Skocz do zawartości
BliSki

Zestaw Za 3300zł. Ostateczne Opinie I Sugestie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zamiar po weekendzie zamówić zestaw. Potrzebuję tylko jeszcze opini specjalistów (czyli Was). Otóż zestaw kształtuje się tak:

 

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P (ta płyta ze względu na dłuższą gwarancję od ASRocka, nie potrzebuję również tyle portów PCI-E)

Pamięć: Patriot DDR3 PC10666 2x2048MB 1333MHz CL7.0 EP LLK

Dysk twardy: WD Caviar SE16 WD3200AAKS

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

Napęd: LG GH22LS50

Obudowa: Cooler Master Dominator 690

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

 

Razem: 3331,00zł

 

 

Co o nim myślicie? Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tych ramach złego?

patrioty llk mają to do siebie że się prawie wcale nie kręcą , ale skoro kupujesz phenka be to nie powinno stanowić jakiegoś większego problemu (ale i tak bym kupił ocz reaper bo cena prawie taka sama a pewniejsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty są dobre, ale faktycznie w porównaniu do OCZ się słabo kręcą. Dysk jest OK, Andrew każdemu pisze żeby kupili ten model w sumie nie wiem dlaczego, WD dla mnie są pewniejsze.

Edytowane przez jockero69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zestaw dobry i starczy na chociaz trzy lata? Wystarczy do gier takich jak Prototype czy GTA4 (tu zdaję sobie sprawę z tego, że z GTA 4 może być problem), jak i z tymi nadchodzącymi typu Call of Duty Modern Warfare 2, Assassin's Creed 2, Need for Speed Shift.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem. Muszę zmienić pamięci, bo prawdopodobnie na tej płycie z tymi ramami będę musiał sam ustawiać timingi, napięcie oraz częstotliwość. W takim razie jakie pamięci z agito lub esc będą w 100% kompatybilne z tym mobo (z pierwszego postu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 4GB 1333MHz Kingston (2x2GB, DualDDR, CL9) lub OCZ 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 Platinium AMD Edition 1,65V te pierwsze na 100% do tych drugich są profile w AMD overdrive i ten program ci je ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teneo, a czy te A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition lub Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3 DHX [TW3X4G1333C9DHX] też będą na 100% dobre? Bo w tabelce Gigabyte są jakieś Corsairy i A-Daty, ale nie wiem czy te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co podałem wiem że są dobre bo sprawdziłem to doświadczalnie. Jeśli bierzesz platformę dragon i procesor BE to dzięki AMD overdrive i BEMP możesz ustawić RAM ale nie każdy tylko ten przetestowany przez AMD. Przeczytaj ten artykuł, dowiesz się jak ustawić RAM dzięki AOD. Często niekompatybilny RAM startuje na 1066 MHz, wtedy pomaga podniesienie napięci na NB do 1,3V i ręczne ustawienie dzielnika RAM. http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=538

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów wydajności wynika, że 275 jest od 5-10% lepsza od 4890 ale też ok 5-10% droższa. Dodatkowo wszystko co pójdzie na 275 pójdzie na 4890. Jeśli za jakiś czas jakaś gra nie pójdzie na tym Radku , to też nie pójdzie na Geforce ( oczywiście z powodu nowych DX, shaderów albo czegoś zupełnie innego). Ja osobiście kupiłbym Radka z w/w powodu AOD lub z powodu innych możliwych w przyszłości "prezentów" od AMD. A jaką chyba Sapphire Radeon HD4890 1GB DDR5 256bit PCI-E (21150-00-40R) za ok 800 zł do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...