Skocz do zawartości
ziomaltus

Pendrive Tworzy Dziwny Plik...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie dawno kupiłem na allegro pendrive'a 32GB firmy JOGR. Jednak już po pierwszym użytku z pendrive'm były problemy. Otóż po zakończeniu kopiowania i jego ponownym włożeniu pojawia się plik "U¬U¬" który kopiuje kilkakrotnie zawartość pendrive'a, tworzy swoje "klony" oraz inne pliki o dziwnych nazwach. Na dodatek podczas próby usunięcia tego pliku występuje komunikat "Nie można usunąć plik: Nie można odczytać pliku lub dysku źródłowego". Jedyny sposób na jego usunięcie to format i to działa. Jednak podczas próby kopiowania plików znów się dzieje tak samo. To na pewno nie przez komputer, ponieważ testowałem go na kilku komputerach i próbowałem również inne pliki skopiować, ale wynik był ten sam. Czy jest na to jakiś ratunek??

Jeśli potrzebowałby kto screenów to wstawię, ale nie teraz bo internet mi szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest zawirusowany, a to że dzieje się to za każdym razem oznacza że masz w systemie jakiegoś wirusa. Testując go na innych kompach pozarażałeś komputery znajomym. Oczywiście to tylko przypuszczenie ale widziałem już podobne rzeczy i było tak jak pisałem wyżej. Przeskanuj kompa jakimś porządnym antywirem typu np. Kaspersky i zobacz jaki będzie wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Najprawdopodobniej jest zawirusowany, Przeskanuj kompa jakimś porządnym antywirem typu np. Kaspersky i zobacz jaki będzie wynik.

Nie "najprawdopodobniej", tylko na 150% ;) Poza tym, Kspersky nic nie da imo -> to są wirusy działające w trybie jądra i olewają Kasperskiego, Comodo oraz inne Kung-Fu Pandy :lol: Trudne do zabicia - a "znajomym" współczuję, jak najbardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To w takim razie jakim, osobiście mam Avasta??

2. A co do wirusa to trochę dziwnie, ponieważ pierwszy raz był włączany na nowiutkim kompie bez dostępu do internetu, i już tam się to działo. I jeszcze coś nawet jeśli znajdę tego wirusa w kompie to co zrobić z pendrive'm żeby działał jak należy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Na początek ComboFix w trybie awaryjnym z wyłączonym AV - ale to już inna bajka i inny dział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem pendrive nie ma 32 GB tylko o wiele mniej i dlatego dzieją się takie rzeczy :) ewentualnie jest uszkodzony. Spróbuj skopiowac na pendrive kilka utworów mp3 i sprawdź jak to będzie się zachowywać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Nie "najprawdopodobniej", tylko na 150% ;) Poza tym, Kspersky nic nie da imo -> to są wirusy działające w trybie jądra i olewają Kasperskiego, Comodo oraz inne Kung-Fu Pandy :lol: Trudne do zabicia - a "znajomym" współczuję, jak najbardziej...

Ty sam działasz w trybie jądra :)

@ ziomaltus

Jeżeli podłączysz pena na innym kompie z porządnym antywirem i aktualną bazą definicji wirusów to spokojnie da się posprzątać ten bajzel-choć format pena byłby prostszy :)

W "trybie jądra" wirus może działać w sysie,a nie na penie.

A swoją drodą Avast! to syf co tylko dużo krzyczy i sam często pada ofiarą wirusów-przeskanuj Nortonem 2009 (on potrafi naprawić zainfekowane pliki,a nie tylko wyrzucić) ,bo to wygląda na Virut'a albo coś podobnego.

Po ew. naprawie i odzyskaniu danych radzę i tak sformatować pena.

PS.Jeśli to jednak wirus,to Twoi znajomi mają nieźle zabezpieczone kompy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ty sam działasz w trybie jądra :)

@ ziomaltus

Jeżeli podłączysz pena na innym kompie z porządnym antywirem i aktualną bazą definicji wirusów to spokojnie da się posprzątać ten bajzel-choć format pena byłby prostszy :)

Pośmialiśmy się? to fajnie. Masz coś przciw ComboFix? Oczywiście dobry antywir wykryje i usunie wirusa - jeśli był zainstalowany przed zakażeniem, a nie po. Avast nie pomoże ani przed ani po zakażeniu <_<

...jądro to faktycznie śmieszne słówko - osobiście wolę określenie core/kernel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kolegi który ma bardzo dobrego antywira (Bit Defender), specjalnie jeszcze aktualizował bazę danych, lecz jego antywir nic nie wykrył. Próbowałem też combofixem, ale to też nie przyniosło żadnych rezultatów.

Zgłosiłem reklamacje do sprzedającego może on coś zaradzi z pendrivem. Dziękuje wszystkim za próbę pomocy, ale z tym penem zupełnie jest coś nie tak.

Edytowane przez ziomaltus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Pozostaje jeszcze możliwość o której wspomniał Lowermann, albo faktycznie jest uszkodzony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było trochę dziwne, ponieważ po włożeniu pendrive'a pisało 31,2GB. I można było kopiować spokojnie pliki. Dopiero gdy kopiowałem pliki o większych rozmiarach to tak sie działo, ja przypuszczam że chyba jednak jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

A zrobiłeś w końcu tego formata pena?

To podstawa do dalszych kombinacji-jak nie pójdzie,to na 100% padnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O formacie to mi nawet nie wspominaj zrobiłem 352 formaty i 232 szybkie i nic to nie dało (NA SERIO).

Żeby nie było że liczyłem każdy format, to od razu mówię że info na temat formatów wyczytałem w LOGu.

Edytowane przez ziomaltus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...