Skocz do zawartości
maciejklos

Hercules 3D Prophet Radeon 9100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w/w kartę. System win xp rozpoznaje mi ja jako radeon 9100 series a nie jako Hercules 3D Prophet Radeon 9100. Przez to nie uruchamia mi się program Hercules 3D Tweaker z oryginalnej płyty. Nawet jak ręcznie wybiorę sterowniki Herculesa to 3D Tweaker twierdzi, że współpracuje tylko z kartami Hercules. Co to może być? A program Radeonator ma opcję overclokingu nieaktywną. Pytanko 2 - czy zasilacz 250 Watt może być powodem, że XP1700+ na GA7VAX-kingstone 256MB 333Mhz nie chce wstać na 10,5 x 166. A przy 133 i zwiększaniu mnożnika w 3dMarku wynik się pogorsza i zaczyna czkać. Dzięki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w/w kartę. System win xp rozpoznaje mi ja jako radeon 9100 series a nie jako Hercules 3D Prophet Radeon 9100. Przez to nie uruchamia mi się program Hercules 3D Tweaker z oryginalnej płyty. Nawet jak ręcznie wybiorę sterowniki Herculesa to 3D Tweaker twierdzi, że współpracuje tylko z kartami Hercules. Co to może być? A program Radeonator ma opcję overclokingu nieaktywną. Pytanko 2 - czy zasilacz 250 Watt może być powodem, że XP1700+ na GA7VAX-kingstone 256MB 333Mhz nie chce wstać na 10,5 x 166. A przy 133 i zwiększaniu mnożnika w 3dMarku wynik się pogorsza i zaczyna czkać. Dzięki za porady!

Zawsze możesz ręcznie wskazać sterowniki, a jak komp stwiedzi że mogą one nie pasować do tej karty to się tym nie przejmij i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o karte to jest to hercules 8500 le oem do którego ktoś, gdzieś powgrywal biosy od 9100 i nie zmienił vendor id na hercules, dlatego nie rozpoznaje go jako karty herculesa, tylko 9100 series. Z tego co wiem to firma hercules nie wypóściła do tej pory radka 9100, ale jeżeli ci bardzo zależy na tym żeby był rozpoznawany jako herculesik wystarczy zmienic bios (zgrac ten z karty, radeditem zmienić vendor id i co tylko chcesz np system ntsc na pal bo to też nie zostało zmienione, spokojnie możesz go też podkrecić na 250/250 (u mnie 275/275), i wgrac go z powrotem). Pamiętam że Pinki miał topic na ten temat i zamieścił tam linki do biosów i programów. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na zmienionym VENDOR ID - Hercules Computer Technology program Hercules 3D Tweaker 3.0 nie działa, a na sterownikach Herculesa jest o wiel gorsza wydajność niż na Catalistach 3.2 (bez kręcenia 8600 Marków). U mnie mój Hercules kręci się max. na 270/260. Wyżej nie ma żadnych artefaktów tylko w GAME 1 High Detail pojawia się czarny ekran i pionowe czerwone paski. Wracam do pytania z tematu, czy to może być zasilacz (mam 250 Watt), bo ani proc ani karta nie chcą mi się kręcić. A w procu gdy zwiększam mnożnik to zaczyna się czkawka i 3D marki spadają w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps-->No dobra jest strona hercules ale konktretnie pod 9100 Radka nie ma sterów nie wie czy zauważyłeś?? Dlatego się pytałem jak to jest do 8500 Le wiem że są ale do 9100 nie ma/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkB - chyba sie zbytnio nie orientujesz. HERCULES NIE ROBI R9100!! To ktos w sklepie wgrywa nowy bios i sprzedaje karty jako 9100, wiec sterow od Herculesa do 9100 nie uswiadczysz.

 

PS

Po co ci takie, skoro referencyjne Catalisty dzialaja lepiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w koncu jakie stery sa najlepsiejsze do tego herca?

ja mam zainstalowane te z plytki ( chyba catalisty 3,0 ). Jaka moze byc roznica powmiedzy najlepszymi jakie wy macie ( ale jakimi kurna ??? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...