Skocz do zawartości
Quzziy

Pierwsze Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podepnę sie do tematu. Ponieważ temperatury za oknem rosną lawinowo, a mój sprzęt najwyraźniej za nimi nie przepada to zdecydowałem sie w końcu na założenie WC. W związku z tym moje pytanie. Czy ten zestaw będzie dobry??

http://www.cooling.pl/black-water-zestaw-a...dukt,66218.html ?

Firma myślę że zna się na zestawach WC. Odrazu dodam że planuje powiekszyć ten zestaw o blok na GPU.

I teraz 2 prośby: 1 o poprowadzenie "za rączkę" przy montażu tego draństwa i 2 o polecenie dobrego bloku na 8800GTS 512MB.

Zrezygnuj z tego zestawu, kupiłem i po miesiącu zmieniłem blok cpu. Jak zestaw to najlepiej:

http://mnp.net.pl/produktyProducent.aspx?g...tawy&pr=MNP

Ewentualnie napisz do Kyńka, on Ci dopasuje też coś na grafe, np prisona gpu, mam i zachwalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

od jakiegoś czasu już poszerzam swą skromną wiedzę o LC i chciałbym skonsultować z doświadczonymi osobami w tym względzie swój wybór.

 

Głównie zależy mi na ciszy, wręcz absolutnej jeśli to możliwe z odległości 0,5m od komputera.

 

Do schłodzenia mam procesor na AM3 Phenom II x4 955 oraz grafikę Radeon 4890. Całość jest w budzie CM 690. Jest w ogóle jakaś lepsza buda do 400zł, która jako tako nadaje się do LC?

 

A oto co sobie upatrzylem do tego co napisalem powyzej i prosilbym o wszelkie uwagi i sugestie. z gory dziekuje za okazana pomoc.

 

Dołączona grafika

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierzam temat mam juz fundusze i chce kupic cześci

 

Kupiłem juz blok na grafike abadon , chlodnice 2x12

 

wszystko na zlaczkach 8/10

 

zastanawiam sie czy nie kupic od razu zlaczek 10/12

 

pompa mysle ze bw sp z cooling chyba ze znjade cos uzywanego w dobrej cenie

 

blok na cpu tutaj nie wiem co wybrac

 

no i jakies tanie wentylatory 2x12 cm

 

Jest jeszcze problem z montażem chlodnicy

 

 

Prosze o porady i pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podczepię się pod temat ;) Posiadam platformę opartą o procesor AMD Phenom II 955, chciałbym chłodzić tylko CPU. Proszę o ocenę zestawu:

 

Black Water Silent Pump 12V - 99zł

EK Water Blocks EK Supreme - Acetal - 219zł

Black Water Ultimate 122 rev. 3.0 - 190zł

XTHERMAL BTF 120 PRO - 2szt - 90zł

BlackWater PVC Flexi 10/13 Clear - 2m - 10zł

Szybkozłączka skręcana SM10/13, G1/4 - prosta - 4szt - 36zł

Szybkozłączka skręcana SM10/13, G1/8 - prosta - 2szt - 18zł

Płyn do chłodnic (borygo) - 5zł?

---------------------------------------------- 667zł

 

ew. droższa wersja z Feser Xchanger Double Radiator 240, tylko nie wiem czy warto dopłacać 120zł...

Edytowane przez tallica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany chłodnica na bwu123 i pompka

Dla jednego bloku nie wystarczy Black Water Ultimate 122? hmm Silent Pump jest ceniona za swoją ciszę, z jednym blokiem też nie powinna mieć problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty uzyskasz 280l/h? Z tego co pamiętam Jarogniew wtedy teścił x2

Wiadomo, że 280l/h nie będzie ale z 200/250l/h chyba wyciągnie? Jakie ew. pompki mógłbyś polecić?

 

edit:

 

Może tak:

 

Black Water Silent Pump 12V - 99zł

EK Water Blocks EK Supreme – Acetal - 219zł

Black Water Advanced 123 rev. 3.0 - 160zł

XTHERMAL BTF 120 PRO – 3szt - 135zł

BlackWater PVC Flexi 10/13 Clear – 2m - 10zł

Szybkozłączka skręcana SM10/13, G1/4 – prosta – 4szt - 36zł

Szybkozłączka skręcana SM10/13, G1/8 – prosta – 2szt - 18zł

Płyn do chłodnic (borygo) - 5zł

Noctua Pasta termoprzewodząca NT-H1 - 35zł

------------------------------

suma: 717zł

Edytowane przez tallica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie teraz to laing DDC miażdży system- jest wydajny , dość cichy no i maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa dodatków. Pompka przyszłościowa bez wątpienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiętaj wc uzależnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze... Laing DDC kusi, tylko czy ja tego rzeczywiście potrzebuję?

 

1. Jaki będę miał zysk w wydajności, jeżeli do poprzedniego zestawu dam Swiftech MCP350 + XSPC Laing DDC Acrylic Reservoir zamiast Black Water Silent Pump? Mam na myśli cały czas jeden blok, grafika to Nvidia Quadro 295 chłodzona pasywnie (maks. 23W), także blok na GPU nie ma sensu.

 

2. Czy wentylatory XThermal 120 BTF będą wystarczające dla chłodnicy BW Advanced 123? W dużej mierze zależy mi na ciszy całego układu...

Edytowane przez tallica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liang jest przyszłościowy z tą pompką zostaniesz już do końca :wink: Jak Ci nie zależy na tych wentylach to wymień na tańsze.

Tak, tylko to jest wydatek prawie 400zł za pompkę + rezerwuar... jeżeli zysk będzie wynosił 2-3 stopnie to nie widzę w tym sensu. XThermale są bardzo ciche - dlatego je wybrałem, ale może faktycznie lepiej coś tańszego, Zephyr? Edytowane przez tallica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa Laing jest bardzo dobra i przyszlosciowa. Wydatek spory, ale masz mocna pompe i spokoj na lata. Ja zrobilem inaczej - kupilem pompe CWU, ktora wydajnosc ma mniejsza, ale jest bezglosna i w warunkach WC niezniszczalna. Gdybym teraz stal przed wyborem to pewnie kupilbym wlasnie Lainga choc absolutna bezglosnosc CWU bardzo mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak skuszę się na zestaw: Swiftech MCP350 + XSPC Laing DDC Acrylic Reservoir... Jaką chłodnicę do tego za 250-300zł?

 

edit:

 

Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T) - 280zł

EK Water Blocks EK Supreme - Acetal - 219zł

Black Water Ultimate 123 rev. 3.0 - 250zł

Tacens VENTUS 120 mm 12dB/A - 3szt - 130zł

BlackWater PVC Flexi 10/13 Clear - 2m - 10zł

Szybkozłączka skręcana SM10/13, G1/4 - prosta - 6szt - 54zł

Płyn do chłodnic (borygo) - 5zł

XSPC Laing DDC Acrylic Reservoir - 119zł

Noctua Pasta termoprzewodząca NT-H1 - 35zł

----------------------------------------------

suma: 1102zł

 

Myślę, że to dobry wybór? Chłodnicę chcę dać na obudowie. Wentylatory od spodu będą zasysać powietrze i dmuchać w chłodnicę (czyli obieg zgodnie z prawami fizyki ;) ). Jak najlepiej wyprowadzić węże na zewnątrz?

 

edit2:

 

Czy będzie jakaś duża różnica między EK Water Blocks EK Supreme - Acetal a EK Water Blocks EK Supreme LT AMD - Acetal?

Edytowane przez tallica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...