Skocz do zawartości
Hikari

Zestaw Do Phenoma 955 Be

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tym roku czas na modernizacje kompa. Staram sie skompletnowac dobry zestaw pod AMD z mozliwoscia OC (WC).

CPU: Phenom 955 Black Edition

MoBo: Asus M4A79T Deluxe (fajna, ale trudna do zwodowania)

GPU: co polecacie?

Mem: co polecacie(4Gb)?

HDD: 2x OCZ Vertex Turbo 30 Gb (spiete w raid, wiecej miejsca na system nie potrzebuje)

 

Bede wdzieczny za Wasza pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś pamięci OCZ lub Corsaira, co do MB o ile jeszcze nie kupiłeś to Asus wypuścił nową płytę RoG: Asus CROSSHAIR III FORMULA. Kosztuje tyle samo i moim zdaniem jest ogólnie lepsza, a na pewno nie gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

 

Mobo: faktycznie Asus CROSSHAIR III FORMULA gorszy nie jest, a cena bardzo podobna do M4A79T Deluxe. MSI i cenowo i wydajnosciowo na ten samej polce. Jakies typy co do tej, ktora jest naj...? Szkoda, ze zadna z nich nie ma od razu mozliwosci podlaczenia WC (MSI mial jedna serie od razu z blokiem).

GPU: tez ceowalem w HD4890, ale byc moze znacie konkretny model, ktory bylby godny polecenia. Na pewno bede chcial go zwodowac.

Mem: celuje w OCZ, ale jak wyzej szukam konkretnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo: Tak jak pisałem, kupowałbym tego Asusa.

GPU:Najlepszy z HD4890 byłby ten model. Jest dobrej firmy, fabrycznie podkręcony i ma dobre chłodzenie.

MEM:To jeż zależy ile planujesz wydać. Polecam te Corsaira, jeżeli chcesz koniecznie OCZ to te, gdyż nie mogą być szybsze niż 1600Mhz bo płyty z AMD ich nie obsługują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie obchodzi sprzedawca. Ja pokazuje kartę, a nie gdzie ma ją kupować. Ten link był tylko żeby pokazać co i jak. Nie wiem czy Hikari ma też zamiar wodować GPU, bloki na GPU dużo kosztują. Poza tym karta ma fabryczne OC co w innych konstrukcjach nie występuje często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręcisz normalnego hd4890, to jak dobrze pójdzie będziesz miał wydajność Toxica. Jak podkęcisz Toxica to będziesz miał jeszcze wyższą wydajność. Poczytaj na zagranicznych forach. Zresztą Hikari się pytał jaką kartę polecamy, ja polecam Toxica bo jest najlepszy, ty możesz sobie napisać jakąś inną.

Edytowane przez jockero69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

CPU: Phenom 955 Black Edition

MoBo: Asus CROSSHAIR III FORMULA

GPU: SAPPHIRE Radeon HD4890 TOXIC

Mem: moze glupie pytanie - czy zestaw 3x 2Gb ma sens do AMD (vide link do OCZ Platinium)?

HDD: 2x OCZ Vertex Turbo 30 Gb

 

Ogolnie dramat cenowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...