Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie bardzo wiem czy dobrze trafiłem.

Mam pewien dylemat: chciałbym zmienić procka na XP-M 2500+@1.45V, chodzi o to, że na aktualnej konfiguracji od czasu do czasu mam BSOD bez wyrażnych przyczyn - czasami w stresie, innym razem przy zerowym uzycia proca. Nie bardzo wiem czy to wina proca czy mobo. Ten nowy miałby chodzić 12,5*200, może 13*200, jak wiadomo moja płyta nie obsługuje oficjalnie FSB 200 (v. 1.0).

Zaznaczam, że przy 13,5*166 problem nie występuje.

Zdaje sobie sprawe, ze wrózki tu nie znajde, ale może ktoś potrafi naprowadzić mnie na własciwy trop.

Kombinowałem z v-core (max. to 1,85V - płyta zaniża o ok. 0,07-0,1V) ale to nie pomaga, troche sie boje ruszać chipsetvoltage - czy słusznie?

Bede wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ten sam problem co ja po prostu te plyty na 99,9% w konfiguracji 2*512 nie chodzi i wszytskie ohy i ahy nad ta plyta pochadza od osob ktore maja tylko duala ale 2*256

zaraz ktos powie ze sa biosy merlina z cpc off ale ja sprawdzilem juz jeden i wcale to nie daje pewnosci bo u mnie mantaray xt cpc off powodowal takie rzeczy ze nawet nie dalo sie pulpitu zobaczyc to co mi po fsb 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do NF7-S używam biosu Merlin D26_ver.2.0.01_12-13_Bpl_3.19C_09.09.04

CPC off

 

na tym biosie śmiga z FSB 265, a wcześniej tylko 220.

Polecam :) Inni wyciągają nawet ok. 270 MHz (na tym biosie).

A jest taki podobny ale z CPC on>??

Jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ten sam problem co ja po prostu te plyty na 99,9% w konfiguracji 2*512 nie chodzi i wszytskie ohy i ahy nad ta plyta pochadza od osob ktore maja tylko duala ale 2*256

zaraz ktos powie ze sa biosy merlina z cpc off ale ja sprawdzilem juz jeden i wcale to nie daje pewnosci bo u mnie mantaray xt cpc off powodowal takie rzeczy ze nawet nie dalo sie pulpitu zobaczyc to co mi po fsb 400

Dzięki za odpowiedź.

Czy to oznacza, że w wersji 2.0 jest ten sam problem?

A no i co z tym "chipsetvoltage" - podniesienie napiecia coś tu poprawi, czy lepiej nie ruszać ? Mobo jest nie ruszane, zadnych radiatorów na mosfetach itp. Gdybym chciał zmienić to na co? DFI?......

P.S.

Nie mam skad wytargać 2*256 DDR400, zeby sprawdzić, ale spróbuje na jednej kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po sprawdzeniu kiklu biosow takich jak mantarays XT, blackmanataray, discovery i taipan wszystkie oparte o d26 wreszcei wybralem cos co sie nadaje dla mnie do 2*512@fsb200 dual na nf7-sl. Po poczatkowych narzekaniach muszer pochwalic Merlina i bardzo Mu podziekowac.Bios o nazwie D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 jest calkowiecie stabilny przynajmniej po kilku godzinach testow nie wiem jak bedzie dlaej ale jest spoko. prime sie liczy juz 3 godzine super pi 16 mega idzie jak burza a na dokladke smark 2001. Reasymujac polecam ten bios chociaz mam swiadomosc ze to tez duzo zalezy od indywidualnej konfiguracji. Jedna mi sie tylko mysl nasuwa w zwiazku z tym a mianowicie gdzie sa ciach!a inzynierowie z abita skoro jeden czlowiek mogl poprawic bios a ich pewnie jest cale stado i jeszcze dostaja duza kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie karty muzycznej na Abicie NF7 R 2.0

jak mozecie to porównac do Sund Blastera 5.1 live

 

bo mam sunda i nie wiem czy go opchnac i zosatc na tym 5.1 z płytki oraz tym cudownym wyjsciu optycznym które przyda sie do zgrywania muzyczki na MD - ka

 

i jeszcze jedno może juz było CZy jest sens bawic sie w to ATA z przelotką bo mam dysk MAXtora 80 gb

i nie wiem czy zostrawic na tasmie czy bawic sie w przelotki ten cienki kabelek itp dajcie znac czy daje to jakoms wiekszo wydajnosc

 

sorki jestem lama

ale karzdy kiedys zaczyna nie :P

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyjastrzab

 

Mam ten sam problem, na standardowym biosie max mam 200mhz fsb, powyżej już zwiechy w dowolnym momencie, albo bios nie wstaje.

Mam TwinMosy na mtec, cl2.5 i nic z nimi nie można zrobić.

 

Co do biosu taipan by merlin o którym wspomniał Eclipse to jest on jak dotąd dla mnie najlepszy.

Moge na nim z problemami co prawda, ale jednak, uzyskać fsb 210-222 Mhz synchro(naczej nie da, mam wszystkie banki zapełnione.

