Skocz do zawartości
s0lid

Wifi Przez Dwa Stropy W Domku Jednorodzinnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

sprawa wygląda tak

 

potrzebuję obłożyć wifi piwnice, parter i 1 pietro domku jednorodzinnego. Gniazdko telefoniczne z niewiadomych mi przyczyn jest na 1 piętrze, wiec tam chce wsadzić router adsl

 

następnie nie wiem czy pietro niżej postawić jakis access point, i moze kolejny rowniez w piwnicy. Nię będzie to chodzic za wolno? Dodatkowo w piwnicy jest komputer stacjonarny, do ktorego musialbym kupic karte wifi (nie wiem czy na usb, czy normalna pci), tak aby dobrze ten sygnał sciągała.

 

Jaki sprzęt najlepiej kupic i jak to rozłożyc by najwydajniej i nataniej dzialało? Mam 500 zł na całą inwestycję. Cieszyłbym sie jednak jesli daloby rade taniej

 

Wielkie dzieki z gory za wszelką pomoc i udzielone rady. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najprościej to przewiercić się w stropie i puścić skrętkę ;)

2. Poszukaj jednak gniazdka na parterze dokładniej.

3. Piwnica... jaka piwnica. W pełni pod ziemią, czy taka niby piwnica z oknami.

 

A. Możesz się pobawić w 1 dobrą antenę na parterze, albo AP co piętro.

B. Jeśli AP to chyba tylko TP linki są sensowne i mieszczą w 500zł.

C. Możesz też poszukać tego gniazda na parterze i kupić dobry ruter + mocniejsze anteny (co wg. mnie jest najlepszym wyborem). Mniej zabawek = mniej do popsucia.

 

Poczytaj testy Linksysów wspierających MIMO, może taki 1 by dał radę się przebić przez 2 stropy. Choć jak pisałem lepiej poszukaj gniazdka na parterze.

 

Względnie... Jeśli masz taką możliwość, to wstaw modem na piętrze, zejdź skrętką na parter i tam postaw ruter + kup kartę z anteną wolno stojącą do kompa w piwnicy. Myślałem na początku o czymś kierunkowym, ale to by tylko podniosło koszta.

 

Czyli tak: Najtańsza i najmniej zawieszająca się opcja to dobry ruter WiFi z dobrymi antenami + anteny z lepszym zyskiem do komputerów odbiorczych.

Anteny to najmniejszy koszt. już nie raz podawałem tu odpowiedniki markowych patyków za 1/4 ceny albo mniej. Na pokrycie wewnątrz budynku antenki dookolne są najtańszym i najprostszym w użyciu rozwiązaniem.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak da rade, kupić kilkadziesiąt metrów skrętki, i router, i zawsze śmiga :) najlepiej jak możesz pożycz od kogoś wifi i sprawdź czy będzie łapać, zależy jaki masz dom :) u mnie ściany zalewane były litym betonem + pełno metalu, wifi łapie mi na jakieś 15 metrów, w 1 pokoju jest router, i do 3 pokoju styka, a sa w 1 lini, oddzielają je 3 ściany i drzwi, dalej sygnału brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki, ze ojciec kumpla, dla ktorego to robie, nie chce zadnego wiercenia. Gniazdka na parterze nie ma, bo tam maja jakas centrale czy cos, czego w ogole nie kumam (telefon połaczony z domofonem i kamerą przed domem 0_o) i jedyne gniazdko normalne, ktore nie idzie przez centrale jest wlasnie na pierwszym piętrze.

 

Czyli router adsl + 2 AP + karta z wolnostojącą anteną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...