Skocz do zawartości
Garstek

Obudowa Z Wyższej Półki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedługo przesiadam się na platformę i7. Jedyną rzeczą, której jeszcze mi brakuje to obudowa. Szczerze mówiąc, to kompletnie nie znam się na obudowach - stąd prośba o pomoc.

Poczytałem trochę i znalazłem takie obudowy:

 

Silverstone TJ07

Silverstone TJ09

Lian-Li P80

Antec Performance One Mini P180

Antec Performance One P183

Antec Performance One P193

Antec Nine Hundred

Antec Nine Hundred Two

Antec Twelve Hundred

Cooler Master HAF Tower RC-932

Cooler Master Cosmos S RC-1100-KKN1-GP

Cooler Master Dominator CM 690

 

W środku będzie siedział i7 920, którego postaram się puścić na powietrzu @ ~4,2 Ghz. Do tego GTX 285 (po wakacjach może dojdzie drugi do SLI). Poza tym 4xHDD i 2 napędy optyczne.

 

Ze względu na ilość "grzałek", szukałem budy z dobrą cyrkulacją powietrza i taką ilością miejsca, żeby nie było ciasnoty. Na liście wyróżniłem 3 modele, które przykuły moją uwagę. Bardzo proszę o komentarze, bo przy kwocie 800zł za budę, chciałbym dokonać trafnego zakupu.

 

Pozdrawiam

Garstek

Edytowane przez Garstek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tą która Ci sie podoba i której rozwiązania Ci najbardziej odpowiadaja, bo zaryzykuje stwierdzenie że wszystkie wymienione przez Ciebie obudowy sa podobnej dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszty nie widziałem na oczy, ale CM Cosmos ma mój kumpel i myślę że jest warta polecenia, bardzo dużo miejsca, ładnie i sensownie to wszystko poukładane ale kierując się wypowiedzią powyżej to pewno większość jak nie wszystkie budy z listy mają podobną jakość więc chyba bardziej musisz kierować się gustem powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Garstek

 

Z tego co widzę planowana przez Ciebie konfiguracja będzie mocno rozbudowana.Będzie potrzeba sporo miejsca(piszesz o dodawaniu drugiej karty graficznej).Odpuść sobie od razu wszystkie budy typu midi tower.Chyba że składasz komputer raz,zamykasz i zapominasz o nim na zawsze :wink:.Jeśli jednak lubisz w nim często ''grzebać'',zmieniać,poprawiać to przy każdej takiej sytuacji będziesz dostawał szału.Problem ze zwyczajnym włożeniem rąk żeby coś wyciągnąć lub przepiąć,zahaczanie o inne podzespoły.Traci się dużo czasu i nerwów.A jeśli zamarzy ci się kiedyś WC to już całkowicie po zawodach :wink: .Nawet nie wspomnę o porządnym ułożeniu kabli i zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji.Jak słusznie zauważyłeś Twoja nowa platforma to będzie spora ''grzałka''.Co do samych obudów ,tych które wytłuściłeś to z każdej będziesz na 100 % zadowolony.Przyjrzyj się jeszcze raz Cooler Master Cosmos a także Lian Li z serii A-7x.Jeśli lubisz klasyczne wzornictwo to właśnie w Silverstone i Lian Li powinieneś celować.Jeśli coś bardziej ''dyskotekowego'' to Antec Twelve Hundred.Przejrzyj forum a zwłaszcza galerię WC.Co prawda kibelki są bardziej zabudowane ale będziesz miał pogląd jak wyglądają rozbudowane platformy w big tower-ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...