Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy:

W nocy z poniedziałku na wtorek umarła moja NF7-S :cry: z nieznanych mi bliżej powodów.

Efekt jest taki, że BIOS krzyczy o błędzie RAMu, regulator napięć dla pamięci oszalał tzn. bez moda :!: podaje VDDR=3.33V VREF=? VTT=0.04V 8O. Na płycie były cztery przepalone ścieżki pomiędzy 1 a 2 slotem pamięci dwie zrobiłem jednak dwóch kolejnych nie dam rady bo 1 slot zasłania kierunek i miejsce do którego prowadzą.

Dodam, że zrobiłem moda „na odwrót” tj. chcąc zmniejszyć napięcie :wink: VDDR drugą nóżkę potencjometru zamiast do masy podłączyłem na wyjście MOSFETa VDDRi zmniejszając rezystancję do zera napięcie VDDR było równe 2.87V, a VTT=1.44V jednak mimo to BIOS dalej „psioczy” :cry:

Reszta sprzętu z podpisu jest sprawna.

Tu mam 2 pytanka:

1 Ma ktoś pomysł jak to naprawić?

2 Jakiej rev. są nowe NF7-S, czy ich potencjał o/c się nie zmienł i na co ewentualnie powinienem zwrócić uwagę?

Sorki ale naprawdę nie mam teraz czasu na „szukajkę”

Pozdro :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies-> spróbuj zrobić moda vtt=vref (na plecach mobo) tak jak w modzie 3in1... albo jeszcze przełożyć ram do innego slotu (sprawnego) ... spróbuj jedną kość...

 

i ty miałęś 2.1V na vdd 8O

 

PS. Jak poszły ścieżki to raczej lipa z tym... nawet jak napięcia wyglądają ok, to co z tego, jeśli "dane nie płyną" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta sprzętu z podpisu jest sprawna.

Tu mam 2 pytanka:

1 Ma ktoś pomysł jak to naprawić?

2 Jakiej rev. są nowe NF7-S, czy ich potencjał o/c się nie zmienł i na co ewentualnie powinienem zwrócić uwagę?

Sorki ale naprawdę nie mam teraz czasu na „szukajkę”

Pozdro :!:

ja ci moge w cześci odpowiedziec na drugie:

z tego co czytałem najlepsze są NF7-S V2 (ale to już wiesz); tylko że z czarnymi wejsciami na pmamięci.

A naprawa.... człowieku to zadanie dla gościa z odpowiednim sprzętem.

 

PS co wcale nie oznacza że reszta jest od bani. (z "kolorowymi wejściami na pamięć")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zrobić moda vtt=vref (na plecach mobo) tak jak w modzie 3in1...

To znaczy tylko vtt=vref bez 3.33?

miałęś 2.1V na vdd

Chipset bardzo lubił wysokie napiątko :) i potwierdzał to zwiększeniem stabilności.

A naprawa.... człowieku to zadanie dla gościa z odpowiednim sprzętem

Nie masz pojęcia co mam w domu :wink:

z "kolorowymi wejściami na pamięć" :arrow: no właśnie, zastanawiam się czy poza kolorkiem zmienili coś jeszcze

EDIT:

Swoją drogą ciekawe czy to wina przerwanej ścierzki że Regulator (jakiś winbond) daje takie napiątko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

Wiem ze to troche nie na temat ale moze mi ktos podac gdzie moge sciagnac soft do sata na tym mobo takie cos dodaje opcja w panelu sterowania ;]

z gory dzieki

Lenistwo ostatnio sie bardzo rozplenilo. Kurcze gdzie moga byc sterowniki? No odpowiedz sobie?

Podpowiem Tobie. Moze na stronie producenta MOBO?

http://www2.abit.com.tw/page/en/download/d...T_TYPE=Socket+A

http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

Wiem ze to troche nie na temat ale moze mi ktos podac gdzie moge sciagnac soft do sata na tym mobo takie cos dodaje opcja w panelu sterowania ;]

z gory dzieki

Lenistwo ostatnio sie bardzo rozplenilo. Kurcze gdzie moga byc sterowniki? No odpowiedz sobie?

Podpowiem Tobie. Moze na stronie producenta MOBO?

http://www2.abit.com.tw/page/en/download/d...T_TYPE=Socket+A

http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=100

no wiesz dzieki tylko szkoda ze tam juz szukalem ale troche mi pomogles bo ja glupi odwiedzalem oficjalna strone abita.com.tw i w dziale nf-7s nie ma nowych sterowników sa jakies 1.21 mozesz sobie sprawdzic ;) brawa dla abita za pozadek na ftp'ie ..

