Skocz do zawartości
Liquid

Bloczek wodny

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie czy blok aluminiowy 50x50x50mm z spodem miedzianym będzie wydajnie chłodził. Czy 12-13mm wloty wody wystarczą?

Jak szybko zbudować wydajną chłodnicę i czy ta pompa w sklepie Tweak.pl jest dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie czy blok aluminiowy 50x50x50mm z spodem miedzianym będzie wydajnie chłodził. Czy 12-13mm wloty wody wystarczą?

Jak szybko zbudować wydajną chłodnicę i czy ta pompa w sklepie Tweak.pl jest dobra?

Tak, wydaje się, że będzie podobnie jak w przypadku miedzianego (przewodniość cieplna miedzi i aluminium jest bardzo podobna), ale takich bloków na ogół się nie robi, bo koszt byłby większy od bloku całego z miedzi (no chyba po to, żeby zminimalizować utlenianie się miedzi).

 

Ja "zbudowałem" moją chłodnicę w 10 min. Kupiłem nagrzewnicę od Lublina i dwa wiatraczki 12x12, potem zamocowałem osłonki na wiatraczkach z jednej strony, a z drugiej gumowe nóżki i postawiłem je na nagrzewnicy.

 

OOOO Tweak.pl ma sklep, nie wiedziałem - jak popatrze to ci powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widziałem pomkę - szczerze mówiąc to lipa. 10mm wyjścia i 600l/h - odradzam. Lepiej kupić w sklepie akwarystycznym mocniejszą.

 

A co do chłodnicy, to zastanawiałem się nad pionowym ułożeniem i 4x wiatraczki 12x12, ale na razie 2 to i tak aż nadto, bo czy chodzą na min obrotach, czy na max, to temperatura i tak jest taka sama.

 

Przy okazji - strasznie drogo w tym sklepie Tweaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe bloki nie są najlepsze, sam nad tym kombinowałem ale na szczęście się opamiętałem w pore. Cena byłaby prawie taka sama a wydajnoś dużo gorsza... Varrol-> Miedź ma prawie 2x większa przewodność cieplną od Aluminium! Jak polecam wam symulację na stronie Mate'a http://www.bartosin.cad.pl/cosmos.htm

tam widac dokładnie różnicę pomiędzy Alu a Miedzią.

A co do pompy z tweaka- szczeże... Jest do bani :lol: Lepiej kupić AquaSzuta i sobie przy pomocy poxipolu przerobić na niezatapialną,

różne pompki można kupić na stronie Mate'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kształtkę aluminiową 50x50x50 i płaskownik miedziany 100x50x5 wydałem 5.60zł w sklepie  :twisted:

Tylko, żebyś się nie spodziewał oszałamiającej wydajności. I pamiętaj odbrze uszczelnić. Mnie się raz wylał płyn do chłodnic w kompie (na początku używałem samego płynu) i lepiej nie mówić. Po jakimś czasie przestały działać karta dźwiękowa i dwie sieciówki, bo okazało się, że nie wyczyściłem slotów PCI do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe bloki nie są najlepsze, sam nad tym kombinowałem ale na szczęście się opamiętałem w pore. Cena byłaby prawie taka sama  a wydajnoś dużo gorsza... Varrol-> Miedź ma prawie 2x większa przewodność cieplną od Aluminium! Jak polecam wam symulację na stronie Mate'a http://www.bartosin.cad.pl/cosmos.htm

tam widac dokładnie różnicę pomiędzy Alu a Miedzią.

A co do pompy z tweaka- szczeże... Jest do bani :lol:  Lepiej kupić AquaSzuta i sobie przy pomocy poxipolu przerobić na niezatapialną,

różne pompki można kupić na stronie Mate'a

Dokładnie.Ja czerpię informacje informacje głównie z liczb(ekonomistą jestem ...) no i jak byk wychodzi.

Miedź 3,9

Aluminium 2,2

A jakich jednostek się używa to nie pamiętam ale w sumie nie o to chodzi.

A ceny w sumie podobne więc nad czym się zasanawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...