Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Z miejsca bardzo Cię przepraszam @Linoge@, testowanie zakończyłem o takiej godzinie, że nie widziałem na oczy.

Oczywiście gdyby nie twoja podpowiedź dalej miał bym szynę 246 i drapał się w głowę.

 

Pytałem się wcześniej o wartości prądów po modzie vdd i o osiągane dzięki temu wyższe fsb. Dojechałem do 260 bez moda.

Ciekawe jak u was?

 

Jeszcze raz sorki Lino...

Pokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabelek do telefonu pod COM'a. W starej płycie chodziło bez problemu, a na abicie [gluteus maximus]. Nie wie ktoś o co może chodzić?

Sprawdz w BIOSie, czy przypadkiem nie masz wylaczonego COM'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grozny

co do wartości prądów to chyba nikt Ci tutaj nie odpowie ale moze sie myle ;) a natomiat napiecia oscyluja w granicach 2 V

@adriannna

no to moze jakis soft zmienic ? na nowszy albo cus takiego wiem ze czasmi komy na compa nie chca dzialac prawidlowo zwiechy itd ... usb zazwyczaj ratuje sprawe ..

powożenia

@nukleon

to nie ten dzial jest osobny topic o zalmanie w chlodzeniu tam poszukaj napewno cos znajdziesz :)

 

czasami do duala-pary trzeba... trojga :

 

" If you want too run 3 sticks of ram and run in DC then you should stick equal amounts of ram in slots 1&2 that are equivalent to the 3rd slots amount. I.e 2x256mb in slots 1&2 and 1x512mb in slot 3." no chyba ze to jakies bajki ale w zyciu do pary trzeba 3 zeby byla pelnia szczescia ;)

 

powożenia all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystko zamontowane, dmucha ze az milo.

 

Ale na sysie pokazuje mi 21-28*C to cos mało chyba... tzn slyszalem ze tak sie dzieje jak nie dokonca przylega zalman do NB - jak to jest.

 

Radiator jest ledwo letni z tym ze dmucha na niego Zalman 7000CU mozliwe zeby az tak mu dobrze robił?

 

I ostatnie pytanie gdzie jest czujnik SYS - NB ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwsze odczucia po zmianie plyty(Epox 8RDA3+ na Abita NF7-S).

Narazie duzo nie moge napsiac bo nie testowalem dziwku ale powiem o moich ogolnych odczuciach.

Po pierwsze PCB i rozmieszczenie czesci.

Podlaczenie zasilanie glupie ale Epox tez za inteligentego nie ma. Kable dskow sa w zlym miejscu. Wieksza karta graficzna i bedzie o nie zawadzac. Dobrze umiescili gniazdo dodatkowego USB na plycie. IEEE juz nie tak dobrze. Plastikowa zapinka przy gniezdzie procesora wydaje sie bardzo slaba i podatna na zlamanie. Co do wyposazenia to jest nizle. Moze i brak okraglyc kabli ale sa one rowniez klopotliwe przy montazu/demontazu. Ale w Epoxie byly 2 kable IDE+kabel FDD a Abit daje jeden IDE+FDD za to minus. Ale dostajemy przejsciowke S-ATA-P-ATA wiec niech bedzie remis tutaj. Plyte zainstalowalem bez problemu, do tego rozmieszczenie we wnetrzu kabli daje lepsz przeplyw powietrza(u mnie w budzie). Czyli ogolnie pozytywnie. Aha minus za brak radiatora na SB oraz przylepienie na gluta NB. Chialem odczepic chodzenie na NB ale jest przklejone. Jako ze narazie nie bede podkrecal to darowalem sobie do czasu az kupie jakis dobry radiator. To na tyle o PCB. Lecmy dalej.

Po drugie Bios.

Mozliwosci prawie takie same co w Epoxie. Mozna zrobic wszytko to samo co w Epoxie. Ale Abit posortowal te wszystkie opcje w mistrzowski sposob. W Epoxie aby znalezc jedna opcje trzeba wertowac caly Bios bo niektore podmena maja duzo skladnikow co utrudnia znalezienie odpowiedniej opcji. Tutaj + dla Abita.

Nie wiem czy jest taka opcja do wlaczenia w biosie ale brakuje mi postu o temp., napieciu itp. podczas startu kompa. Niby takie male cos ale przyzwyczailem sie. Do tego brak boot menu. Trzeba z poziomu biosa ustawiac ktory naped ma startowac jako pierwszy. W Epoxi Esc i mozna wybrac. Nie wiem czy mozna to wlaczyc ale narazie tylko pobieznie przegladalem Biosa.

Po trzecie oprogramowanie.

Instalacja sterow bez problemow. nvMixer instaluje sie, SS wykryte, bez problemow.

Ale za to program Abit EQ dostarczony z plyta nie dziala. Dopiero sciagniecie z serwera Abita programu wszystko dziala oki. Pewnie jakas stara wersja.

