Skocz do zawartości
Shadar Logoth

Ocz 2x2gb 1066 Ddr2 Reaper Memtest Error

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu złożyłem nowego kompa (temat został poruszony w tym wątku.

 

Od samego początku było coś nie tak w grach obciążających grafikę (NWN2 i GTA IV). Gra praktycznie zawsze kończyła sie komunikatem "Display driver atikmdag stopped responding and has successfully recovered" i w rezultacie BSOD (a czasem zwicha i bez BSODu...).

Problem praktycznie nie występuje w windosowych aplikacjach korzystających z grafiki (Photoshop, After Effect).

 

Wczoraj moja natężenie komunikatu "Display driver..." przekroczyło wszelkie pojęcie, zdenerwowany zapytałem pana Google co on na to... Znalazłem ciekawy temat na riverheaven.net i na forum ATI/AMD. Niestety okazuje się że nie ma 100% porady, bo błąd może spowodować praktycznie wszystko.

 

Zacząłem od sprawdzenia temperatur:

- procek @3.5GHz, temperatura idle 44, stres 48~49, więc raczej w normie

- chipset 46C – PC Probe II mi krzyczy że za dużo, ale nie bardzo wiem co mogę zrobić żeby obniżyć

- grafika (standardowe takty) - idle 48C~50C, stres 55C~60C (chłodzenie regulowane przez ATITool, przy 52C 100% prędkości) czyli raczej OK

 

Następnie przeczytałem że problemem może być pamięć RAM i od razu przyszło mi do głowy że na samym początku jak złożyłem części to płyta usilnie mówiła mi że ram jest 800MHz a nie 1066MHz (poczytałem o tym trochę na forach i ponoć płyty pod Phenomy tak mają). Włączyłem memtest i na rezultat długo czekać nie musiałem, niecały 1% i pierwszy błąd :(

Stwierdziłem że ustawię domyślne wykrywanie pamięci. Płyta wykryła 800HMz. Odpaliłem GTA IV, długo nie testowałem (ok 30min.), jednak przez ten czas nie wyskoczył żaden błąd (przeczytałem gdzieś że jeśli przez 2h nie wyskoczy to wtedy jest OK). Dodatkowo miałem wrażenie że gra przyśpieszyła (!), w miejscach gdzie miałem 40fps było 50fps (ale to na razie tylko moje subiektywne odczucie). Później uruchomiłem memtest, niestety z braku czasu sprawdzone zostało tylko 28% pamięci, 0 błędów.

 

Teraz moje pytanie, czy jeśli pamięć na 800Mhz będzie bez błędów, a na 1066Mhz będzie miała błędy mogę ją reklamować jako wadliwą? Przypominam że jest to pamięć 1066! Czy w ogóle jest sens składać reklamacje?

I przede wszystkim co mogę zrobić z ustawieniami żeby wyeliminować błędy przy 1066 (czy cokolwiek się da?), może jakieś ustawienia manualne? Spróbować obniżyć np. do 1050.

P.S. Na samym początku próbowałem je trochę przetaktować (ale już dawno sobie to odpuściłem), czy tu może tkwić przyczyna problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze gdy zmieniałeś na 1066, podnosiłeś równiez napiecie ? Bo jak zostawiłeś je na 1.8V to nic dziwnego że sypią błędami.

 

Teraz moje pytanie, czy jeśli pamięć na 800Mhz będzie bez błędów, a na 1066Mhz będzie miała błędy mogę ją reklamować jako wadliwą? Przypominam że jest to pamięć 1066! Czy w ogóle jest sens składać reklamacje?

Oczywiscie że tak, nie kupiłeś 800Mhz tylko 1066 i jesli przy deflautowego dla tej prędkości napięcia ( 2,1V? ) sypia błędami jest to powod do reklamowania kości. W 95% przypadków następuje ich wymiana ... Edytowane przez Trovao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem dość głupią radę odnośnie tych pamięci - zamień je miejscami. Miałem dziwne zwisy, błędy w CS4, Orthos się wysypywał, po czym zmieniłem pamięć miejscami i od tej pory nic się nie wysypuje. Mam Reapery 4x1GB 1066. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi napięciami to odraz mi nie przyszło do głowy żeby zmienić z auto na 2,12V. Testy robiłem w trybie Auto, 1.8V, 1.9V, 2.0V i 2,1V na każdym wywalało błędy. Spróbuje jeszcze na 2,12V zobaczymy... Przy taktowaniu 1000Mhz nie wywala błędów, ale nie po to kupiłem 1066 żeby obniżać taktowanie...

 

Z chęcią bym je wymienił na miejscu, ale qrde jak je odeśle to zostanę bez kompa a teraz taki czas że projekt goni projekt... Pewnie kupie na "wymianę" nowe i jak te zareklamuje to zostanie 8Gb... Photoshop i illustrator na pewno się ucieszą z dodatkowej pamięci ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...