Skocz do zawartości
madmax57

Modernizacja Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez ostatnie 6 miesięcy trochę wypadłem z rynku sprzętu i chciałbym was prosić o pomoc w doborze płyty i procka do reszty mojego sprzętu....

 

Mój obecny sprzęt jak w podpisie jest w miarę ok mimo że wiekowy to do zadań jakie wykonuje (net/filmy/muzyka i raz na jakiś czas gierka głównie CSS i raczej nic z nowości) ale wygoda dwu i więcej rdzeni w używaniu samego systemu daje mi uczucie niedostatku dlatego zmiana :)

 

Mam na stanie 4GB DDR2 800Mhz Kingstone (2x2GB) i chciałbym wykorzystać je po co mają się marnować w szafie...

 

Platforma AMD czy INTEL nie robi mi różnicy byle wydajność całego zestawu zauważalnie wzrosła...

 

Napisze jeszcze może co mnie najbardziej interesuje w płycie:

 

- raczej pełno wymiarowa ATX ale mATX też przejdzie jeśli będzie minimum 2xPCI które nie są blokowane przez kartę graficzna z 2 slotowym chłodzeniem (karta WiFi i dźwiękówka musi wejść)

- dobrze rozplanowane PCB (bez udziwnień typu zasilanie płyty przy PCI-E albo porty SATA porozrzucane po całej płycie lub wejścia dodatkowych USB pomiędzy PCI)

- słabo grzejąca się lub dobrze chłodzona (z zastrzeżeniem co do obudowy mam Lian-Li PC-A05B gdzie jest odwrócona wentylacja od tyłu do przodu)

- musi wejść Scythe Mugen szkoda mi pozbywać się tego radiatora

- OC będzie marginalne ale fajnie by było jakby dało się podbić o parę % za free

- 6 wejść SATA (mam 3 dyski SATA i nagrywarka SATA a nie chciałbym mieć zajętych wszystkich wejść)

- 6 USB (najlepiej bez dodatkowych śledzi zajmujących PCI)

- CF ani SLI mnie nie interesuje

 

Fundusze na zmianę ~600-800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...