To raczej nie sama temperatura może tu być problemem. -Długi beep code sugeruje na problem z RAMem. Testuj na jednej kości, sprawdzaj na różnych slotach i sprawdź, czy same sloty nie są zabrudzone. -sprawdź wizualnie kondensatory na płycie. Czy nie są napuchnięte -Jaka wersja BIOSu? Ten model podobno miewał problemy z "odklejaniem" się chipsetu. A reballing to ryzykowna/droga naprawa.
 9. Bardziej bym się martwił o problem z wyszukiwaniem dostępnych w sieci informacji. Pozostałe problemy: 1. Brak podania pełnej specyfikacji komputera 2. Brak szczegółowego opisu problemu. 55 stopni na chipsecie w BIOSie to żaden problem. Pytanie, czy i kiedy ta temperatura w ogóle wzrasta? Do ilu? I czy ma to jakikolwiek problem z zawieszaniem... 3. Na dzień dobry powinieneś nałożyć pastę na mostek północy i nowe termopady na sekcję zasilania.
 10. Dysków SSD się nie defragmentuje, defragmentacja powstała dla potrzeb HDD co ładnie opisał: Optymalizacją dla SSD jest wywołanie TRIMa, aby oznaczyć puste komórki jako puste. takie rozłożenie danych, aby komórki dysku równomiernie się zużywały. Z tym, że obydwa mechanizmy działają na współczesnych systemach z automatu i wywoływanie ich dla samego wywołania rzadko ma sens.
 11. Obydwa monitory są na praktycznie identycznych matrycach od AU Optronics, słowem to praktycznie jeden czort. Za Acerem przemawia fakt, że AU Optronics to marka Acera. Osobiście brałbym AOCa, bo tańszy, ma lepszą podstawkę. Po za tym AOC ma jeszcze w miarę coś takiego jak kontrola jakości, inną niż niech klient kupi i sprawdzi... jak to jest z monitorami od ASUSa. Bleeding możesz uświadczyć na obydwu, więc weźmiesz ten który Ci się bardziej podoba.
 12. Ciężko jest z odpowiedzią na takie pytanie, bo i stanowisk wiele. Jak mniemam to nie jest Twój pierwszy komputer. Zadaj sobie też więc pytanie: Czy jak wydajność Ci już nie wystarcza, to szukasz aktualnie najlepszej platformy, czy szukasz najwydajniejszego CPU pod posiadaną płytę?? Mimo wszystko większość ludzi jak wymienia to wymienia wszystko, ale zdarzają się wyjątki. AMD od wielu lat lepiej rozwija swoje platformy, dużo lepiej wychodzi im też ulepszenie kolejnej iteracji danej architektury CPU. Athlon/Athlon II, Phenom/Phenom II. Zen 2 na pewno wyjdzie im też świetnie Py
 13. Jakkolwiek słupki wskazują, że do gier jednak już tylko Intel. To w praktyce możesz nie zauważyć różnicy. Pierwsze skrzypce i tak gra karta graficzna, choć zależy też od gier. Wydajność Ryzena, będzie też stopniowo wzrastać, raz że AMD co raz wydaje aktualizacje AGESA, które co nieco poprawiają. To producenci gier przychylniej patrzą na większą ilość rdzeni. Opcja lepsza/droższa zawsze się znajdzie, ale ten CPU do gier jest dosyć optymalny. Do samych gier, nie potrzeba więcej, patrz wyżej. No i i7-8700 ma problemy z dostępnością, czytaj kupisz dopiero za kilka tygodni, może wcześniej.
 14. Udało Ci się może znaleźć na to jakieś oficjalne info. Bo niestety jak teraz patrzę to też Zen 2 nie zostało oficjalnie potwierdzone na TR4. Na AM4 tak. x299, będzie chyba miało ogólnie większy sens za jakiś czas jak już ludziom przestaną wystarczać Broadwell-E, Skylake i ceny spadną. Obecnie tylko właśnie ta opcja z 7820X wydaje się jako tako sensowna. z370 bym rozważał, ale obawiam się, że możliwość wykorzystania tylko linii PCIe udostępnionych przez chipset dla dysku NVMe i reszty pozostałych rozszerzeń stanie się istotnym bottleneckiem. Magistrala DMI 3.0 jest szybka, ale to nic in
 15. Z tych 3 zdecydowanie Netgear, po podmianie firmware jest to potężne urządzonko. Asus ma chipset qualcoma, nie wgrasz żadnego otwartego oprogramowania, co prawda oryginalne Asusa jest dobre, ale ten model ma też raczej słabe wifi. Co do zasięgu Wifi, to weź pod uwagę, że rzeczywista wydajność zależna jest od wielu czynników, jak choćby rodzaje przeszkód i porządek w eterze. Więc, możliwe, że będzie się trzeba wspomóc dodatkowym urządzeniem jak AP, czy repeater. Tym nie mniej w tych kategoriach cenowych ten Netgear to najlepszy wybór.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.