Skocz do zawartości
HGizmO

Q6600 Na Asus P5q Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W zeszlym tygodniu zamontowalem WC i otrzymalem 25C max na moim q6600@2,98 z vc 1,4. Reszta ustawien jest na auto tylko fsb na 320. Prosze o pomoc jak ustawic w biosie napiecia tak abym mogl osiagnac 1:1 z ramem czyli 3,6 cpu a ram 800mhz?

 

Moje dane techniczne to:

 

CPU: Q6600 G0

Mobo: Asus P5Q Deluxe

GPU: Sapphire 4870x2

Ram: Geil 4x1gb 800mhz

PSU: 750W Be Quiet! Dark Power Edition

Wszystko jest chlodzone ciecza tzn GPU i CPU. poszukuje pomocy jakie powinny byc napiecia na pdzespolach abym uzyskal 3,6 na procku co by mi dalo 1:1 z ramem 4-4-4-4-12. Jak narazie zmienialem tylko fsb procka na 320 i wszysko jest stabilne. Ale nie hcce isc dalej z ustawieniami napiec na auto. Prosze o pomoc w tej sprawie.

 

Thx GizmO.

Edytowane przez HGizmO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W jakim programie odczytujesz temperaturę procesora? Nie ma możliwości, żebyś miał w stresie 25*C, tym bardziej przy napięciu 1,4V

2. Podane napięcie ustawiasz w BIOSie, czy odczytujesz z CPU-Z, pod obciążeniem?

3. Włączyłeś Loadline calibration w BIOSie płyty?

4. Procesor obciążasz Orthosem na wszystkich rdzeniach, Prime95 czy jeszcze czymś innym?

5. Podaj elementy swojego WC

 

Odpisz na wszystkie pytania, a ja w międzyczasie zrobię zdjęcia moich ustawień (też Q6600 na P5Q Deluxe).

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W jakim programie odczytujesz temperaturę procesora? Nie ma możliwości, żebyś miał w stresie 25*C, tym bardziej przy napięciu 1,4V

2. Podane napięcie ustawiasz w BIOSie, czy odczytujesz z CPU-Z, pod obciążeniem?

3. Włączyłeś Loadline calibration w BIOSie płyty?

4. Procesor obciążasz Orthosem na wszystkich rdzeniach, Prime95 czy jeszcze czymś innym?

5. Podaj elementy swojego WC

 

Odpisz na wszystkie pytania, a ja w międzyczasie zrobię zdjęcia moich ustawień (też Q6600 na P5Q Deluxe).

Add:

1. i 2. i 4 :

 

Everest Ultimate Edition/speedfan:

 

Dołączona grafika

 

4. Co to za opcja i gdzie to ustawic? Btw odinstalowalem wzystkie aplikacje asusa poniewaz mma problem z czujnikiem na cpu tak zwana skaczaca temp na czujniku. Problem bardzo znany posiadaczom mojej plyty.

 

5. Zbiornik ---> pompka ---> CPU ----> Chlodznica 240 ---> GPU ----> Chlodznica 360 ----> Zbiornik.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sprawdzaj Core Tempem (ma ustawione Tjmax na 100*C).

Inna sprawa - temp. w stresie nie podaje się 3 minuty pod odpaleniu programu obciążającego :)

Odczekaj do momentu aż temp. przestaną rosnąć (15 minut powinno wystarczyć).

 

O braku porządku w układzie WC nie będę pisał, bo to nie ten dział... ;-)

 

Sugerowane ustawienia, przy czym timingi pamięci dałem na Auto żeby nie zajmować miejsca dodatkowymi opcjami (Ty masz swoje ustawienia).

 

Będziesz miał 2,8GHz na szynie 400, przy napięciu 1,25V. Sprawdź (Orthos albo Prime95 na wszystkie rdzenie przez kilka godzin non stop - ja korzystam z profilu z przeliczaniem FFT ) czy procek będzie stabilny. Jeśli tak, wtedy pójdziemy dalej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie udalo mi sie odpalic kompa na 3,6 z napieciem 1,45 na vc reszta auto. Ram bylo na 801 co dawalo 1:1 i 4-4-4-4-12. Odpalilem Pi na 16mb i po 22 loopie sie wywalilo. Czyli nie przeszlo testu. Zrobilem identyczne ustawienia jka ty masz w biosie i odpalilem pi i wywalilo mi po 4 loopie. Testowalem ram z rebootowalnego cd i wszystko bylo oki(zero errorow test passed).

 

Szukam dalej i generalnie nie rozumiem napiec tych ktore ustawiles :( nb......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLL, VTT, NB, SB nie zostawiaj na auto, bo pewnie płyta zawyża ... Daje za dużo v na takie fsb. Zrób podobnie jak na screenach, potem pójdziesz wyżej i ewentualnie podniesiesz/obniżysz określony voltaż.

Nie wiem jak to jest z C2Q na tych płytach (zaniedługo sprawdzę), ale przy C2D osiągnąłem fsb 430 na standardowych ustawieniach v. Oczywiście nie zostawiałem opcji auto ...

 

A jeżeli chcesz ustawić Geile 800 CL4 to musi być voltaż w okolicach 2.1, 1.9 stanowczo za mało dla nich przy 4 4 4 12

Cl5 zrobią przy 1.8v

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W tym punkcie nie wiem co dalej. Super pi za pierwzym razem zakonczono sukcesem na 16mb test. Po tym odpalilem prime 95 na 34 minuty i zrobil 31 testow na 4rech corach bez errorow. Temp byl 47C. Po tym odpalilem znow super pi na 16mb i sie super pi wysypal tzn zamknal. Nie wiem co robic dalej i gdzie jakie ustawienia zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poukładaj kable i ułóż inaczej węże... Masz modulara, a burdel jak nie wiem ;)

 

A to, że 2.1V zaznacza na żółto, to tym się nie przejmuj - płyta ma 2 cewki na pamięć. Ustaw CPU i NB clock Skew na odpowiednio 400 i 100. Włącz też Mem OC Charger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...