Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

moze to brzmi smiesznie ale prawdziwie:

 

Jak mialem stara obudowe to mi sie raz reset "zacisnał" w sensie sie zablokowal. i mobo startowalo wsio sie swiecilo i ogolnie ale bylo czarno na ekranie. :>

sprawdz reset .. a najlepiej go odlacz od mobo ...

 

p.s: wątpie ze to to .. ale moze jak duzo resetowales to sie cos zrobilo

.. tak ogolnie to podaje to jako przestroge na przyszlosc dla innych :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli po wyłozeniu pamieci płytka nadal milczy:( myk z bateria tez nic nie pomógł:( opdejzewam ze to moze byc procesor:(

Nie zostaje ci nic innego ... niz pozyczenie od qmpla proca, pamieci, zasilki. Ja i tak obstawiam na plyte... dwa razy tak zabilem epoxa... Napisz jeszcze... jak wlaczasz tego kompa.. to co sie dzieje z diodami na klawiaturze ??

dokładnie radze to samo.......wtedy się wiele wyjaśnie....po tej operacji powinienes juz wiedzieć w czym leży ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie bede tak musiał zrobic,albo poprostu zawioze kompa do serwisu tylko pewnie dopiero w srode:( cholera a wczoraj jeszcze działał normalnie:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem dosc powazy nie wiedzialem czy napisac to tu czy na biosie do NF7 ale w koncu pisze tutaj. Sprzecik mam tak jak w podpisie czyli wlasnie NF7-S, Athlon 2500+ i OCZ'ki. Komp przez ponad miesiac chodzil mi na 2415 (230x10.5) 2,0Vcore potem nawet na 2530 (230x11) 2,1Vcore bez zdanego problemu. W prime95 mial bledy bo jakis 20min ale np PI przechodzil spoko pozatym przy normalnym kozystaniu z kompa wszystko chodzilo bez najmniejszego problemu. Chodzil tak na roznych biosach (d10hacked, d10b4, d10b2). Pewnego razu zmienilem bios na d223DFire aby sprawdzic czy pojdzie na FSB 230 niestety max poszedl na 225 i to cholernie niestabilnie :? wiec wgralem spowrotem d10hacked i [gluteus maximus] :( Komp nie chce chodzic ani na 11x230 Vcore 2,1 2,15 nic :( ani na 10.5x230 Vcore 2,0 nawet nie che dzialac na 200x12 Vcore1,95 gdzie na takim ustawiniu chodzil mi przez kilka miesiecy :? Komp sie zawiesza, resetuje, wala bluescreen'y. Jak dam na 200x11 przy 1,65Vcore wszystko dziala bezproblemowo. Sam nie wiem co to mzoe byc. Wyglada jakby zasilacz nie wyrabial bo wlasnie przy wiekrzych Vcore siada ale to malo mozliwe bo mam chiefteca 420W a pzoatym odczyty z multimetru napiec 12 i 5 sa bardzo dobre :? Moze ktos cos poradzi ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie. Po zmianie spowrotem juz tez kilka razy zmienialem bo myslalem ze moze pomoze jakas inna zmiana :| Po kazdym clera cmos...

a na podkreconym kompie robiles update biosa ?? Wiesz.. sam pisales ze walil JAKIES ( ale zawsze ) bledy w primie... Po za tym... moglo cos pasc... przez przypadek ... lub przez zuzycie.. ( np proc ) a zmiana biosu to po prostu zbieg okolicznosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zmiane biosa robilem bo ustawieniu wszystkiego na deflaut. Ja nie mowie ze to przez zmiane biosa... malo prawdopodobne bo od tego czasu sprawdzalem jeszcze kilka innych. No mozliwe ze cos padlo dlatego wlasnie pisze tutaj aby sie dowiedziec. Co do procka to nie sadze gdyz wtedy raczej nie smigal by full stable na 200x11. Co do bledow w prime to z tego co wiem duzo ludzi ma bledy i jakos im to w niczym nie przeszkadza. Ale zasilka to raczej nie jest co? Chyab tak mocny zasilacz nie padl by?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zmiane biosa robilem bo ustawieniu wszystkiego na deflaut. Ja nie mowie ze to przez zmiane biosa... malo prawdopodobne bo od tego czasu sprawdzalem jeszcze kilka innych. No mozliwe ze cos padlo dlatego wlasnie pisze tutaj aby sie dowiedziec. Co do procka to nie sadze gdyz wtedy raczej nie smigal by full stable na 200x11 sadze ze jak juz to pamieci bo jak w prime wylaczalem test pameici to szedl spoko. Co do bledow w prime to z tego co wiem duzo ludzi ma bledy i jakos im to w niczym nie przeszkadza. No ale nic i tak teraz bede zmianial na hynixy i sie zobaczy. Ale zasilka to raczej nie jest co? Chyab tak mocny zasilacz nie padl by?

