Skocz do zawartości
Raczy

Abit KR7A-Raid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do posiadaczy tej plyty co w topic jest na kt266a oczywiscie i moje pytanie jakia mozna ustawic najwieksza szyne tak zeby chodzilo stabilnie w bosie mam mozliwosc dania nawet 250 ale z tego co wiem chyba 155 to max czy to prawda ???

pracuje na procu AT1333 i 512mb333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut wycisnal >190

ze wzgledu na rozne komponenty nie przekraczaj 150 (chyba ze dyskiem sie zajmiesz to 166)

 

pobaw sie mnoznikiem jak masz zamiar zmieniac proc na 1700+(tak jak ja)

 

plyte masz spoko (nie daj sobie wmowic ze nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz wlasnie sie obawialem ze dysk moze pasc a juz jeden IBM mi padl :(( wlasnie niedlugo zmienie proca na XP1700 na fsb na 150 i mnoznikiem bede musial jechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk trzeba przelaczyc na nizszy udma

im wyzsza fsb tym mniejsze udma np. dla 166 mozna udma 66 (dla dysku udma100,dla udma66 mniejsze)

i jak dysk padnie to znaczy ze trzeba bylo udma33 :-P

 

ja jak u siebie odpalalem fsb200 to wylaczylem udma i wlaczylem pio4 (ale sie win dlugo ladowal...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował pozostać przy FSB 166, akurat pamięci 333 będą śmigaly jak trzeba a wartość dla płytki w sam raz. bez kombinowania. a Athlon 1700+ będzie już ładnie przy fsb 166 pomykał.

 

sorry że nie na temat ale na jakich chipsetach chodziły ABIT-y :?: KT7(A) naKT133(A), a dalej :?: KD7 ? KR7 (KT266), i dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr8-2N wiem ze lepiej by bylo ale wole nie ryzykowac z dyskiem a znowu jak dam na uda66 to znowu wydajnosc dysku spadnie i tak zle i tak nie dobrze :(( hmm musze zmienic plyte niestety :( albo odpale na fsb150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma odpowiedniego dzielnika pci ? szkoda bo śmigałoby nieźle a DDR-y są tańsze od SDR-ów. a wydajność nieporównywalna.

nie ma biosa jakiegoś odpowiedniego?

chętnie kupiłbym od ciebie tego abita momo, że to tylko KT266A lae DDR obsługuje a moja nie. :( za 280zł można lupić ECS na sis 746, suprer płytka ale jeśli za około 200zł mógłbym nabyć ABITa KR7 to mi wystarczy. i tak athlona nie wsadzę u siebie, co najwyżej Durona 1200 kupię i przerobię na magistralę 133 a do tego KT266A się świetnie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr8-2N wiem ze lepiej by bylo ale wole nie ryzykowac z dyskiem a znowu jak dam na uda66 to znowu wydajnosc dysku spadnie i tak zle i tak nie dobrze :(( hmm musze zmienic plyte niestety :( albo odpale na fsb150

pytanko czy masz Vancuwera czy nie

na udma66 wydajnosc raczej nie spadnie,bo na pci 42.5 przepustowosc bedzie nie 66 ,a 83 ,a VancuwerII osiaga max 68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie nie ma dzielnika dobrego dla pci a co do plytki to sam niedawno kupilem ta plytke za 240zl i z braku kasy bede musial siedziec na niej napewno do wakacji :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uruchomilem plyte na 200mhz ale dysk nie wyciagal. przy 175 weszlo do windowsa

 

Eeee ja tam nie mialem problemow z moja basia, a doszedlem do 194mhz bez niczego.Zauwazylem jednak ze przy 166mhz wszystko dziala tak jakby bylo default 33pci zadnych problemow z dyskiem. Cos jednak z ta plyta i dzielnikiem jest nietak (tzn "chyba" istnieje jakas sztuczka ? )

 

Co to plyty to naprawde bardzo dobra jest. A ten raid heh...juz niedlugo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...