Po zainstalowaniu wersji ze stroniki i psrawdzeniu napiec/temp. wszystko cacy. I tu pierwsza roznica. NB jest zimniejszy niz na Epoxie. Niewiele ale jest. To samo z procesorem. W/g Abita zimniejszy. Czytalem ze to wina Epoxa bo zczytuje z czujnika pod prockiem przez co ma wyzsza temp. niz na innych plytach. Niech tak bedzie :).

I instrukcja dodawana do plyty lepiej jest napisana przez Abita. Bez problemu podpiolem dodatkowe zlacza USB(od budy).

Co do reszty to musze troche plyte pomeczyc w grach i spr. dzwiek, wydajnosc itd. Wydajnosc pewnie bedzie wieksza bo korzystalem z kodeka na Epoxie, ktory jest do bani a tutaj SS wiec licze ze w grach z min 5% wzrosnie. Ale to sie zobaczy. Pewnie na oko nie bedzie roznicy ;).

Ale to wszstko w nastepnej relacji :).

Chyba ze nie bedziecie chcieli to wtedy moje odczucia zostawie sobie ale narazie sa pozytywne i ciesze sie ze wyminilem MOBO :).

Pozdro.

 

PS

Co do podkrecania to zaniedlugo mam zamiar kupic procka+ram wiec wtedy dopiero sie zacznie zabawa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Abita i się okazało że mam Bartona 2500+ z zablokowanym mnożnikiem. A gdy ustawiam 11x200 na 3200+ to komp mi nie odpala :( Nie da sie jakos odpalic tego procka na 3200+??

Po podniesieniu Vcore pewnie pojdzie... pamieci tez dobrze ustaw :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec mam taki problem - nie wiem czy to mobo czy bios. procek spokojnie chodzi na okolo 2.3ghz ( 1700 juihb 1.5 v) przy 1.7 ( w biosie) jak dam powyzej 1.75 to wogole ma problem z odpaleniem a wiec nie akceptuje wyzszego vcore . no ale testowalem na mnozniku 8 i 8.5 fsb 225 i bylo 100 % stabilne , ale daje wyzszy mnoznik i juz komp nie startuje . czy to wina procka ? poprostu nei chodzi z wysokim fsb i duzymi czestotliwosciami ? bo na maksa idzie 2.3 ghz a na fsb 220 nie chce wyjsc pwozyej 2 ghza wiec mam taki problem - nie wiem czy to mobo czy bios czy procek . procek spokojnie chodzi na okolo 2.3ghz ( 1700 juihb 1.5 v) przy 1.7 ( w biosie) jak dam powyzej 1.75 to wogole ma problem z odpaleniem a wiec nie akceptuje wyzszego vcore . no ale testowalem na mnozniku 8 i 8.5 fsb 225 i bylo 100 % stabilne , ale daje wyzszy mnoznik i juz komp nie startuje . czy to wina procka ? poprostu nei chodzi z wysokim fsb i duzymi czestotliwosciami ? bo na maksa idzie 2.3 ghz a na fsb 220 nie chce wyjsc pwozyej 2 ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wzialem napiecie na 1,75 to system ruszyl, pokazalo 3200+ a potem czarny ekran i migająca kreska :(

Mozesz jeszcze wiecej podniesc napiecie ale pilnuj temp. Widac ze prock ma za male napiecie.

Ale rowniez winnym moze byc zasilacz. W podpisie masz 330W i moze nie wyrabiac podczas krkecenia procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello

wlasnie przesiadlam sie z mojego 8RDA+ na NF7-S rev2.0 !

narazie wszystko suuper !

ale potrzebuje zmienic adres MAC karty sieciowej !

no i szukam i szukam w biosie i niema nic !

mam bios d26 !

czy da sie zmienic ten adres ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w winie sie da poszukaj o tym na forum bo gdzies juz to widzialem

 

mam taki maly problem wiem ze to juz bylo na tym forum ale nikt nie znalazlem odpowiedzi na dreczacy mnie problem otoz jak procek potrzebuje wiecej pradu >fsb > vcore to mobo zaczyna piszczec :| czy moze to byc spowodowane tym ze pomaga ona psu (fortron300wgtp) w utrzymaniu napiecia :?:

 

ps macie moze jakies programy do odkrywania mozliwosci SS dodatkowe efetkty itd :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesiadlem sie z ecsa na abita. Jak na razie jest spox. Odczyt z aidy podniosl sie o 300 pkt.Jedno co mnie meczy to problem z sound blasterem ale nie o to na rzie pytam.

Pytanie dotyczy odnosnie tekstu w manualau:

" Keep away from connecting one legacy slow speed drive, like cd-rom, together with another drive on the same ide channel: this will drop your integral system perfomance." Jak macie podpiety cd-rom. Na tasmie razem z hdd czy oddzielnie?

Ide walczyc z livem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesiadlem sie z ecsa na abita. Jak na razie jest spox. Odczyt z aidy podniosl sie o 300 pkt.Jedno co mnie meczy to problem z sound blasterem ale nie o to na rzie pytam.

