Skocz do zawartości
Alloon

Blue Screen W Niektorych Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze bo nie wiem od czego moze byc ten blad a wybralem ten dzial, poniewaz blad pojawia sie w grach. A mianowicie chodzi o to ze jak odpalam niekote gry to wyskakuje mi Blue Screen (Blue Screen Of Death) i komp sie sam nie restartuje tylko stoi na blue screenie i sam musze zrobic restart komputera. Po wlaczeniu dziala jakby nigdy nic i dodam ze blad wyskakuje w starszych tzn 2004-2006 grach bo np. jak odpalam Mirror Edge czy Gothica 3 Czy Coda 4 czy 5 nie mam tego bledu . Natomiast pojawia sie on w takich grach jak :Matrix Path of Neo, Just Cause , MOH Wojna na Pacyfiku i w Made Man tylko w tych grach narazie to zauwazylem. Prosil bym o pomoc

 

 

 

z Gory Thx i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest napisane na tym blue screenie?

 

Jezeli widzisz ten obraz pierwszy raz uruchom ponownie komputer poniewaz cos tam pisze ze zabezpieczenie przed uszkodzeniem potem cos tam o zrzucie z ram ze gotowe tyle pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzet i ktore Forceware masz zainstalowane?

 

Athlon 2000+

1Gb ram DDR1 (Good Ram)

Ge Force 6600gt firmy XFX (dobra firma jak na AGP)

Przyczyna moze byc zasilacz ale nie musi w poniedzialek ide go wymienic Model : Take Me 350

 

edit. A to co jest te Forceware??

Edytowane przez Alloon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sterownik od grafiki robi problem. Potraktuj go DriverCleanerem/ innym programem tego typu i zainstaluj najnowsze, dostępne pod twoją kartę i system.

 

Przyczyna moze byc zasilacz ale nie musi w poniedzialek ide go wymienic Model : Take Me 350

 

Teraz masz taki? Czy na taki wymieniasz?

 

edit. A to co jest te Forceware??

Sterowniki od karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam taki (slaby zasilacz) ale po 2 mam tak dziwnie ze sam mi komp staje tzn jak niema dzwieku to staje i reset a jak jest dzwiek to takie zawieszenie muzyki (tytytytytyty) .Dlatego wymieniam zasilacz a sterowniki nie wiem jakie mam poniewaz 1 raz w zyciu mialem tak ze zadne nie dzialaly sciagalem z nvidia.com 2 x stery najnowsze i te ktore mi dopasowala ta wyszukiwarka i po zainstalowaniu dalej tak falowalo wogole jakby nie bylo sterownikow pozniej jechalem na omegach to dzialalo zmienilem system to zainstalowalem jakies 6.14.85.85 tak pisze ale jakie tos tery to nie wiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edit. Jesli ktos cos cche ejszcze wiedziec a ja nie zawsze siedze na tym forum pisac na gg 434863

jeszcze raz edit xD Sterowniki mam z 30 kwietnia 2009 r czyli nowe bynajmniej tak wyswietla Data: 2009-04-30

Edytowane przez Alloon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skład tych zmian wchodziły też starsze sterowniki? Jakie temperatury ma karta? Zdaje się na AGP te 6600 miały dodatkowe zasilanie, czy tam wszystko jest dobrze podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować na 1001 sposobów polecałbym format dysku i reinstalacje windowsa.

To przynajmniej wyeliminuje wszystkie potencjalne błędy softwarowe. Jeżeli sytuacja będzie sie powtarzać, winy należy szukać w sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj debugging tools for Windows (program).W menu wybierz file/open crash dump i z katalogu C:\WINDOWS\Minidump wczytaj plik z najnowszym bsod'em, następnie !analyze i wrzuć screena na forum.

 

Zajrzyj też tutaj: http://forum.purepc.pl/Microsoft-Windows-f...ia-t100972.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windowsa przeinstalowywalem 2 tygodnie temu i wtedy sformatowalem od razu wszystkie partycje wiec to nie jest wina softwarowa. Karta ma tempereture w normaie 40 stopni mierzylem zapomoca everesta pro i palcem xD no wlasnie starsze nie zabardzo chyba sciagnelem 185.85 i tego pokorju 185.81 itp wlasnie tak mysle czy starszych nie zainstalowac jesli tak to prosilbym o linka skad je sciągnąc. Ma dodatkowe zasilanie ale podlonczone dobrze

 

 

 

Edit. A mam takie pytanie od czego moze gra sie zacinac to znaczy mysz i klawiatura staja jesli jest muzyka to dzwiek zacietej muzyki i tylko reset trzeba moj kolega kiedys powiedzial ze to cos od sterownikow ze jakis blad i gra sie automatycznie zacina czy to prawda a moze czegos innego wina??

Edytowane przez Alloon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...