Skocz do zawartości
ogr22

Bardzo Ciche Chlodzenie Procesora 1700+ (0,13)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebyje bardzo cichego chlodzenia na proca. Zdaje mi sie ze wlasnie taki jest Zalman CNP3100. Sa chyba dwie wersje tego zestawu. Miedziany i z warstwa złota. Ktoren lepszy ??

A moze sa jeszcze jakies lepsze zestawy do chlodzenia proca.

Cena praktycznie nie gra roli, chodzi o najcichcsza wersje chłodzenia powietrzem.

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?:

 

pytanie zasadnicze czy bedziesz podkrecal procka :?:

 

w razie co podaje patent jaki wykombinowal jeden znajomek - proc XP1700+ z serii zasilanej 1.5V + coolerek Spire FalconRockII - niby nic nadzwyczajnego ale... na noc proc zostaje ustawiony na 1100MHz (11x100MHz) czyli wydziela okolo 33.5 W ciepla (czyli tyle ile Duron750) a wentylator na coolerku zwolniony do okolo 1800 rpm - przy zamknietej obudowie nic nie slychac z odleglosci okolo 1 metra (grill wywalony, miedzy wentylatorem a radiatorem podkladki silikownowe z jakis resztek od elektroniki, zasilacz Enlight 300W - obroty wentylatora miedzy 1200-1500 rpm) - temperatur nie podam bo nie pamietam w kazdym badz razie nie byly jakies tragiczne :!:

 

co do Zalmanow to ja bym sie zastanawial nad CNPS-6000Cu ale do ekstremalnego krecenia niezbyt dobre, ale przy ustwieniu domyslnym procka cooler w trybie SILENT spoko da rade :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proc nie bedzie podkrecany, ale nie mam zamiaru rowniez go skrecac.

WC na razie nie wchodzi w gre, moze kiedy indziej.

 

Moze wsadzic jakies chlodzenie dla proca 3000 Mhz i przelaczyc na SILENT MODE ??

 

Chodzi mi o bardzo ciche i zeby chłodzilo dobrze na moim procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis byl wrzucany ten link do testow roznych coolerkow

http://www.digit-life.com/articles2/coolin...b2k3-part4.html

 

wychodzi na to ze Zalman CNPS600Cu w trybie SILENT (+5.5V) jest slabszy tylko o 2*C od Spire FalconRockII na procku XP1800+ a zdecydowanie cichszy :!:

 

zreszta zobacz tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=338...ghlight=#338873

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nacichszy bedzie Zalman CNP3100 ??

Jak juz pisalem to cena nie gra roli.

Jestem w stanie dac za taki zestaw (chlodzenia powietrzem) nawet 300 zł , tylko zeby byl bardzo cichy.

 

PS: z co do Zalmana CNPS7000-Cu to on jest chyba tylko od AMD 64 bitowego ?? No chyba ze da sie go jakos wrzucuc do Athlona XP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nacichszy bedzie Zalman CNP3100 ??

Jak juz pisalem to cena nie gra roli.

Jestem w stanie dac za taki zestaw (chlodzenia powietrzem) nawet 300 zł , tylko zeby byl bardzo cichy.

Ehh...

 

Po1. 3100 jest gorszy od 6000.

 

Po2. Głośnosć zestawu chłodzącego zależy tylko i wyłącznie od wentylatora. Można go nawet wyłączyć, ale niema sensu skoro poniżej 1000 rpm. i tak go nie usłyszysz. Ale żeby móc spowolnić wentyla do tych 1000 rpm. musisz mieć bardzo dobry radiator :!: Jak masz dobry radiatorek to możesz sobie dowolnie regulowac pomiędzy wydajnością a ciszą. Więc nie pytaj czy jakiś zestaw jest najcichszy, tylko jaki ma najlepszy stosunek hałas/wydajnosć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem - cena nie gra roli a woda nie wchodzi w gre - to bez sensu - najlepiej zalozyc wode i podkrecisz proca na dodatek - a jak zalozysz blok na CPU GPU i zasilacz to obejdziesz sie bez wentylatorow - oczywiscie do tego musisz miec BARRACUDE IV lub V - i wtedy komp jest nieslyszalby a obudowe mozesz miec zamknieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze szkoda ze nie chcesz WC, bo za taka cene to mozna zlozyc naprawde wyrabane chlodzenie :|

 

jak wszystko dobrze poskladasz to nie ma co sie obawiac zadnych wyciekow, jest cicho i bardzo wydajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak glosno on chodzi ?? Jednak jakbym mial dac 171 za CNPS6000-Cu , a 200 zł za CNPS7000-Cu to wole dac 200 zł . Tylko nie wiem jak mam zamontowac tego CNPS7000-Cu na mojego procka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7000 nie jest na athlony xp ... jest pod p4 i amd 64 tyle. Ja moge tylko powiedziec ze moj kumpel ma bodajze 6000 alu-cu i jest bardzo zadowolony temp do 50C athlon 0.18 1800+ (jest cichy w takiej konfiguracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale... na noc proc zostaje ustawiony na 1100MHz (11x100MHz) czyli wydziela okolo 33.5 W ciepla (czyli tyle ile Duron750) a wentylator na coolerku zwolniony do okolo 1800 rpm

