Skocz do zawartości
Spider22

Dziwny Problem Z Płytą Asus P5n7a-vm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki oto problem z wyżej wymienioną płytą.

 

Posiadam dodatkowy kontroler SATA na złączu PCI po włożeniu go do ostatniego złącza PCI windows nie widzi kontrolera próbowałem mozntować go 3 razy zawsze to samo. Następnie myśląc że jest popsuty przełożyłem go przedostatniego złącza PCI tak dla pewności i o dziwo windowas go wykrywa wszystko jest ok. Wniosek ostatni port PCI jest uszkodzony ale dla pewności wsadziłem do ostatniego złącza kartę sieciąwą na PCI i działa !!! potem zrobiłam to samo z kartą dzwiękową na PCI także działa na ostatnim slocie PCI :blink:

 

Tak więc 2 z 3 kart PCI działają w ostatnim slocie a wszystkie w przedostatnim zalerzy mi aby kontroler działał w ostatnim slocie ponieważ posiadam karte graficzną z 2 slotowym chłodzeniem tak więć zostaje mi tylko jedno złącze PCI właśnie to ostatnie. Płyta jest mATX więc ma tylko 2 złącza PCI.

 

Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją może ma ktoś jakiś pomysł jak to "naprawić" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Może przerwania? Kontroler SATA może się kłócić z jakimś zintegrowanym urządzeniem. Spróbuj pobawić się tym w BIOS-ie.

 

A tak wogóle to ten kontroler masz żeby mieć, czy ci brakło złącz na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...