a sprobuj puscic proca lub pamieci na fsb 230 asynchronicznie... wtedy dowiesz sie co zle chodzi... bios tictac'a 22 3dfire jest swietny w asynchronice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zmiane biosa robilem bo ustawieniu wszystkiego na deflaut. Ja nie mowie ze to przez zmiane biosa... malo prawdopodobne bo od tego czasu sprawdzalem jeszcze kilka innych. No mozliwe ze cos padlo dlatego wlasnie pisze tutaj aby sie dowiedziec. Co do procka to nie sadze gdyz wtedy raczej nie smigal by full stable na 200x11. Co do bledow w prime to z tego co wiem duzo ludzi ma bledy i jakos im to w niczym nie przeszkadza. Ale zasilka to raczej nie jest co? Chyab tak mocny zasilacz nie padl by?

Sprawdz na innym procu - na forum bylo sporo o AMD padajacych pod wplywem zbyt duzego Vcore przez dluzszy czas, choc na czytalem tez ze jesli temp byla spoko to nie powinno sie nic procowi stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zmiane biosa robilem bo ustawieniu wszystkiego na deflaut. Ja nie mowie ze to przez zmiane biosa... malo prawdopodobne bo od tego czasu sprawdzalem jeszcze kilka innych. No mozliwe ze cos padlo dlatego wlasnie pisze tutaj aby sie dowiedziec. Co do procka to nie sadze gdyz wtedy raczej nie smigal by full stable na 200x11. Co do bledow w prime to z tego co wiem duzo ludzi ma bledy i jakos im to w niczym nie przeszkadza. Ale zasilka to raczej nie jest co? Chyab tak mocny zasilacz nie padl by?

Sprawdz na innym procu - na forum bylo sporo o AMD padajacych pod wplywem zbyt duzego Vcore przez dluzszy czas, choc na czytalem tez ze jesli temp byla spoko to nie powinno sie nic procowi stac.

Nie zabardzo mam skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> innego proca :( No ale nic. Jak wgrywam d10hacked EQuito to dzial na 200x12 wiec narazie go tak zostawie. :). Wymienie niedlugo pewnie pamieci i wtedy zobacze. Temp nie przekraczala 55*C wiec chyba za wysoka nie byla?

 

UPDATE:

 

HEHE ale BK znalazlem problem i az mi glupio pisac co to bylo :oops: Odkleil mi sie cooler na mostku poludniowym :D :D Nie zauwazylem tego. Przykleilem ponownie i wszystko pieknie znow dziala :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace napiec.. Puscilem a2000+ na 166x12,5 i napieciu 1.8, pamieci na 2.7 ( w diagnostycznych programach stabilne jak skała). Mam zamontowany wiatrak na cpu krecący sie 2500 rpm. W takiej konfiguracji temp to 45 idle i 51 w stresie. Podlaczylem drugi wiatrak do chlodzenia dyskow i zaczynaja sie zabawy. Napiecia wzystkie zmienaija wartosci ( nie duzo ale zmianiaja np na procesorze waha sie 1.81 - 1.84 ) wiatrak na procesorze zaczyna wiac 2800 rpm a temperatura spada do 32 stopni idle i 39 stres. Zasilacz Chifteca 360 DF , dwa dyski i radek9200. Czy to za slaby zasilacz i przeklamania ? Bo nie wierze zeby drugi wiatrak obnizyl temp o 13 stopni .... Pozdro i thx za hlp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem niezle jaja. Zrobilem drut moda (opisalem na poprzedniej stronie) i proc jakby martwy. Po wyjeciu drucikow to samo, ale zrobilem drut moda 166 i proc nie ma ustawien defaultowych, ale za to chodzi. Nie wiem z czym to jest zwiazane, ale ciesze sie ze nie zjaralem proca. I okazuje sie ze drut mod jest niezbedny do zycia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanko

Mam proca 2400XP na abicie.

