Skocz do zawartości
theocraft

Dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

barracudy awaryjne? dobrze wiedzieć... w takim razie samsung

 

ale co do zasilacza - 400W może nie starczyć jeśli zechce kiedyś wymienić sobie grafikę na lepszą,

no i czy procek by wówczas nie zmniejszył wydajności karty graf. a podkręcać... trochę się obawiam, bo o podkręcaniu słyszę wiele złego - skraca żywotność, anuluje gwarancję i w ogóle często prowadzi do awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się obawiam, bo o podkręcaniu słyszę wiele złego

od tych samych osob co ci odradzaly plyte asrocka ? :rolleyes:

zmiana grafiki na szybsza przy monitorze 19" dla mnie nie ma sensu. ja mam 24" i HD4850 w 1900x1200 w wiekszosci gier daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to akurat od innych :) no więc sprzęt już jest spisze sobie tylko i dam znać jak się sprawuje gdy już będzie u mnie, możliwe że minie nawet miesiąc do tego czasu, ale ważne że już zaplanowany

 

zasilacz wezmę 450W, w razie czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieta prawda.

Co do podkrecania, to LOL. Za free mozna miec lepsza wydajnosc. Zwieksza pobor pradu, ok, ale co za roznica 10zl rocznie w te czy w tamte (a to 10 to i tak juz max). Skraca zywotnosc, racja, ale co za roznica czy pochodzi 9 lat czy 6 skoro za 3 to bedzie juz zlom (tak jest zawsze, po 4 latach to juz tylko do neta sprzet sie nadaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wracam do tematu, niedługo idzie zamówienie na ten zestawik co poniżej

 

Procesor:

AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/

470 zł

 

Wentylator:

Jakieś rady?

 

Płyta główna:

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

279 zł

 

Pamięć RAM:

G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK

230 zł

 

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ HDMI DVI

399 zł

 

Karta dźwiękowa:

Tu koniecznie mi coś doradźcie, bo nie znam się w ogóle na kartach dźwiękowych. Powiem tak, że używam słuchawek i nie jestem melomanem. Ma nie być jakiś wyraźnych zakłóceń czy boleśnie niskiej jakości, ale nie mam wytrawnego ucha ;-)

 

 

Nagrywarka DVD:

Ze starego kompa.

 

 

Karta sieciowa:

Tu jeszcze będę pytał w przyszłości pewnie. Coś pod router, który będzie w październiku pewnie dopiero.

 

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260 zł

 

Zasilacz:

Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

285 zł

 

Dajcie mi tylko znać czy brać dysk z większą ilością obrotów i wyższą pamięcią cache? Ma to znaczenie w grach? Czy tylko jakichś operacjach matematycznych i innych mało przydatnych studentowi rzeczach?

 

Podobnie też pytanie co do pamięci - polecacie 800 MHz, w jakiś sposób wpłynie wybranie wyższego taktowania? A także co za różnica czy wersja PI czy PK.

 

Za jakiś czas rozważam podkręcenie procka i wymianę karty graficznej na nową. Myślę, że tak będzie najekonomiczniej.

 

Pozdrawiam i proszę o możliwie szybkie odpowiedzi. Zaraz po nich wyruszam negocjować warunki w sklepach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiekowa i sieciowka jest zintegrowana z plyta glowna. w zupelnosci wystarcza.

zasilacz corsair 400W

jak zamawiasz w esc.pl to HD4770 maja sie pojawic dopiero kolo tygodnia, moze dwóch.

wentylator Pentagram Karakorum.

Dysk jest dobry. prawie tak szybki jak 7200 obr a przy tym cichszy.

Edytowane przez pit1309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego radzisz mi wciąż 400W? Przecież jeśli podkręcę procka i kartę graficzną/wymienię grafikę to 400W będzie za mało :/ nie chce by mi cały komp się skichał później... skąd wiesz że 400W starczy? Jeśli starczy to faktycznie je wezmę jeśli nie to wole nie myśleć...

