Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze HP to dobre drukarki ale wedlog Tomshardware to najtansze sa Canon-y w uzytkowaniu. Mysle ze Tomshardware to jest reputowana stona i oni by tam nie klamali. Powyzej jest link. Mozecie sobie poczytac. Bardzo detalicznie opisany artykul. A tak pozatym to Canon S600 byl drukarka roku. Wiele magazynow komputerowych bardzo wysoko sobie cenila S600. Kartridze do HP i Lexmarka sa bardzo drogie. Plus prosze pamietac ze my tu mowimy o orginalnych kartridzach a nie wypelnianych. Nigdy nie mialem do czynienia z wypelnianymi kartridzami ale nie chce mi sie jakos wierzyc ze wypelniane kartridze maja taka sama jakosc druku jak orginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę oryginalny................ Polecam HP :D Najlepiej 920 lub 940, albo wyższe. U mnie w Łodzi tusze oryginały do tego kosztują: 110pln - color, 100pln - black, ale to też zależy od sklepu, bo te same oryginały w Media Markcie są po ok 160pln. Chyba ich nieźle poj......... Bierz HP !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Łodzi tusze oryginały do tego kosztują: 110pln - color, 100pln - black

Chcesz dużo zarobić to otwórz sklep wysyłkowy z tuszami do HP :) bo u mnie kosztują 165zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexmark i Canon mają tanie tusze ale nieoryginalne

w k.świecie był do Lexmarka za 17zł kolorowy 150 ml

Hmmm oka so be it... Jedi yak to mawial Imperator.

 

Na przyszlosc NIE WIERZ TEMU co pisza w gazetach (przynajmniej tak do konca). Lepiej sprawdz sam w sklepie po ile to kosztuje, a nie ufasz slepo recenzentom! Jak znalazles taki tusz to gratuluje...

 

 

hmmmm 150 ml ??? ciekawe jaka drukarka ma taki pojemnik... 15 juz predzej uwierze... ale 150?? siakos nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec tak na wstep sam mam hp940c i uwazam , ze drukara jest zaj... Niestety nie ma rozy bez kolcow i jest cholernie droga w eksploatacji to jest niestety minus wszystkich hp poprzednio mialem zabytkowa juz hp600 i problem byl ten sam. Dlatego jezeli mialbym Ci radzic drukarke w miare dobra jezeli chodzi o jakosc druku i tania w utrzymaniu to canon bedzie najlpeszy kumpel sam ma i chwali ze przez to ze ma, az 4 pojemniki na tusze ( przy 2 hp ) moze dokupywac pojedyncze pojemniki i wychodzi duzo taniej gdyz taki pojemnik kosztuje ok 30 zybla. A tusz do 940 kosztuje niebagatela 120, wiec odpowiedz jest chyba prosta.

Jezli stawiasz na oplacalnosc to canon, jesli natomiast na jakosc to hp.

Aha jeszcze jedno mi sie przypomnialo jezeli chodzi o nieorginalne tusze to wierz mi nie uzywaj mi ich, poniewaz niszczy sie przez to drukara ( glowice )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno mi sie przypomnialo jezeli chodzi o nieorginalne tusze to wierz mi nie uzywaj mi ich, poniewaz niszczy sie przez to drukara ( glowice )

I tak w wiekszosci drukarek (A juz napewno HP, Lexmark), Głowice wymieniasz wraz z atramentem wiec dolewajcie ile sie da a jak sie glowice zuzyja - to zmieniasz tusz, tyle tylko, ze na jednym tuszu pojedziesz 5x dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahah w tej wlasnie chwili zaprzeczyles sam sobie gdyz jak stwierdziles gdy kupujesz nowy tusz to masz nowe glowice ( chodzi oczywiscie o te, ktore sa na pojemniku z tuszem ) natomiast gdy napelniasz stary pojemnik to musisz przedziurawic glowice i nalewac tusz, wiec chyba sam stwierdzisz, ze w ten o to sposob sie niszcza i w raz z tym jakosc druku jest gorsza za kazdym wypelnieniem ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jakbym miał brać teraz drukarkę to brałbym Epsona. A czemu ? Bo mam już od 4 lat Epsona SC 400 i jeszcze sie na nim nie zawiodłem. W międzyczasie mój Epson miał okazję stać ok 9 miesięcy nie używany (kradzież kompa) i nic w nim nie zaschło. Od początku kożystam z atramentów-zamienników i co do jakości jest super. Wydrukowanych zdjęć z cyfrowego aparatu w albumie między odbitkami nikt nie rozpoznaje (oczywiście na Epson Foto Papier, nie na zwykłym), dopóki nie powiem, że to wydruk (a przecież to tylko 720 dpi). Czarne atramenty mam za 35-40 zł, kolor trochę drożej. I nie jest tak, że czarny kończy mi się po 100 stronach tekstu a kolor po paru rysunkach czy wykresach, wystarczają na znacznie dłużej. Kolor mam nowy od początku roku akademickiego i na razie zużyłem ok połowy (mało drukuję w kolorze), czarny wymieniałem już 3 razy. Drukuję też ludziom w akademiku po 20 gr za stronę (czarny) i w zasadzie sobię drukuję za darmo. Atramenty kupuję tylko za zebraną kasę, właśnie wsadzaiłem nowy a kasy mam już na następny. Jak na moje potrzeby to wystarcza do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahah w tej wlasnie chwili zaprzeczyles sam sobie gdyz jak stwierdziles gdy kupujesz nowy tusz to masz nowe glowice ( chodzi oczywiscie o te, ktore sa na pojemniku z tuszem ) natomiast gdy napelniasz stary pojemnik to musisz przedziurawic glowice i nalewac tusz, wiec chyba  sam stwierdzisz, ze w ten o to sposob sie niszcza i w raz z tym jakosc druku jest gorsza za kazdym wypelnieniem ;]]]