Oplaca sie zrobic drut moda na 200 mhz i go puscic 10x200 ??

Jest mozliwosc ze zjaram procesor ??

 

PS. czy napiecie na procesorze ath 2400XP 1.8 nie jest za duze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanko

Mam proca 2400XP na abicie. 

Oplaca sie zrobic drut moda na 200 mhz i go puscic 20x200 ?? 

Jest mozliwosc ze zjaram procesor ??

 

PS. czy napiecie na procesorze ath 2400XP 1.8 nie jest za duze ??

Bylbys pierwszym, ktoremu by sie to udalo :lol: nie wazne czy z drut-modem czy bez :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do mojego problemu to sprawdziłem procka na innej mogo i działa, wiec chyba zjarał mi sie moj nf7,albo wywaliło bios,dzwoniłem do serwisu i dowiedziałem sie ze jak wysle do nich plyte to bede ja miał za jakies 2 tyg:( ale zonk, a tu moze jedynie chodzic o wgranie biosu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha sory ze dwa z rzedu ale teraz mi sie przypomniało,czy jest mozliwe ze w serwisie beda sie rzucac o to ze zmieniłem chłodzenie nb?,wywaliłem ten wiatraczek i dłąem zalmna 47,czy beda z tego jakies problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha sory ze dwa z rzedu ale teraz mi sie przypomniało,czy jest mozliwe ze w serwisie beda sie rzucac o to ze zmieniłem chłodzenie nb?,wywaliłem ten wiatraczek i dłąem zalmna 47,czy beda z tego jakies problemy?

Nie ma najmniejszych szans zeby przyjeli Ci taka MoBo na serwis.Plyta MUSI wygladac jak od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh , sora , pomyłka  

To jak , oplaca sie robic 10x200 ?? czy na tym procesorze lepiej nie robic  

takich przetaktowań ??

Oczywiscie, ze sie oplaca :idea: Magistrala w gore i wtedy szukac maksymalnego mnoznika, ktory gwarantuje stabilnosc i @@@@@ :twisted:

Takie "przetaktowanie" to bezwzgledne minimum posiadacza XPeka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ci dziekuje za odpowiedz.

To , co w takim razie mam zrobic ( bo juz mi sie w głowie pomieszało :) ) czy poprstu ustawic w biosie 200 szyne i np mnoznik 10 ?? czy musze robic jakiegos mod'a ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ci dziekuje za odpowiedz.

To , co w takim razie mam zrobic ( bo juz mi sie w głowie pomieszało :)  ) czy poprstu ustawic w biosie 200 szyne i np mnoznik 10 ?? czy musze robic jakiegos mod'a ??

Jesli masz odblokowany mnoznik CPU, to ustaw go np na x8 i ciagnij FSB w gore oczywiscie synchro z RAMem do momentu jak zaczniesz miec bledy/niestabilnosc. Pozniej daj max mnoznik na jakim bedzie stabilnie pracowal proc/plyta/pamiec :idea:

Jesli masz zablokowany mnoznik, to pozostaje tylko zmiana FSB up&up

 

Mozesz zrobic tego moda - jest chyba najprostszym z dostepnych

 

Zobacz jak ludzie maja podkrecone CPU - podpisy i uzywaj TEGO? :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące temp. mojego proca. Podkręcony jak w opisie a temp. następujące: idle = 48*C, stress 30 min. Prime 56*C :evil: Cooler to TT Silent Boost, pasta srebrna Titan, buda zamknięta + 1 dodatkowy wiatrak wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący, BIOS oryginalny 22. CPU DISCONNECT w BIOS ustawiona na OFF, co jest nie tak?? Przy takich temp. boje się kręcić dalej, żeby mi CPU nie odszedł do krainy wiecznych łowów.

 

Jestem "świeży" więc proszę o wyrozumiałość, dodam, że na starym Titanie za "pięć dych" temp. miałem taką samą 8O.

-------------------------------------------------------------

EDIT:

Zmiana konfigu, BIOS 22 3D Fire, inny proc + jeszcze 1 dodatkowy wiatrak: wynik idle 42*C, full load 48*C....nadal gorąco :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...