Skocz do zawartości
piecornik

Bios Z Dell'a Do Compala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam lapa Compal JFT00, wszystko niby fajnie~pięknie (poza tym, ze wydajność grafiki jest żałosna a jeśli chodzi o windows experience index to grafika ma nawet mniej niż gm1950 w netbookach {u mnie jest x3100}) ale jakoś średnio zarzadza pracą wentylatorów (np. gdy temp jest w okolicach 38 to są na 1/2 prędkosci a gdy 43 to wyłaczony, by przy 46 włączyć się na max a np. przy 62 się nie załączyć). Szukałem jakiegoś softu który by tym zarządzał ale nic nie znalazłem. Posiadam najnowszy bios ze strony compala (bo wykminiłem, że to pomoże) ale niewiele to dało. Szukając dalej natknąłem się na zbierzność pt. Dell Vostro 1200 i mój Compal (sygnowany przez Optimusa) to jeden i ten sam laptop... no może Dell ma inne przyciski ponad klawiaturą). Teraz pytanie: czy moge wrzucić bios z Della do Compala? Nie mam pewnosci czy niczym się nie różnią, napewno wygladają b.podobnie, parametry sie zgadzają, ta sama bateria itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz uzyskac przez zmiane biosu ?

 

zrozum że x3100 to padlina i nic z tym nie zrobisz

 

na przyszłość radzę przed zakupem zorientować się jaki sprzet chcemy kupić

 

koniec kropka chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bios może nie być odpowiedzialny za kontrole obrotow

2. Zazwyczaj biosy do laptopow to są zintegrowane z programem flasciach!ącym w pliku exe i nie wgrasz go do innego laptopa

3. Nawet jak pokombinujesz i wykminisz jak to zrobić, jest duże ryzyko, że uwalisz kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od x3100 oczekuje tylko tyle, żeby był wydajniejszy od gma950

z tego co widziałem to program flasciach!ący wykrywa mi poprawnie bios

oczekuje, ze kontrola obrotów będzie działała sprawniej, tzn. np. wentylator załączy się dopiero od 43stopni a nie wyłączy przy tej temperaturze itp, poprostu lepszego zarządzania;

przypuszczam, ze bios tym steruje bo po włączeniu wentylator działa na max do momentu aż się pojawi ekran powitalny (że procek dual core itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli program flasciach!ący wykrywa bios, to jest 90% szansy że będzie on pasował, ale na wszelki wypasek ściągni sobie oryginalny bios od tego compala, jakby coś było nie tak i trzeba było przywracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piecornik : Czyli przez podmianę BIOS'u chcesz uzyskać lepszą wydajność na X3100? Mam lapka Della, właśnie z X3100 na pokładzie i wcale nie jest to prędka karta. Zdecydowanie nie nadaje się do nowszych gier. Co do wiatraczków : próbowałeś stosować program Notebook Hardware Control? Moim zdaniem zdecydowanie lepiej zadziała niż zabawy z podmianami BIOS'u

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piecornik : Czyli przez podmianę BIOS'u chcesz uzyskać lepszą wydajność na X3100? Mam lapka Della, właśnie z X3100 na pokładzie i wcale nie jest to prędka karta. Zdecydowanie nie nadaje się do nowszych gier. Co do wiatraczków : próbowałeś stosować program Notebook Hardware Control? Moim zdaniem zdecydowanie lepiej zadziała niż zabawy z podmianami BIOS'u

 

pozdrawiam

Odnośnie grafiki wspomniałem tylko, ze jakoś wolniej działa niż powinna (np. wg notebookcheck pl).

Podany program nie umożliwia regulacji prędkości wentylatorów, napewno nie w moim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja niestety mam takie same obawy. W sumie napisałem co Comapala z zapytaniem czy taka operacja przejdzie ale watpie abym dostał odpowiedź; btw. przy najnowszych sterownikach intela miałem windows experience na poziomie 2.1, ale dzisiaj zainstalowałem aktualizacje (poprzez automatyczne aktualizacje) i skoczył z 2.1 do 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...