Skocz do zawartości
Khobar

Phenom Ii X3 710 Podkręcony Chyba Nie Do Końca Stabilnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Udało mi się odblokować 4 rdzeń w Phenom II x3 710 oraz podkręciłem go do 3.25

W OOCT wychodzi że niby stabilny ( 1h stress test w porządku chociaż chyba nie do końca , o tym później) , ale niepokoi mnie bardzo skaczące vCore- nie do końca pamiętam ale chyba bez podkręcenia było to samo ( ale głowy nie dam - w razie czego dam na defaultowych ustawieniach i wtedy zbadam). Zarówno w stresie jak i w spoczynku linia skacze jak szalona.

Poniżej CPU-z

Dołączona grafika

(w Biosie VCore jest ustawione na sztywno 1.37)

oraz log z OOCT

Dołączona grafika

(anulowany po 30 min test )

Temperatury są w normie ( 42 spoczynek, max 55 stress)

 

Jak pisałem wyżej wygląda stabilnie, lecz czasem komputer się zwiesza (jak na razie przy dwóch grach - Empire Total War , oraz Aion - inne chodzą w porządku)

 

Czy całość ma szanse stabilnie chodzić i jest to problem powiedzmy zasilacza ?

Edytowane przez Khobar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na standardowym się nie wieszał ( tylko ze wtedy to było inne mobo).

Na obecnych ustawieniach tez jest rożnie..czasem mogę grac bez problemu przez 2h i nic się nie dzieje.

Co do napięcia pytam się bo znajomy mówi że u niego VCore jest linia płaska. Pytam się czy nie zasilacz bo już trochę zasilacz ma i jeszcze działa na sieci elektrycznej o częstych przepięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

na standardowym się nie wieszał ( tylko ze wtedy to było inne mobo).

Na obecnych ustawieniach tez jest rożnie..czasem mogę grac bez problemu przez 2h i nic się nie dzieje.

Co do napięcia pytam się bo znajomy mówi że u niego VCore jest linia płaska. Pytam się czy nie zasilacz bo już trochę zasilacz ma i jeszcze działa na sieci elektrycznej o częstych przepięciach

Sam sobie odpowiedziales na pytanie. Bios aktualizowales?

Gdzies tutaj na Forum są tzw punkty pomiarowe napiecia procesora i ddr. Zaopatrz sie w miernik i sprawdz.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy. Z moich eksperymentów wyszło ze odblokowany 4 rdzeń nie do końca był stabilny. Po wyłączeniu go ( czyli 3 rdzenie ) i zostawieniu na 3.25 narazie się nie wiesza, ale jak pisałem wcześniej wieszania były bardzo losowe.

Co do pomiarów na chwilę obecną nie mam jak ...a jest możliwe sprawdzenie w inny sposób czy tylko manualnie. No i czy tak skaczące napięcia ( ewentualnie) to powód do zmartwienia i np wymiany zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3096876[/snapback]

P: Napięcie procesora "mierzone" cpu-z pokazuje duże wahania. Co z tym zrobić?

O: Nic. Wskazania programu (można się z tym spotkać np. w AOD790GX/128M czy A780GXH/128M) nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Łoś jestem że wcześniej tego nie zauważyłem tego w faq ( mimo że go przeglądałem )

 

Jak na razie stabilnie na 3.25 GHz . Czy ktoś mógłby napisać na ile udało się wam podkręcić tego Phenoma ( jakie np. na Vcore i jaki fsb etc) bo nie wiem czy starać się kręcić dalej czy zostawić jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...