 

jeszcze tylko info co do dysku i jadę popytam ile by to wyszło w okolicznych sklepach i przyrównam do ściągania z esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli podkrecisz procka i 4770 to 400w starczy.

jak bedziesz kupowal lepsza grafe to mozesz brac 450w. ale do tego monitora 17"/19" wedlug mnie nie ma sensu lepszej grafiki brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie po prostu za kilka lat wymienię wnętrze porządniej, czas pokaże jak będzie się sprawować; kupuje w takim razie 400W ;)

 

kwestia dysku jeszcze, którego chciałbym nie zmieniać już przez wiele lat. W tej chwili mam 60 GB i raczej nie odczuwam braku miejsca zbyt mocno :) (kasuje na bieżąco co nie jest istotne) - no więc jaki dysk? W sensie - co OPŁACA się kupić, bo po co przepłacać skoro nie widać różnicy? :)

 

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG -195zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 -225zł

 

Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1 -290zł (bardziej niż o dodatkowe 250GB chodzi mi o pamięć cache)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co Ci taka pojemność... ok wezmę F2EG ;) dzięki za wszystko w takim razie to chyba najlepszy konfig w cenie 2111 zł jeśli dobrze policzone :) jeszcze jak mówiłem zobaczę ile wyjdzie w okolicznych sklepach itd. ESC raczej mi nie złoży kompa(tak?), a sam nigdy nie bawiłem się z mocowaniem płyty głównej, a wole nic nie skopać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamowisz wszystkie czesci w esc to zloza ci za darmo

jak bedziesz brał pentagram karakorum to kup jeszcze jakas dobra paste termoprzewodzaca. Arctic silver 5, albo arctic cooling mx-2, bo ta dawana przy karakorum jest raczej biedna.

Edytowane przez pit1309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo miło z ich strony w takim razie, wkrótce temat będzie do zamknięcia a ja odezwę się pewnie w dziale monitorów i OC ;-)

 

bardzo dziękuje za pomoc wszystkim którzy byli pomocni w tym temacie - zwłaszcza Tobie pit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo miło z ich strony w takim razie, wkrótce temat będzie do zamknięcia ..

hola hola, moze nie tak od razu ;)

 

dziś właśnie zamawiam klamoty które pojawiły się powyżej:

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710

Płyta Główna : ASRock A780GXH

RAM : G.Skill 2x2GB 1000MHZ seria PI

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 512MB DDR5 Sonic Special Edition

 

A dylemat dotyczy ramu (nie jestem na czasie jakoś ostatnio a przyszło mi wymienić pare rzeczy bo mój Prescott to już chyba zeszła epoka), czy te 1000MHz bedą pracowały na tej płycie jako 800?

i druga sprawa - facio w sklepie podsunął mi płytę Gigabyte Gigabyte GA-MA770-UD3 jako lepsza opcję od tego Asrocka - wierzyć mu czy nie bardzo? I dlaczego (oprócz spraw takich jak inny chipset i crossfire?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w terra.com.pl, moze dlatego ze maja oddział na ulicy, na której pracuję - więc pewnie z wygodnictwa ;)

 

x3@x4 -> czy ten zapis oznacza "nie bierz X3, bierz X4"? czy chodzi o jakąć formę OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za szybkie reakcje Andrew :) Jeszcze Cie pomęcze... jak sie mają te płytki na AM2/AM2+ do AM3? To jest kompatybilne ze sobą? Warto w coś takiego inwestować?

 

EDIT: ok, widze - te procki wchodzą w AM2 i AM3 zdaje się. Sorki za niewiedzę, ale to chyba moje prawo i po to jest to forum zeby mnie poprowadzić :wink: :oops:

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się o te płyty, bo dotychczas przyjmowałem politykę: kupuje nowe graty, z tym, że płytę dobieram pod względem mozliwości rozbudowy -> wg. tego zalozenia w przyszłości dokupuję ewentualnie ram i zmieniam procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...