Skocz do zawartości
Bart80

C2d 6600 Nie Reaguje Na Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja płyta główna to gigabyte 965P ds3, bios f14d. Dotychczas współpracowała z c2d 6300, z podkręcaniem nie było żadnego problemu. Po wymianie proca na c2d6600 zaczął się cyrk. Procesor pracuje stabilinie, nie ma żadnych problemów. Rzecz w tym, że ile bym nie ustawił fsb w biose i tak proceor chodzi na 2,4 ghz, tyle pokazuje cpuz, podobnie fsb jest wyświetlana jako 266 również niezależnie od tego ile ustawie w biosie. Gdy wejdę do biosu fsb jest ustawiona na tyle ile ją zostawiłem wcześniej np 350, to samo tyczy się taktowania procesora, wyświetlona jest wartość wynikajaća z ustawionej fsb i mnożnika (9). Komputer włącza się bez problemów, bios się nie resetuje. Uprzedzając pytania zasilacz to enermax 625 W więc napięcia jak skała, chłodzenie ultima 90, buda bigtower 4 wiatraki, wieje aż miło. Czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje i jak rozwiązać ten problem? Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to bardzo dziwne zachowanie ze strony płyty. Zrób clear CMOS zworką i wyjmij bateryjkę od biosu na 1h, jeśli to nie przyniesie żadnego rezultatu, to może przeflashuj bios do jakiejś wcześniejszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy 965p jest taki stary.

 

edit

wg listy kompatybilnosci na stronie gigabyte 6600 powinien chodzic na biosach od f1.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wskazóki. Ale odziwo komp uleczył się sam. Postał wyłączony całą noc i dzień do popołudnia i wszystko jest ok tz. normalnie reaguje na zmiany fsb i pięknie się podkręca. Nie wiem co mu było ale samo przeszło. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...