Skocz do zawartości
Swistaq

Dyski Twarde Na Magazyn I System

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu 3 dysków, miał to być 1 dysk 1TB na magazyn oraz 2 dyski w okolicach 500GB na RAID z przeznaczeniem na system i aplikacje. Do tej pory korzystałem z dysków Seagate i byłem dość zadowolony z tego co widzę aktualnie jest to straszna loteria więc proszę o porady.

 

Z tego co widzę opcje są takie na magazyn:

 

Seagate 1 TB Barracuda 7200.12

WD Caviar Black 1TB WD1001FALS

Samsung SpinPoint F1 1 TB

 

Natomiast na RAID pod system:

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12

WD Caviar Black 500GB WD5001AALS

Samsung SpinPoint F1 500 GB

 

Do tego są jeszcze wersje "raid" jak np. Samsung SpinPoint F1R 500 GB czy WD Caviar RE3 500 GB WD5002ABYS (drogi jak nie wiem co).

 

Co sugerujecie i dlaczego ? A może coś innego oprócz tego co wymieniłem ? Będę wdzięczny za ewentualne sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD502HI

Przeczytaj temat o nich.

 

Poczytałem o nim jak i o wiele innych. Ja rozumiem że te dyski wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale bez jaj. Rozumiem że na magazyn ta seria dysków wydaje się być idealna zwłaszcza jak już pojawi się masowo wersja 1TB. Co do budowy macierzy to jednak po to ją buduję żeby była wydajna (raid 0 w planach) więc dlaczego mam na dzień dobry uderzać w segment eco. Nie mówie tu o nie wiadomo czym typy raptory czy ssd ale np caviarach serii black za 290 zł można mieć 500GB spokojnie (wiem 2 talerze ale mimo wszystko i tak jest szybciej niż F2 eco), wiem że to wychodzi prawie 200 złotych drożej ale chyba warto ? czy nie ? niech ktoś się wypowie plx. Swoją drogą wszędzie gdzie widzę raidy albo dyski szybsze ze stajni wd na tym forum to z reguły jest to AAKS - czy to oznacza że wersja Black to porażka i jest za droga ? W necie jakoś nie udało mi się znaleźć rzetelnych testów AALS jak ktoś może mnie naprowadzić będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do domowego użytkowania RAID złożony z dwóch Samsungów F2EG na pewno jest bardzo dobry. Moim zdaniem branie w takim wypadku dwóch AAKS jest po prostu nieopłacalne.

 

Zmieniam trochę zapytanie bo zmieniła mi się zasobność portfela, miałem wymienić dyski a okazało się że wymieniam całego kompa :) Co do magazynu kupiłem F2EG i nie żałuje, jest super. Pozostała kwestia dysku pod system, niestety jak pisałem wyżej kasa się skończyła więc o Raidzie można zapomnieć czy w tej sytuacji AAKS albo AALS jako pojedynczy dysk na system ma sens czy też nie za bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...