 

Sprawa przedstawia się tak jak już ktoś opisał, może przez pare dni nawet nie być problemow, prime stable itp, aż nagle wyskoczy z gry do pulpitu, lub jak w przypadku Enemy Teritory zawiesi się cały system(pisk z słuchawek, frezz...). O dziwo dzieje się tak też na np 190Mhz w przypadku tej gry.

Nie moge sie bawić timingami pamięci - max i jednoczesnie stabilne w miare ustawienia to 11-3-3-2,5 cpc off

 

Zastanawiam się czy dual 2x512Mb Hyniksa dużo by zmienił, jeśli cokolwiek(marzy mi się fsb min 230, na mnożniku 10, lub 9.5)

Na razie optymalne dla wszystkiego poza ET jest 10,5x212Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzis kabel cyfrowy aby podlaczyc sobie swoja plytke NF7-S pod amplituner i mam problem bo na plycie nie mam gdzie wpiac ten kabelek tyslalem ze go sie wpina tam gdzie jest ta kwatratowa wtyczka i swieci sie dioda ale on tam sie nie miesci.

 

Prosze niech ktos mnie oswieci jak to ustrojsto polonczyc cysrowo z ampitunerem, zebym mial dzwiek przestrzenny??

 

Za jakakolwiek pomoc bede bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie tylko, że do wersji 1.0 nie ma modowanych biosów......albo ja nie potrafie ich znaleść.

Ale zaczynam sie utwierdzać w przekonaniu, że to kwestia ilości ramu (2*512) od wczoraj jade na jednej kości i narazie niespodzianek nie było.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!. Mam poważny problem i bardzo prosze o rade. Otoz problem polega na tym,ze w mojej plycie ABIT NF7-S ver. 2 nie dziala mysz i klawiatura (Ps/2), bylem z plyta juz 3 razy w sklepie, flashowali bios i u nich dzialalo. Jak zalozylem procek (barton 2,6) i reszte gratów to klawiatura oraz mysz przestaly działac:( zmuszony bylem kupic klawiature na USB bo innego wyjscia nie było. Zwracam sie do Was z prosba, moze ktos wie co jest grane z ta moja plyta (jesli to jest uszkodzenie nie do usuniecia to chcialbym plyte oddac do serwisu ABIta). Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety taki problem ze wiatraczek na chipsecie warczy, ustepuje to po 1h (nawet wczesniej nie raz) ale warczy....

 

Przeczyscilem go, nadal to samo, temperatura chpsetu: ok 31 stopni...to duzo?

Zmien tego wyjca, na Zalmana złotego (jak u mnie) albo niebieskiego.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miał chłop kłopotu kupił sobie Abita(NF7) :x Po padnięciu kondensatorów na poprzednim ECS-sie mój wybór padł na , zdawałoby sie, markową płyte. Kupiona w lipcu do dzisiaj była 2 razy w naprawie.W poniedziałek wiozę znowu.Już mnie krew zalewa.Pierwszym razem padł bios, wymienili kość.Po tym zabiegu mój procesor był nie rozpoznawalny, dosłownie w miejscu gdzie zawsze przy postowaniu coś pisze , było puste miejsce.Jak oni w tym serwisie sprawdzili przed wydaniem klientowi?!Hmmm...Zawiozłem jeszcze raz, tym razem na miesiac sie z płyta pożegnałem.I co myślicie ze to koniec?Hehe nic mylnego! Dzisiaj wkładam do obudowy , podłączam i dalej nie widzi mojego procka( i nie tylko tego). Nadmienie że wszyskie komponenty przekładam z drugiego kompa który mam na takie awaryjne sytuacje tylko twardy inny.Markowa , nie zawodna płyta... hehe następnym razem kupie ECS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys juz pisalem o tym, ze "nasze" mobo nie widzi obrotow wentylatorow mniejszych niz ok 1300rpm. Ale dzis sobie zainstalowalem najnowszy Everest Home Edition i ...mala niespodzianka :) Program pokazuje obroty mojego 120mm wentyla Thermaltake BluEye zamontowanego pod zasilka (900rpm). Zeby tego bylo malo, to jak uruchomie Everest'a to nagle "budzi" sie MBM i tez pokazuje te obroty. Dopuki tego nie zrobie to bykiem stoi 0rpm. Wiec to chyba nie wina BIOSU, ze plyta nie pokazywala malych rpm, a czujnikow, albo oprogramowania...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moj spadek podkręcalnosci nikt nie zna lekarstwa??

:(

Ty się ciesz że masz takie taktowanie. Ja mam 133x13,5...a jak zmieniam na 166x11 ... to mi się komp nie włącza ! Czaisz... mi by stykneło to 166x11 albo najlepiej 180x10,5 ! Nie wiem co robić, czemu tak słabo. Pamięci mam zwykłe , nie Twinmos...na Epoxie szły normalnie na FSB 180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do NF7-S używam biosu Merlin D26_ver.2.0.01_12-13_Bpl_3.19C_09.09.04  

CPC off

 

na tym biosie śmiga z FSB 265, a wcześniej tylko 220.

Polecam :) Inni wyciągają nawet ok. 270 MHz (na tym biosie).

1. Czy możesz podać fotki :?:

2. Jacy inni :?:

 

P.S. Nie żebym ci nie wierzył :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...