Skocz do zawartości
kaensainen

Karta Muzyczna Zewnętrzna (usb / Expresscard) Do Max 400pln Działająca Pod Linuksem.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania max 400PLN na kartę dźwiękową do notebooka. Może być pod USB lub ExpressCard. Ma działać pod Linuksem. Słuchawki to Creative HQ-2300D, a w przyszłości jakieś lepsze Bayerdynamics / Akg / Sennki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam ten wynalazek creative usb 5.1 x-fi. Można kupić już za kwotę dużo niższą niż podane 400pln.

 

Wcześniej miałem Prodigy HD2 i przy wzmacniaczu Pioneer VSX-916 z kolumnami Infinity Alpha50 (oczywiście z dobrymi analogowymi kablami lub po optycznym) różnica jest taka, że nie poczujesz. Oczywiście mówię o oryginalnej nie przerabianej HD2.

 

Wracając do tej X-fi to ponoć konfiguracja 5.1 pod Linuxem jest kłopotliwa, ale podobno do zrobienia.

Ja osobiście miałem problem z dźwiękiem we Flashu (po prostu go nie ma, pod Ubuntu 9.04 - ale ponoć to nie wina karty a jakiś znany już dobrze BUG od Adobe)

Nie wiem również jak jest z tymi "polepszaczami dźwięku" od Creative, ale raczej Linux nie obsługuje (choć według mnie to niewielka strata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z sterownikami. Są natywne czy ALSA ? 5.1 mi nie będzie potrzebne. Gram i słucham na 2.0 Stereo. Ten Creativ napewno będzie lepszy niż realtek :P

Edytowane przez kaensainen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami jest tak, że chodzi od razu na sterach z repozytorium (ubuntu 9.04). Nic nie musisz szukać ani kombinować. Samo się zainstaluje :D

Aczkolwiek nie wiem jak z innymi dystrybucjami. Na najnowszej Fedorze miałem tylko nieprzyjemny szum (po optycznym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...