Skocz do zawartości
viper

Soltek SL75-DRV5 i wysypywanie sie systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do rzeczy.

Plyta Soltek SL75DRV5

Procek AXP 1700+ (0.13) / 2000+

Ram 256/333 noname

Zasilka 300W noname

 

Sieciowka Realtek i SB 5.1

 

I teraz wyobrascie sobie ze mi sie wysypuje komp jak odpale WCPUID to mi wywala (w XP) zrzut pamieci czyli ten piekny niebieski ekran

Czasem gra sama z siebie wychodzi...

A takto tez mam rozne resety... nie tak czesto of course...

 

A i jeszcze jedno nie wiem czy to cos ma wspolnego

mam przebicia w SB tzn jak mam stereo i poszcze (na sluchawki) dzwiek na lewa sluchawke to w prawej bardzo cicho slysze co leci w lewej... i odwrotnie...

 

Jesli jeszcze cos mi przyjdzie na mysl to dam znac

 

Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia mam taki mnoznik ustawiony.

A VCORE z 1.49v Dalem na 1.60V ale jak odpalam WCPUID to dalej wysypuje sie... i wywala komunikat zrzucania pamieci...

zreszta jak nie jest krecony i jest na 1700+ to tez tak samo sie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na zwalone pamięci - z moją kością PQI 512MB333 walczyłem z serwisem przez miesiąc , aż w końcu wymienili i skończyły się zrzuty pamięci

chyba że wajchnąłeś coś w ustawieniach systemu - plik wymiany , pamięć wirtualna itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej koledzy powiedzieli ,sprawdz z inna zasilka i pamieciami.Proponuje jeszcze zaaktualizowac biosik do najnowszego (T1.8 ) ,czasami pomaga odkurzenie kompa :) ,rozkrec dziada ,wyczysc i po ponownym zlozeniu powinno wszystko grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh no i jest problem panowie :(

 

Bo napoczatku byla sprawa z pamiecia... tak myslalem ze to to...

wziolem memtest i niby niby ok! zrobilem tez w biosie test na pamiec... (self test on power on na disable) i mi wywalal memory test fail

polecialem do serwisu i odrazu dostalem zamienna pamiec...

i w sumie na ten czas bylo ok... tzn teraz na tej nowej pamieci jak robie test w biosie to mi sprawdza 3 razy i nic nie komunikuje...

 

a bios mam zupgradowany na najnowszy...

 

czyli sprobowac z zasilka?

 

ps. tymczasem przeczyszcze dziada... chociaz ostatnio walilem w niego sprezonym powietrzem (ostatnio to jest z miesiac temu :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy próbowałeś , ale ja bym dla pewności zostawił w mobo tylko to , co mus , czyli procek , RAM i VGA . Reszta won i sprawdziłbym zachowanie sprzętu . Jeśli jesteś pewien na 100% że RAM , procek i VGA jest sprawne , a przyczyna nie ustanie to pożycz zasiłkę od kogoś . W tym momencie dalsze problemy = walnięte mobo .

Jak masz możliwość , zobacz na innym sprzęcie procka i VGA - procek może deczko nadkruszony i jaja sobie robi , a grafika - miałem kiedyś taką francę , która waliła restarty non-stop po ok. 45-50 minutach pracy niezależnie , czy to było 3D czy word

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz wyczyscilem gada! i dalej lipa... nie wiem co juz robic...

 

chce dodac ze zauwazylem pewien fakt iz czasami jak sobie siedze juz na rozgrzanym dobrze kompie. mam na mysli normalna prace kompa. to czasami zdaza sie ze dysk chrobocze... i porownuje ten dzwiek do odpalenia dysku przy odpaleniu kompa... jakby na nowo sie dysk wlanczal...

mam Maxtora 80gb... przedtem mialem Seagate'a i tak samo robil...

ale to sie dzieje tylko czasami... ale jak sie juz zacznie to potem tylko niebieskie ekran i zrzucanie pamieci...

 

 

aa! przypomnialo mi sie...

jeszcze mialem kilka numerow z grafika...

tzn z obrazem na monitorze...

czasami mi ekran migotal... a dokladnie to bylo cos takiego jak stopklatka tylko ze podczas tej stopklatki byl czarny ekran... oczywiscie tez sie konczylo wywaleniem sie i niebieskiem ekranem

 

to jak? zasilka czy mobo ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...