Skocz do zawartości
Namu

Ak12a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam płytę główną prawdopodobnie ak12a (po info podczas uruchamiania ak12as01,)

Problem polega na tym, że nie mogę zainstalować modemu od neostrady sagema!! po podłączeniu go w trakcie instalacji nie załapuje w ogóle, tylko wyskakuje komunikat o tym, ze znaleziono nowy sprzęt USB Device i nie może znaleźć sterowników.

Zainstalowałem wcześniej sterowniki Via 4 in 1 ze strony shuttle i nic to nie daje.

Sprawdzałem sagema na innej płycie głównej Zotac 610i-it, i był ten sam problem.

Wszystko było robione po wcześniejszym instalowaniu windowsa.

 

Pzdr

Namu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi problem występuje na dwóch płytach to znaczy, że problem nie leży w płycie ale w oprogramowaniu.

1. Może instalujesz windowsa z jakiejś poobcinanej instalki?

2. Nie posiadasz minimum sp3 dla winxp.

3. Masz stare sterowniki.

4. Steroniki niezgodne z używanym systemem operacyjnym.

5. Uszkodzony modem.

 

Wyklucz powyższe to będzie się można dalej zastanawiać.

Warto byłoby napisać coś nt. używanych systemów operacyjnych, modelu modemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Windows XP Home Edition SP3 (Na kompie który ostatnio dostał porażenia prądem wszystko działało)

2) jest sp3

3) Sterowniki najaktualniejsze jakie są na necie...

4) Są zgodne

5) Modem sagema leżał prawie rok ponieważ korzystałem z routera. a jest ten co standardowo dorzucała tpsa do neostrady Sagem Fast 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sterowniki dodane przez tpsa to spróbuj z ich płytki.

Dla ścisłości - modem nie działa na dwóch komputerach? czy nie działa tylko na Ak12a?

1) Windows XP Home Edition SP3 (Na kompie który ostatnio dostał porażenia prądem wszystko działało)

Czy w chwili tego porażenia (nie wiem co to naprawdę znaczy) modem był podłączony do tego komputera? Może modem uległ uszkodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sterowniki dodane przez tpsa to spróbuj z ich płytki.

Dla ścisłości - modem nie działa na dwóch komputerach? czy nie działa tylko na Ak12a?

 

Czy w chwili tego porażenia (nie wiem co to naprawdę znaczy) modem był podłączony do tego komputera? Może modem uległ uszkodzeniu.

Ten sagem i ten komp nie były wtedy w użyciu. Było wyładowanie atmosferyczne i Spalił mi się router i komp z którego aktualnie korzystałem, a to jest tylko na zastępstwo. leżał od roku i nie był używany.

 

wystarczyło, że znalazłem sprawny modem. temat do zamknięcia

Edytowane przez Namu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...