Skocz do zawartości
shoo

ciemny obrazik

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

 

Jak widac w sygnaturce, mam GeForce 2 MX400 64MB firmy Mint. I jest jeden klopot - wyswietlany obraz jest b. ciemny. W grach typu thps3 (w pierwszej planszy) albo gta3 (gdy zapada zmrok :) nic nie widac. a o filmach divix mozna pomarzyc, ledwo co widac w srodku nocy z pogaszonymi swiatlami i zaslonietymi zaluzjami. Jest to raczej wina karty, gdyz po restarcie kompa, gdy wyswietla sie wersja biosu karty, tekst jest ladny, jasny, ale juz po chwili sie sciemnia i nic nie pomaga. Monitor jest rozjasniony na maxa, ustawienia systemu (WXPPro) tesz

 

poradzicie cos?:>

 

s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wszystkie opcje sa rozjasnione na maxa, a to jest raczej wina karty. Za czasow starego dobrego voodoo2 all bylo ok :). Sprobuje cos zrobic z tym nvmax, wlascie zaczalem siagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie tym nvmax i jest gicias! <span style="color:red;">[ciach!]</span>na sprawa :) dzieki :* teraz moge wreszcie zabrac sie za ogladanie kolekcji divx (ponad 300 filmow. ahm, bedzie co robic w wakacje :)

 

:******

 

s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi.

 

Jak widac w sygnaturce, mam GeForce 2 MX400 64MB firmy Mint. I jest jeden klopot - wyswietlany obraz jest b. ciemny. W grach typu thps3 (w pierwszej planszy) albo gta3 (gdy zapada zmrok :) nic nie widac. a o filmach divix mozna pomarzyc, ledwo co widac w srodku nocy z pogaszonymi swiatlami i zaslonietymi zaluzjami. Jest to raczej wina karty, gdyz po restarcie kompa, gdy wyswietla sie wersja biosu karty, tekst jest ladny, jasny, ale juz po chwili sie sciemnia i nic nie pomaga. Monitor jest rozjasniony na maxa, ustawienia systemu (WXPPro) tesz

 

poradzicie cos?:>

 

s.

U mnie monitor jest za ciemny - mam to samo, ale nie aż tak bardzo.

 

Mam jasność i kontrast na max, ale i tak jest strasznie ciemno. Jak podłączyłem drugi monitor, to było ok.

 

W zasadzie, to nic się nie da zrobić, bo rozjaśnianie programowe wygląda fatalnie. Muszę rozkręcić monitor (w telewizorze miałem ten sam problem, ale znalazłem pkrętła do regulacji i już jest jasny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nVmax pomogl to OK

niektore monitoy sa ciemniejsze ,inne jasniejsze,to samo karty

Mialewm poobny problem jak kupilem CL Gf1DDR na starym monitorze

wkurzony strasznie bo przyjasnienie powodowalo mleko i wyblakle kolory

zmienielm wpierw monitor(zly pomysl)a dopro potem grafe:eraz jest ATI i jest git(NIE TEN Git co w nV i gamma na max:) na V3 rowniez fajnie ,na Savage4 niezle ,na KYRO2 niby super -kwestia gustu kolory siweca jak glupie,w sumie najlepiej by wypadal matrox ale z wiadomych przyczyn nie kupie tego o roznice do R8,5k nie sa duze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, ja nie dalem gammy na maxa. generalnie system jest tak jasny jak byl, tylko w nvMAX ustawilem w system -> Overlays

Brightness na 179% i Contrast na 96% i jest bardzo ladnie, a zmiana dotyczy sie tylko filmow i gier. w system -> color adjustmens zmiana gammy na max zrobila <span style="color:red;">[ciach!]</span>owy obraz a filmy nadal byly ciemne :) teraz jest ok. Po za tym jak mowilem, nie jest to wina monitora bo na innych kartach jest ladnie, bez zadnych rozjasnien. ba, trzeba ustawienia w monitorze zmiejszac bo wali po oczach ;)

 

s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w wielu grach jest moim zdaniem spieprzona jaskrawość. Przykładowo: ustawię sobie do Starcrafta odpowiednie parametry obrazu, przechodzę do Windy, a tam mój pulpit (który powinien być czarny) jest jasnoszary. Więc nie pieprzcie mi że to karty są winne, bo to wina oprogramowania. A podnosic gammę za bardzo nie powinno się, bo traci się przez to odcienie pośrednie kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie tym nvmax i jest gicias! <span style="color:red;">[ciach!]</span>na sprawa :) dzieki :* teraz moge wreszcie zabrac sie za ogladanie kolekcji divx (ponad 300 filmow. ahm, bedzie co robic w wakacje :)

 

:******

 

s.

 

tylko 300 ?? cienko cienko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...