Skocz do zawartości
krogoth111

Stabilny? No Niebardzo.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak podkręcony:

http://rash.home.pl/oc.jpg

W windzie jest wyłączone rebootowanie gdy będzie niebieski ekran.

Mimo tego tak raz dwa razy dziennie komputer się po prostu resetuje.

Dlaczego? Gdzie szukać winy?

Sprzęt tylko po oc tak się zachowuje bez oc nie ma tego.

PL jest 9

north ma 1,37v

fsb 1,31v

proc 1,26

pll 1,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są stabilne napewno? Widze mają już 1080mhz tymbardziej że to 4GB. Może zmniejsz dzielnik na 1:1 i wtedy będą miały 900mhz. Jeśli nadal będzie się resetował to myślę że procesor niedomaga. Ważną sprawą przy OC procesorów 45nm jest napięcie GTL Ref Voltage. Zabawa tym napięciem znacząco polepsza stabilność podkręconego procesora przy danym napięciu.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mem test przechodzi kilka godzin bez zająknięcia. Co do testu procka to chyba ten linx to dobry test? 5 stopni więcej na nim na cpu jest niż occt wiec bardziej rżnie procka.

A GTL Ref Voltage mam auto nie mam pojecia jak to ustawiać.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są stabilne napewno? Widze mają już 1080mhz tymbardziej że to 4GB. Może zmniejsz dzielnik na 1:1 i wtedy będą miały 900mhz. Jeśli nadal będzie się resetował to myślę że procesor niedomaga. Ważną sprawą przy OC procesorów 45nm jest napięcie GTL Ref Voltage. Zabawa tym napięciem znacząco polepsza stabilność podkręconego procesora przy danym napięciu.

gdzie ta opcja w biosei jest i jak jeszcze inaczej ona może sie nazywać? (napięcie GTL Ref Voltage)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Widze mają już 1080mhz tymbardziej że to 4GB...

Przecież on ma 1066MHz a nie 800-tki ;) A poza tym chyba nieważne ile GB? Tylko ważne czy dwie kości czy cztery. Moje też bzykają na 1080Mhz a to 800-tki :D Chociaż to już ich kres możliwości.

 

A poza tym vFSB większe niż vCore?? :blink: Tak sie nie daje nigdy. Zmniejsz vFSB i podnieś Vcore lub pobaw sie GTL-ami lub skewami...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GTL Ref Voltage mam auto nie mam pojecia jak to ustawiać.

Tu niema gotowego planu jak ustawić. Musisz po próbować różne opcje aż sam zobaczysz czy stabilnośc sie polepszyła i zostaw ten test na długo żeby go po katował troche.

 

gdzie ta opcja w biosei jest i jak jeszcze inaczej ona może sie nazywać? (napięcie GTL Ref Voltage)

Szukaj poprostu czegoś co ma w nazwie GTL bo to jest stała nazwa i w biosach nie powinna ulegać zmianie.

 

Przecież on ma 1066MHz a nie 800-tki icon_wink2.gif A poza tym chyba nieważne ile GB? Tylko ważne czy dwie kości czy cztery. Moje też bzykają na 1080Mhz a to 800-tki icon_biggrin3.gif Chociaż to już ich kres możliwości.

 

A poza tym vFSB większe niż vCore?? blink.gif Tak sie nie daje nigdy. Zmniejsz vFSB i podnieś Vcore lub pobaw sie GTL-ami lub skewami...

Często moduły 1066mhz nie robią nawet tego nominalnego zapisanego w SPD a co dopiero więcej ;) to raz...a dwa to nie ważne że są dwie kości, poprostu kości 4GB (2x2GB, 4x1GB) troszkę słabiej kręcą się niż 2x1GB np. Oczywiście niema na to reguły bo może się zdarzyć tak że wykręcimy dużo i na 4Gb ale mimo wszystko co do tego wysokiego taktowania podchodziłbym troszkę z rezerwą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko coś takiego podobnego do tego gtl udało mi się znaleźć czy to to?

Nie to nie to. To co podałeś to regulacja napięcia mostka północnego ;] A więc zapewne nie masz regulacji GTL-i.

 

0,1,2 i3 .... O co z tym chodzi??!?