Ja nigdy przez glowice nie napelniam ???? Ciekawe jak to wymysliles. Ja mam Lexmarka i we wszystkich tuszach tego producenta spokojnie mozesz wlewac tusz od gory - a wiec nie przez glowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam HP :)

Mam swoją 930c i chodzi super. Kup sobie Hp 940c bo po prostu nie porzałujesz :>

Co do napełniania w hp napełnia sie od góry a nie od głowicy :lol: :lol: :lol:

Więc nic nie możesz uszkodzić.

Gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lexmarka Z52 już 4 krotnie napełniałem kartridż. I drukuje zajebiscie a napełnienie jednego kartriża kosztuje mnie 14 zł więc tanio. Mówię o czarnym, kolorowo też dobrze drukuje 13 stron na 1 minute na czarno a 8 stron na 1minutę na kolorowo bardzo niskie złużycie tonera. W najgorszej rozdzielczości lepszcze efekty niż HP 830 lub 40 nie pamiętam modelu ale wiem że lepiej od 800:) Drukarka spoko. Mówi pokazuje złużycie tonera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemniki w Lexmarkach sa na 20ml tak jak u mnie, jak wiecej jest to gratuluje:) za 28 zł kupuje zestaw do napełnienia i mam 40ml więc spox a pozatym sa bardzo dobre efekty dryukowania tylko dłużej wysycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lexmarka Z52 już 4 krotnie napełniałem kartridż. I drukuje zajebiscie a napełnienie jednego kartriża kosztuje mnie 14 zł więc tanio. Mówię o czarnym, kolorowo też dobrze drukuje 13 stron na 1 minute na czarno a 8 stron na 1minutę na kolorowo bardzo niskie złużycie tonera. W najgorszej rozdzielczości lepszcze efekty niż HP 830 lub 40 nie pamiętam modelu ale wiem że lepiej od 800:) Drukarka spoko. Mówi pokazuje złużycie tonera:)

toner maja drukarki laserowe :D

A i jeszcze jedno moja drukarka(Lexmark 3200) teoretycznie odmieza zuzycie atramentu-ale poprostu sterownik zlicza ilosc wydrukowanych stron - co nie jest dokladne i "zeruje" sie po przeinstalowaniu sterow-tak samo jest w nowych Lexmarkach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za uzycie słowa toner. To nie wiem co masz z lexmarkiem bo ja mam nawet po formatowaniu podany stan. Przeniosłem drukarkę do nowego kompa i dalej wskazywało to samo. Dopiero po wyciągnięciu i włożeniu spowrotem kartridża się zresetowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj qmpel ma jakiegoś starego canona i leje do niego zwyky atrament do piór wiecznych po 5 zł za jeden albo troche lepszy parker (tylko nie szybko schnący!!) i drukuje za dosłownie grasze bo taki atraament za 5 czy 10 zł wystarcza na 4-5 uzupełnień czerni a kolor to już inna sprawa. Różnica w wydruku jest nieauważalna, więc jak tylko text w czerni drukujesz to dlaczego nie :D jak go chcecie o coś zapytać to prosze GG 3416344 (muchomorek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam hp940 poprzednio mialem hp600 zlookalem dokladnie pojemnik z tuszem i jakos nie widze zadnego otworu zeby nalewac od gory :oops:

a mialem poprzednio hp600 i tam nalewalo sie wlasnie przez glowice dlatego nie wiem jak mozna w hp od gory ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam hp940 poprzednio mialem hp600 zlookalem dokladnie pojemnik z tuszem i jakos nie widze zadnego otworu zeby nalewac od gory  :oops: 

a mialem poprzednio hp600 i tam nalewalo sie wlasnie przez glowice dlatego nie wiem jak mozna w hp od gory ????

Nie wiem jak sie uzupelnia przez glowice ale w Lexmarkach jest otworek - wywietrznik (chyba), kolega mial jakiegos hp i wiem ze napelnial go od dolu ale tez robil jakas dziure a nie przez glowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wiem jedno jeśli nie chcesz zbankrutować wydając na tusze NIE kupuj Epsona!

Mój Epson jakoś bez problemu zarabia na siebie, tzn ja drukuję sobie za darmo i jeszcze trochę zostaje, zresztą pisałem wcześniej. Dlatego takie gadanie wydaje mi się nie uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...