 

wlasnie to :

http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=100

 

update

ale i tak nie ma tam tego softu o który mi chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej sorki nie wiem czy się przypadkiem nie powtarzam, ale zamierzam zmienić na nf7 i nie wiem czy mój sb live 5.1 digital się nie będzie z tą płytką gryźć możecie mi odpowiedzieć na to ? Aha i czy jak zmienie z epoxa na abita , to uda mi się lepiej podkręcić, sprzęt mam w podpisie, proszę o szybką odpowiedź bo chciałbym to zmienić jutro na giełdzie komputerowej, proszę odpowiedixeć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej sorki nie wiem czy się przypadkiem nie powtarzam, ale zamierzam zmienić na nf7 i nie wiem czy mój sb live 5.1 digital się nie będzie z tą płytką gryźć możecie mi odpowiedzieć na to  ? Aha i czy jak zmienie z epoxa na abita , to uda mi się lepiej podkręcić, sprzęt mam w podpisie, proszę o szybką odpowiedź bo chciałbym to zmienić jutro na giełdzie komputerowej, proszę odpowiedixeć ...

to zalezy na co trafisz moze byc lepiej moze byc gorzej ja na Twoim miejscu raczej bym nie eksperymentowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piwczan

ej sorki nie wiem czy się przypadkiem nie powtarzam, ale zamierzam zmienić na nf7 i nie wiem czy mój sb live 5.1 digital się nie będzie z tą płytką gryźć możecie mi odpowiedzieć na to ? Aha i czy jak zmienie z epoxa na abita , to uda mi się lepiej podkręcić, sprzęt mam w podpisie, proszę o szybką odpowiedź bo chciałbym to zmienić jutro na giełdzie komputerowej, proszę odpowiedixeć ...  

A niby dla czego miał by się gryść? przecież tam nie ma innych wejść PCI ;-), tylko że Abit już jest wyposażony w wyjścia 5.1 bodajże. Z tego co czytałem to dźwięk na Abicie jest wart uwagi, ja mam Abita i jestem bardzo zadowolony.

A jeśli chodzi o O/C to żeczywiści zależy dużo na jaki model trafisz. Podobno najlepsze NF7-S v2 są z czarnymi gniazdami na pamięć RAM ale jeszcze nikt tego nie udowodnił. Ja polecam płytkę. :)

POZDROWIENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy jak podkręcacie proca to podnosicie napięcie na mostku? Ja mam defaultowe 1,6V a można podnieść tylko do 1,7V.I czy ktoś miał problemy na tej płycie z pamięciami Kingstona na kościach Elpidy???Bo mnie już szlak trafia.Cały czas blue screeny i z gierek wywala jak dam proca powyżej 11x200.Zasilacz napięcia ma ok.Ram przełożyłem do innego slotu... :cry:

 

A miała to być płyta do kręcenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z takim pytaniem posiadam Abita NF7 v 2.0  i  chcialbym posadzic Semprona 2500 badz 3000 to czy bedzie potrzebna aktualizacja BIOSU czy to tylko bedzie potrzebne zeby rozpoznac procesor.

Bios D26 rozpoznaje semprona. Tylko po co kupowac 2500+ skoro uzyskasz tyle z 2200+ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim pytaniem.

Wczoraj podłączyłem sobie kompa elegancko ( abit nf7 2.0 , amd 1,7 JIUHB , hynix 256 ram pc 3200 ) i problem polegał na tym ze nie wykrywało cd-roma i dysku twardego naraz tylko albo cd-rom albo po zamianie tasmy dysk. Przekładałem tasmy pare razy i w pewnym momencie daje w biosie auoto detect naciskam enter komp sie wyłącza i dymek leci z płyty głownej w miejscu pomiędzy baterią a wtyczkami co sie wpina z obudowy ( pwr sw ,rst , hdd led itp.) oczywiście panika dramat wyłączyłem zasilanie , juz dalej nie kombinowałem tylko dzisiaj zawiozłem do serwisu okazało sie ze taśma jedna była uszkodzona i komp hula pytałem sie o co chodzi z tym ze cos zaczelo sie jarac , chłop powiedział ze jak hula to nie mam sie czym martwic 8O no dobra spoko pomyslalem, ale dalej mi nie daje spokoju ta myśl i chciałem sie dowiedzieć do czego służą elementy znajdujące sie w miejscu gdzie opisałem powyzej ?

i czy w takim wypadku podkręcać procka ( wystarczy jak pojdzie na 2000 MHz )

i teraz jeśli podkręcać to co mam jeszcze zakupić mam na procku arctic cooling copper silent tc rev. 2

w planach jest kupienie jeszcze radiatorka na NB i jak podkręcać dać w biosie przy procesorze user define i ustawić 11x 182 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...