Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak to nie dziala system nie wykrywa czy jak ? czy tylko win nie widzi pozatym po takim marazmie sterownikow chyba reisntal konieczny zainstalul najnowsze z nvidia.com jak nie dziala no to zostaje serwic :/ powożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie Licze na Waszą Pomoc.......Dołączona grafikaNieukrywam że licze na was i w was wierze.......Dołączona grafika

a wiec sprawa wyglada tak

odkąd mam swojego Abita NF7S rev 2.0 zawsze odkąd pamietam korzystałem z sieciówki którą miałem ze starego kompa  

Surecom EP-320X-R 100/10/M PCI Adapter ale tak sie złożyło że postanowiłem złożyć kuzynowi kompa i oddać mu swoją starą sieciówke a ja skoro mam NF7-S i mam wbudowanego LANa to wlaśnie pod niego sobie moje Chello podłacze......sprawa wyglada tak że już 3 dzień sie z tym męcze.....probowalem juz chyba wszystkiego

próbowałem kilkunastu sterowników  

od 2.45 do 5.03 , oraz tez samych sterowników do LANu

flashowalem biosy <3dFire, SubZero, Officjalny ABIT oraz od Merlina>  

wszystkich ustawień w biosie

nic nie pomaga nadal jestem w du.pie przez duże D, ma ktoś może jakiś pomysł ......bo już szlag mnie trafia.....dodam że mam Windowsa XP Pro PL SP-1 ,  

problem w tym ze kiedyś dzialało, sprawdzalem z ciekawosci, pozniej plyta poszla na servis, wrocila, nie chcialo mi sie w nic bawic wiec wsadzilem sieciowke....i korzystalem z niej....net dzialal wiec nie bylo potrzeby nic zmieniac.....ale teraz kiedy musze oddac starą sieciowke.....chce aby ten lan z plyty dzialal.......wiem ze moge kupic nową to nieduzy wydatek.......ale teraz to juz nie daje mi spokoju.......nie bede mogl normalnie myslec jak tego nie zrobie........acha dodam ze nie dziala i juz......czy komp jest krecony czy jest na defaultowych ustawieniach......to nie ma roznicy.......boje sie ze ze jak plyta kiedys poszla na servis to wrocila juz z popsutyn netem

 

Jakieś pomysly......co zrobic aby to poszlo......POMOOCY

Sprawdź czy przypadkiem nie wyłączyłeś Lana w biosie. Już takie historie się zdarzały:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swieci sie lampka wogole jak wkladasz kabel?

sieciówke widac w systemie?

czasem jak sie uzywa jakejs sieciówki a potem innej to przydaje sie wywalic wszelkie protokoly itd i pozwolic zeby komp zainstalowal je ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też prawdopodobnie zasilacz 300 i martwię się że sie spali jak zamontuje nowa plyte!!

NIE SPALI CI SIE JA MAM TYLKO NIE MAM TAKIEJ GRAFI JAK TY!

I wlasnie dlatego ci sie nie spalil. :lol:

 

@Snajper3 - ja bym sie bal taki sprzet ciagnac na Codegenie "300W". Lepiej kupic jakis dobry zasilacz (za niewielkie pieniadze...) niz potem kupowac nowa plyte/procka/grafike/ramy/HDD czy co tam jeszcze zasilacz potrafi spalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem...

Nie kupisz dobrego zasilacza za 60zl chyba ze gdzies na allegro dorwiesz Fortrona, np. od haszyd'a - wiele osob z forum sobie chwali te zasilki. Tylko bierz pod uwage ze ona sa naprawiane ;) Ale jak widac po komentarzach i stazu haszyda - oplaca sie.

Wydasz ok. 100zl i bedziesz mial spokoj.

 

Proponuje jeden z tych:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30171122

lub

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30272961

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300W nie rowna sie 300W (mimo ze to troche dziwnie brzmi). Za 60zl nie kupisz dobrego zasilacza i koniec, ende, kropka ;).

Zasilka 300W Codegena lub innej firmy "budzetowej" nie zapewni komputerowi odpowiedniego zasilania. A te 300W mozna miedzy bajki wlozyc, bo to tylko chwyt marketingowy.

