Skocz do zawartości
Makaan

Overclocking E2200- Czy Lepsze Chłodzenie Polepszyłoby Wynik ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poniższy wynik E2200 (1 w PL, 28 na świecie) udało mi się osiągnąć na AC Freezerze 7 Pro.

Jak myślicie- czy po pożyczeniu Mugen'a I udałoby mi się osiągnąć jeszcze wyższą częstotliwość ?

Na razie nie udało mi się uruchomić systemu przy wyższym O.C., nawet po podbiciu napięcia do 2,1V...

 

http://hwbot.org/listResults.do?cpuModelId...e&limit=100

http://odsiebie.com/pokaz/2643888---1aa9.html

 

Konfiguracja komputera:

E2200, MSI P35 Neo2-FIR, 2x1024MB GoodRam DDR2 PC2-6400 CL5, Asus Radeon HD3850 512MB GDDR3 0,8ns, CoolerMaster eXtreme Power Plus 460W, CoolerMaster Elite 333, Arctic Cooling Freezer 7, Noctua NT-H1

 

Jeszcze jedna sprawa- na HWBot.org zostałem zbanowany przez United Team of Poland. Czy ktoś spośród członków teamu na tym forum mógłby mi wyjaśnić, jakie były przyczyny bana ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a inne napiecia na plycie podbiles? Mam taka plyte i podobny procesor i potrzebowala sporych napiec na mostkach zeby e2180 ruszyl na 10x400

 

Swoja droga z moimi 4000mhz (moze dalo by sie wiecej ale nie na tej plycie) byl bym 38. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

3.7 GHz, 1.84 V i 36 stopni na Freezerze 64 Pro. To łamie prawa fizyki czy tylko mi się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.7 GHz, 1.84 V i 36 stopni na Freezerze 64 Pro. To łamie prawa fizyki czy tylko mi się wydaje?

może 36* powyżej temp otoczenia ? ;] ew 0* w budzie .- z resztą, idzie schłodzić i zwykłym powietrzem .. tylko ciąg zwiększyć ;)

 

IMO nie ma sensu - jak juz chcesz wycisnąć n-te poty z tego proca to załatw sobie kontenerek jakiś i ln2 ... ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a inne napiecia na plycie podbiles? Mam taka plyte i podobny procesor i potrzebowala sporych napiec na mostkach zeby e2180 ruszyl na 10x400

Napięcia NB i FSB były ustawione na maksymalne dostępne w BIOSie. Pozostałe podbite \"o jeden krok\".

Na szczęście chłodzenie mobo wsparte NT-H1 doskonale sobie radziło- ledwo ciepłe.

 

3.7 GHz, 1.84 V i 36 stopni na Freezerze 64 Pro. To łamie prawa fizyki czy tylko mi się wydaje?

może 36* powyżej temp otoczenia ? ;] ew 0* w budzie .- z resztą, idzie schłodzić i zwykłym powietrzem .. tylko ciąg zwiększyć ;)

Screena robiłem jakieś 4s po skończeniu SuperPi- w czasie obliczeń temperatura rdzeni sięgała 65 stopni. Za to w spoczynku z wyłączonym EIST wahała się w granicach 36-38 stopni.

 

Mam taka plyte i podobny procesor i potrzebowala sporych napiec na mostkach zeby e2180 ruszyl na 10x400

Swoja droga z moimi 4000mhz (moze dalo by sie wiecej ale nie na tej plycie) byl bym 38. icon_biggrin3.gif

Na jakim chłodzeniu ? Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screena robiłem jakieś 4s po skończeniu SuperPi- w czasie obliczeń temperatura rdzeni sięgała 65 stopni. Za to w spoczynku z wyłączonym EIST wahała się w granicach 36-38 stopni.

To juz by bylo normalne;P one tak szybko potrafia temperatury zmieniac ;)

 

Na jakim chłodzeniu ?

Na BOXie :D powaga :D (tyle ze przy temperaturze otoczenia 0°C) :lol: przy napieciu 1,5v B-)

chyba ze o chlodzenie na plycie chodzi. Wtedy bylo standardowe + nawiew 80x80@1100rpm

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na Mugena nic Ci nie da. Najprędzej to na suchym lodzie byś coś zdziałał. Jednak, żeby coś na tym zdziałać to musiałbyś mieć FSB Wall co najmniej 400MHz na AC - daj mnożnik 6 i sprawdź. Ogólnie ten procek mi nie wygląda na zbyt dobry, ale zawsze można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno selekt to nie jest. mysle ze wymiana chlodzenia nie wiele da. ja mialem freezera 7 a po zmianie na karakorum jest nie wiele lepiej.

moj robi 3.6 na 1.325 na powietrzu a zeby pociagnac cos wiecej to musze stranie woltowac tzn 3.8 na 1.4

 

;)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem freezera 7 a po zmianie na karakorum jest nie wiele lepiej.

Bo i Karakorum nie jest o wiele lepszy...

 

Ciekłym azotem być może pobawię się w wakacje, gdy będę miał czas. Ewentualnie mogę przełożyć dalsze próby na zimę... xD

Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchy lód na początek, z azotem sobie nie poradzisz.

Po pierwsze- wszystko zależy od tego, co zdobędę- N2 czy CO2...

Po drugie- skąd wiesz ? :wink:

 

EDIT:

Suchy lód będzie w wakacje- azot też mogę zdobyć, ale cena dewara jest straszna...

Na razie szukam płyty- w grę wchodzi Asus Commando, Biostar TPower I45 lub DFI LanParty LT P35... Zobaczymy na co finanse pozwolą.

Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...