Pytanie dotyczy odnosnie tekstu w manualau:

" Keep away from connecting one legacy slow speed drive, like cd-rom, together with another drive on the same ide channel: this will drop your integral system perfomance." Jak  macie podpiety cd-rom. Na tasmie razem z hdd czy oddzielnie?

Ide walczyc z livem.

Jak masz mozliwosc, to podlaczaj kazdy naped osobno... choc ja mam jednego HDDka na SATA, drugiego na Primary Master i razem DVD na Secondary Master i CDRW na Secondary Slave - wszystko gra i buczy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Drodzy forumowicze dość nietypowy problem mnie trapi z Abitem NF7-S . Otórz płyta nie chce mi wykryć aparatu cyfrowego Minolta Dimage G400 :| Ani w jednym ani w drugim porcie USB. Nic. W menadz. urzadz. aparat byl widoczny jako Dimage G400 i byl widoczny przy nim wykrzknik a co on oznacza to kazdy wie. Stery były tylko pod 98/98SE wiec ich instalacja nic nie dała... Mam mysz pod USB, chodziła raz na tym porcie raz na tym zero porblemów. U kumpla ten sam aparat jest szybko wykrywany jak Minolta Dimage G400 (bez żadnej instalacji dirverów), natomiast po kliknieciu na "Mój komputer" ładnie pojwia sie dysk wymienny,a u mnie nic kapa :( Na obu kompach Win 2000 Pro. Jakieś sugestie ? Niby nic a jest troszke irytujące. Czyżdy Abit nie lubiał Minolty :?: :D Windows jest w dobrym stanie żandej śmieciarni i syfu wszystko chodzi stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepinka Abita (NF7-S) ATA/SATA Serillela - jest jaka mozliwość podłączenia tego na CD ale tak aby mozna było ustawić bootowanie z tego CD pomimo że ma sie dysk SATA.

1)Podpiołem CD na tej przepince i teraz CD jest SATA

2) Mój dysk tez jest SATA

3) W biosie tylko jedną pozycje mamy dotyczącą bootowania z SATA - szkoda ze nie ma tak jak z dyskami HDD-1 HDD-2 HDD-2 bo wtedy mugłbym sobie wybrać :(

 

Jest jakaś możliwość by jednak używać (mając dysk SATA)Serillela na CD i mieć CD bootowalne.

 

Myslałem ze to mozna ustawić w biosie Serillela ( ver. 4.2.12) ale mam tam tylko do wyboru:

reate RAID set

Delete RAID set

Rebuild Mirrored set

Resolve Conflicts

Low Lewel Format

 

Ktoś mi powiedział ze jest jeszcze opcja:

Select bootdevice- ale ja jej nie mam :(

 

ps. Zasilanie wchodzi mi na "żyletki" koło przepinki - raczej twórcy nie pomysleli ze ludzie będą CD na tym podpinać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja z innej beczki.

Mam płytę jak w topicu NF7-S wer. 2.0.

 

Do tej pory jechałem na XP1700@2200 MHz z pamięcią Infineon 512MB DDR 333@400 i standardowym napięciu - wszystko śmigało że aż miło.

 

Teraz mam pamięci Hynixa 2x256MB 400MHz z serii HY5DU56822BT-D43 i zaczeły się schody.

Według nalepki pamięci mają CL 3 ale to podobnoświetna seria itd.

Niestety po założeniu do kompa zaczeły się zwisy, niebieskie ekrany itp.

Dałem domyślne ustawienia i nową instalkę Win XP.

To niewiele pomogło - dalej niebieskie ekrany a procek nie idzie wyżej jak 10,5x200.

Jak podnoszę napięcie na pamięciach to piszczy i na tym koniec pracy - trza resetować biosa.

 

Zasiłka firmowa Levicon 420W - napięcia stable - wiem bo mam Digital Doca podpiętego pod zasiłkę :)

 

Jakieś rady???!!!???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Po padzie SOLTEKa 75FRN 2L przesiadlem sie na ABITa NF7 s 2.0 i niby wszystko OK gdyby nie problem z wydajnoscia. Procek ustawiony na 12x205 na poprzedniej plycie dawal w superpi na tescie 1M jakies 42-43 sekundy natomiast na tej plytce daje minute czasem minute i 5 sekund. Zrewsztą róznice w wwydajnosci (jak dla mnie kolosalną ) widac nawet w dzialaniu samego systemu. Wymienilkem stery na najnowsze - nic. Zapodałem BIOS D23 3D FIRE - ustawienia opltymalne CPU disconnect wylaczone CPU interface wlaczone spready powylaczane jednym slowem wszystko tak jak we FAQ dotyczącym NF7 chlopaki radzą i zero zmiany dalej sie muli. Czyżby była uszkodzona ?? Moze jakieś rady. Pamieci 8-3-3-2.5 2x256 oczywiscie w dualu. Zasiłka Chieftec 360. Procek stabilny.Co robić ???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...