Te ktore ci podalem sa naprawde bardzo dobre i spokojnie pociagna twoj sprzet. Poza tym maja aktywne PFC, co nie jest bez znaczenia jesli chcesz miec stabilne napiecia i uniknac np. niespodziewanych restartow kompa.

 

UPDATE:

Jako dowod podaje jedna z aukcji. Przeczytaj opis jaki podal sprzedajacy.

http://www.onet.allegro.pl/show_item.php?item=30176368

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada - czujniki masz opisane i pokazane w Manualu od mobo. Jeden jest pod prockiem a drugi obok gniazda procesora (podobno, bo nie udalo mi sie go znalezc w tym gaszczu scalakow ;P)

 

@Snajper3 - ja sie dziwie dlaczego ten zasilacz jeszcze nie padl jesli masz taka grafike i proca. No chyba ze masz niekontrolowane restarty i w ten sposob zasilka daje ci znac ze nie daje rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec w poniedzialek kupuje nowa plyte(najprawdopodobniej) i nadal nie wiem co jest lepsze Abin NF7-S czy AN7. Niby AN7 jest nowsza i ma te guru itp. ale cztalem ze sa z nia problemy, ze abit za szybko ja wdal i plyta ma pare niedorobek. Do tego wposazenie AN7 jest gorsze od NF7-S. I jak to jest wkoncu z tym podkrecaniem na tych plytach? Czy AN7-S ma mniznik 4bitowy czy 5bitowy. AN7 ma 5-bitowy czyli bedzie mozna uzyskac mnoznik wiekszy od 12,5 bez zadnych drut modow. Wyzszy mnoznik ma dla mnie znaczenie bo po wakacjach planuje kupno Bartka 2500+M z odblokowanym mnoznikiem dlatego ze pamiatki mam nie za szybkie wiec max podkrecanie FSB raczej odpada i zostaje wspieranie sie mnoznikiem. Wiec ilu bitowy jest mnoznik na plycie AN7-S. Podjezewam ze 4-bitowy ale nie jestem pewny.

Wiec prosze o wasza pomoc w wborze bo nie wiem ktora brac. Roznica w cenie niewielka(10zl.) wiec to nie jest argument. Mysle nad AN7 ale wkonu NF7-S sprawdzony i ma lepsze wyposazenie dodatkowe. A wiec co kupowac :? HELP :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald napisał: @Snajper3 - ja bym sie bal taki sprzet ciagnac na Codegenie "300W". Lepiej kupic jakis dobry zasilacz (za niewielkie pieniadze...) niz potem kupowac nowa plyte/procka/grafike/ramy/HDD czy co tam jeszcze zasilacz potrafi spalic.

Sam nie wiem jakim cudem ten zasilacz sie nie spalił. Nie mam żadnych zwisów systemu. Komputer chodzi super stabilnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje szczescia, proponuje w totka zaczac grac ;D

A tak serio: to ze jeszcze nic mu nie jest, nie znaczy ze nie spali ci polowy kompa w najblizszy weekend. Na twoim miejscu zainwestowalbym te niecale 100zl w fortrona i spal spokojnie.

Ale zrobisz jak uwazasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd abit zczytuje temperature płyty głównej  :?:  

jakie macie u siebie temperatury płyty  :?:  bo u mnie przy zamkniętej obudowie w stresie jest 36  :!: stopni. czy to normalne  :?:

..na leniu mam 60 a w stresie przy dluzszym obciazeniu 70 przekraczam. chlodzenie arctic cooling copper silent na 10X210 przy 1.55 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie ten dział i daruj sobie taki zasiłki. Jedna z Deer'a :lol: a druga z jakiegoś colorshita :lol: jakoś nie widzi mi się, że są to "markowe" zasiłki.

 

Po co pakować kase w takie coś. Naprawde lepiej jest dozbierać 100zł i chiefa 360 załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten http://www.onet.allegro.pl/show_item.php?item=29724962 nie ma podanych obciazen wiec ciezko cos powiedziec.

Poza tym zaden z nich nie ma aktywnego PFC, a ten od haszyd'a za 80zl ma: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30063889

 

Ogolnie wolalbym dolozyc troche kasy i tak jak pisalem, miec spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...