Więc zrób np tak że ustawiaj wszystkie czyli 0,1,2,3 na taką samą wartość i sprawdzaj po kolei. Jak na ustawieniu takich samych wartości to nic nieda, próbuj np 0,1 na wartość ,,x,, a 2,3 na wartość ,,y,, w sensie że X to jedna wartość a y to druga inna wartość. Nie wiem jak tam asusy mają ale pewnie coś w stylu x0,57, x0,61 itd. Trochę to żmudne ale często daje efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam ustawienia gtli:

http://rash.home.pl/gtl.jpg

a napiecia mam tak:

http://rash.home.pl/v.jpg

juz sam nie wiem kiedyś żeby podkręcić kompa wystarczyli zmienić mnożnik albo podnieść fsb i vcore teraz żeby podkręcić trzeba zrobić 100 operacji... :[

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na tym Asusie masz strasznie dużą możliwość regulacji tego napięcia. Jest to inaczej przedstawione. Bo zazwyczaj w GTL jest do wyboru jako procentowa ilość napięcia VTT Procesora, czyli np 0.57x, 0.61x, 0.67x itd :) W takim razie podnieś ze dwa oczka do góry na każdym i zobacz co i jak albo zapytaj w temacie o tej płycie jak sie obchodzić z regulacją GTL-i na tym mobasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny orthos leci i nie ma żadnych błędów. ale komp nadal ma resety

moze nie o procek chodzi?

moze napiecia SB 1.1 albo 1.5 ? moze vFSB za małe?

jest jakas zasada na vFSB?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z vFSB już podchodzisz pod górną granice. 1,32 - 1,34v to max. ja bym zostawił tak jak jest i w końcu zwiększył vCore do 1,3v i zobaczył czy nie zaprzestaną restarty.

Apropos Orthosa: mam nadzieje że wykonujesz test "Large, in-place FFT's" z priorytetem 9?? Bo inaczej test jest do bani. I polecam sprawdzenie kompa w tandemie OCCT + 3DMark. Jeżeli sie nie wysypie w ciągu godziny to raczej nie o procka chodzi... Orthos mi podpada, jak sprawdzać to różnymi programami.

 

PS. Szwagierkowi zrobiłem małe OC i puściłem Orthosa na dwie godzinki - wszystko niby ok. Ale jeszcze tego samego dnia skarżył sie na Bluescreeny! Po zmniejszeniu oc, komp chodził już dobrze. Orthos do kosza panowie, do kosza... OCCT + 3DMark only ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no jasne, że możesz. Na Ram też moge dać 3,3v w biosie :D Ale przecież są pewne granice których widze, że nie znasz... Max Vcore na 24/7 dla procków 45m to nie więcej niż te 1,36v - tak sie przyjęło, chociaż zależy od konkretnej sztuki, może to być mały +/- ale tego nie spradzisz, vFSB ok 1,34v (nie powinno być wyższe niż Vcore tak jak w twoim wypadku). Przekroczenie tych wartości na dłuższą metę może skutkować stopniową degradacją procka, czyli obniżaniem możliwości oc jak i żywotności... ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz ze wszystkimi możliwymi napięciami i ustawieniami, a cały czas nie spróbowałeś dać większego napięcia dla proca... Daj 1.35V i jak dalej będą resety to dopiero kombinuj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z oc wodnym chłodzeniem codziennym czytaniem newsów z tej dziedziny zakończyła się wtedy gry wszyscy robili łoooooooooooooooooooooooooooooooooooooo na Pentium III 1.4Ghz z 512 Cache (wersja serwerowa taka miałem :) i wykręciłem 1.7Ghz co było w tym przypadku ekstra wynikiem :) Wtedy wychodziły nowe PIV na architekturze netburst które były straszna kaszanką.

Od tamtej pory biosy i cała reszta zmieniła sie strasznie i jest kupa rzeczy których nie rozumiem :)

Zrobiłem zdjecia ustawień w biosie, DejwiT11 podpowiedz ile możesz bede bardzo wdzięczny :)

http://rash.home.pl/oc/1.jpg

http://rash.home.pl/oc/2.jpg

http://rash.home.pl/oc/3.jpg

http://rash.home.pl/oc/4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie mam tak zaawansowanej płyty jak Ty, więc mam ograniczoną wiedzę tylko do tego co jest na mojej.

Wciąż nie piszesz czy próbowałeś zwiększyć Vcore. Jeżeli przyjmiemy że nic nie dało (ale najpierw sprawdź) to zwiększ troche alphatimingi. Tam widze masz też liczby 3. Te trójki spróbuj zamienić na 6 lub nawet wyżej. Performance Level widze 9 więc powinno być ok. Wogóle to puszczałeś testy Goldmemory lub memtest na pamięć? Może w rami tkwi problem. A jak testy OCCT + 3DMark? Zacznij od zwiększenia Vcore. Jeżeli to procek to powinieneś poeksperymentować z GTL-ami lub skewami jak masz. Na te dwie rzeczy nie ma reguły, trzeba troche zmieniać i testować stabilność. Myśle, że powinny Ci pomóć bardziej Ci, którzy mają tą płyte lub na tym samym poziomie bo ja w mojej to ponad połowy opcji nie mam tych co Ty masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych ustawieniach co są zdjęcia OCCT wywalił się po 2 godzinach. Error detected on core #1.