No to moj chodzi na 1,5GHz i wydziela 35,7W :)

Do tak skreconego proca proponuje ustawic minimalny VCore jaki oferuje plyta wtedy proc bedzie wydzielal 20W :) Mozna zwolnic wentyla wtedy do 1k RPM i zapomniec ze tam jest :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moj chodzi na 1,5GHz i wydziela 35,7W :)

Do tak skreconego proca proponuje ustawic minimalny VCore jaki oferuje plyta wtedy proc bedzie wydzielal 20W :) Mozna zwolnic wentyla wtedy do 1k RPM i zapomniec ze tam jest :)

czyli powiadasz ze stabilnie na 1.3V smiga :?: fajnie

ale wg moich wyliczen wydziela 38W a przy ustawieniu 1100MHz 1.3V bedzie 28W co i tak jest niezlym wynikiem (okolice Celka koperka 950MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys sie znal to XP 1700+ to 1466MHz wiec 1500MHz to nie jest skrecanie tylko default a Dexter okreslil to skrecaniem bo chyba zaden 1700+ z wiary na forum nie chodzi na nizej niz 1800MHz bo to grzech (chyba ze ktos chce cisze absolutna) - po co cooler za 200zl na default XP1700+ ktore bedzie chodzic stable na 1.4V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.digit-life.com/articles2/coolin...b2k3-part4.html

 

tutaj masz test..

 

ostatnia tabela przedstawia najcichsze coolery

 

GlacialTech Igloo Silent Breeze 462 I miejsce.. jezeli tak bardzo zalezy Ci na ciszy to bierz tego. Jak wynika z tabeli nr 1 wcale tak nienajgorzej chlodzi.. ma miejsce w gorze tabeli ;)

 

na http://www.cooling.pl - 87 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys sie znal to XP 1700+ to 1466MHz wiec 1500MHz to nie jest skrecanie tylko default a Dexter okreslil to skrecaniem bo chyba zaden 1700+ z wiary na forum nie chodzi na nizej niz 1800MHz bo to grzech (chyba ze ktos chce cisze absolutna) - po co cooler za 200zl na default XP1700+ ktore bedzie chodzic stable na 1.4V?

Jest 1500MHz bo tak wynika z matematyki 200x7,5 i jest to prawie default.

Jak dalem mnoznik 7 czyli proca puscilem na 1400MHz to mi chodzil na 1,2V a na taktowaniu 133 x 10 = 1330 smigal na najnizszym napieciu jakie oferowala plyta czyli 1,1V Uznalem jednak ze 1500MHz na szynie 200 bedzie najoptymalniejszym rozwiazaniem dla moich potrzeb. Mam nedznego coolerka a dzieki obnizonemu napieciu moglem go skrecic do 2500 RPM i teraz jedyna rzecza jaka slysze jest wentylator na grafice.

Prosze benek zrzut dzialajacego XP na 1,3V :)

Dołączona grafika

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi YoSHi ?? Ostatnio czesto podkrecalem proca, ale doszedlem do wniosku ze z moja karta graficzna nie ma to za bardzo sensu. Wiec wole miec zajebista cisze w kompie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Volcano 11 od Thermaltake-a i puść go na najniższe obroty ~1300 rpm i wtedy ma 17 dB. Jak by za słabo chłodził to jest pynny regulator obrotów na śledziu PCI !!! Więc dopasujesz obroty do temp do proca i będzie i tak cicho :-). A jak ci sie kiedyś odmieni to możesz też go ostro postuningować :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to ze Dex pisze ze ma puszczone na 1,5GHz a ty mowisz ze nie chcesz podkrecac ani skrecac kompa - a Athlon 1700+ wlasnie chodzi na 1,5GHz - wiec to ani podkrecenie ani skrecenie... - on tylko sobie ladnie podniosl FSB i teraz mu to wszystko zajebiscie wymiata - cos czuje ze jakis Nforce'ik musi wjechac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo podkrecania - podkrecanie zawsze cos daje - zwieksza plynnosc calego systemu, zmniejsza czas na przestoje - a ze 1700+ sie kreci o 50% to roznica bedzie z pewnoscia odczuwalna w wiekszej kulturze pracy kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dwa dni temu zamontowałem Igloo Silent Breeze 462.

Jest naprawdę cichutki.

Procesor Athlon XP 1700+ - temperatura normal 46*C.

Z włączonym programem CpuIdle Pro 30*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...