Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dysk Samsung HD502HI do komuptera siostry (płyta główna Gigabyte VT 7880-L) i mam z nim nie lada problem, ponieważ za nic nie chce go zobaczyć. Próbowałem już różnych kombinacji i dalej nic. W moim komputerze śmiga aż miło a w tamtym nawet pod Windowsem nie chce go zobaczyć. Sterowniki do SATY zglaszaja jakis problem ale nie wiem jak go rozwiązać. Poprzedni dysk był na złączu ATA.

 

Generalnie ta płyta wymaga instalacji sterów SATA z osobnego źródła (z dyskietki). Taką dyskietkę zrobiłem sobie za pomocą pliczku ze strony Gigabyte. Wszystko powinno grać. Podczas instalacji systemu instaluje mu te sterowniki, nawet wybieram, że pod XP, a potem pokazuje, że nie wykrył żadnego dysku.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

zbanowany kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest ale nie ma tam nic o ustawieniu, które wymusi tryb SATA 1.5 zamiast 3.0

 

Sory ze proszę gotowca jezeli chodzi o ustawienie tych zworek ale zrozumcie, ze chcę się z tym uporać a nie mam czasu wertować internetu bo albo pracuję albo śpię. Dzisiaj znalazłem chwilę, żeby zapytać Was, specjalistów, co powinienem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zworki w samsungu to przeszłosc... Spinpointy jeszcze sie dawały... ale F-ki juz nie...

 

Na stronie samsunga jest program Switch speed . Musisz pojsc do kogos z SATA2 i tam przełaczyc programem kontroler dysku w tryb 1.5G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy płyta nie chce go zobaczyć czy system nie chce. Jak płyta nie chce to może być uszkodzony dysk/taśma/wyłączone sata w Biosie, jak system nie chce to masz złe sterowniki Sata albo XP starszego niż SP2. Generalnie dysk SATA-II nie powinien mieć problemów na SATA-150, były tylko sporadyczne przypadki.

 

 

E:

Nie spojrzałem na datę :P

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowalem tym switch speedem ze strony samsunga i jakos nie bardzo to działa <_<

 

Sprawa wyglada tak ze instaluje stery do SATY ktore mam ze strony gigabyte i wszystko ładnie do momentu jak zaczyna się instalacja bo wywala komunikat, że nie wykryto żadnych stacji dysków.

 

Już mi ręce opadają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system i stery to juz mało ważne najważniejsze to bios musi dysk widzieć, spróbuj powpinać pod rożne gniazda SATA na płycie bo może mają różne kontrolery, co znaczy ze nie bardzo to działa ten Switch Speed ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system i stery to juz mało ważne najważniejsze to bios musi dysk widzieć, spróbuj powpinać pod rożne gniazda SATA na płycie bo może mają różne kontrolery, co znaczy ze nie bardzo to działa ten Switch Speed ?

Mam tylko 2 wyjścia na sate.

To znaczy, że nie pomógł :) Źle się wyraziłem. Nie, że nie działa ale nie rozwiazał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...