Podniose v core i jade test dalaj tak?

------------------

Hmmmm a teraz po godzinie był blue screen.

IRQL NOT LESS OR EQUAL... :(

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Orthos do kosza panowie, do kosza... OCCT + 3DMark only ;)

Ja osobiście popieram Lynx'a+Furmark (stability test)-lepiej smażą :)

 

1.34 max vFSB? moge ustawić znacznie znacznie wyższe w biosie.

Zaraz zapodam OCCT i 3dsmarka

1.5 to startowe napięcie dla Ciebie :)

 

Przekroczenie tych wartości na dłuższą metę może skutkować stopniową degradacją procka, czyli obniżaniem możliwości oc jak i żywotności... ;)

Z 12-15 lat do 5-7 pracy w skrajnych warunkach termicznych? :) Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Na tych ustawieniach co są zdjęcia OCCT wywalił się po 2 godzinach. Error detected on core #1.

Podniose v core i jade test dalaj tak?

------------------

Hmmmm a teraz po godzinie był blue screen.

IRQL NOT LESS OR EQUAL... :(

Nie podnoś Vcore,ale zmniejsz FSB,albo podaj więcej prundu :) na mostek według zdjęć z BIOS'a FSB masz deko przegięte. Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście popieram Lynx'a+Furmark (stability test)-lepiej smażą :)

Smażą owszem, lecz nie chodzi o wygrzewanie a test na stabilność ;) Powiedz na co mi FurMark kiedy go odpalam i za chwile musze wyłączyć bo mam 100 stopni na grafice??

 

Z 12-15 lat do 5-7 pracy w skrajnych warunkach termicznych? :)

Wiedziałem, że sie przyczepi ktoś :) Już mniejsza z tą żywotnością ale degradacja procka to już powód do niepokoju a tego kolega jak i nikt by nie chciał...

 

Czyli na vFSB mam dać 1.5v ?!?!

Jeden mówi tak drugi tak kodo mam słuchać co człowiek to inna opinia :)

Ehhhhhh...

To był zapewne żart :)

 

PS. Komunikat "IRQL NOT LESS OR EQUAL..." przeważnie był (u mnie) związany ze softem bądź kolidującymi sterownikami. Gdy chcę na Win7 zainstalować stery do mojego cudownego modemu to właśnie taki komunikat mi wywala :rolleyes:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vCore juz 1.3000 jest bo cały czas sie wywala. Zwiechy typu zamrożenie nawet num lock przestaje reagować.

Jak na 1.3000 tez sie wywali wyłączam i ide spać jutro będę bawił sie dalej. Moze vMCH za małe?

Ehhhhhhhhhhhhh Nie chce zmniejszać fsb 450 powinienem dac rade nie po to kupiłem takie mobo i procka E0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranne testy zakończyłem wielkim sukcesem. Racje miał DejwiT11 podniesienie GTL na procka załatwiło problem.

Teraz eksperymentuje jaka wartość bo podniosłem wszystkie cztery na +50mv

Napięcie procka zmniejszyłem do DEAFULT i działa wszystko! Selekt? 4Ghz bez podniesienia vcore i pll 1.50 :)

Może bym sie skusił na fsb 500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: 4GHz na def?? O ja piernicze, ale z drugiej strony to już płyta pokazała klasę, w końcu to ekstraklasa ;) No to gratulacje. Tylko mnie by martwiło vFSB. Na tyle wyższym od vCore bym miał pietra :) Spróbuj obniżać vFSB.

 

BTW. naszła mnie myśl ile bym na takiej płycie z mojej padaki E7200 wycisnął :D

pzdr

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na def vcore i gtle +20mv wywaliło sterownik grafy po 40mminutach occt large +3dmark 2006

Teraz mam +30mv i oczywiście dev vcore i pll 1.50

vFSB musi być 1.25900 inaczej komp nie wstaje albo wstaje sporadycznie :(

 

 

---EDIT---

Hmmmm też wywaliło i na +40mv też... Może jednak podniosę vcore z 1.25000 na 1.27500 pll 1.50 i gtle +30mv ;]

Szkoda że na to nie ma reguł w najgorszym wypadku wybadanie stabilnych napięć i gtli może zając kilka dni.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już przynajmniej jakiś punkt wyjścia z tymi GTL-ami. W takim razie vCore o oczko w górę, PLL zostaw, nie szarżuj z tym napięciem bo lubi też byś ciężko strawne dla procka. Noi GTL +30/40mv na wszystkie 4 i jedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...