Skocz do zawartości
Wiggly

9600/9800gt Green/eco/low Power

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

przymierzam się do kupna karty graficznej. Interesuje mnie coś w miarę wydajnego i mało "prądożernego". Poszukałem i wygrzebałem energooszczędne wersje 9600 i 9800 GT i tutaj pojawia się dylemat. Moja płyta to Asus P5B, która jak wiadomo ma PCIE 1.0 dostarczające max.75W i o ile nie boję się czy 9600 ruszy bez dodatkowego zasilania (wersja eco pobiera mniej więcej tyle samo ile mój X1650XT) o tyle nie wiem jak będzie z 98000GT. Teoretycznie maksymalny pobór prądu dla tej karty to właśnie 75W, ale czy ktoś z Was próbował podpinać kartę tego typu pod złącze PCIE 1.0/1.1 i nie miał problemów? Dodam, że zasilacz to amacrox warrior 450 pnf. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ummm a skąd wyczytałeś, że

... 98000GT.

( mała literówka swoją drogą :) ) ciągnie maks 75W? Ja kojarzę, że ona ciągnie koło stówki, mało tego gph.benchmark.pl twierdzi, że nawet 105w. Choć nie wiem na ile to jest wiarygodne źródło. Z chęcią podepnę się pod odpowiedź, ja jedyne co mogę dodać od siebie, że podłączałem już starego 6800GT który jak twierdzi w/w stronka ciągnie ~60W to wszystko trybiło jak ta lala. Płytę również mam asuska p5b i zasilacz również taki sam :)

Z chęcią poczekam na inne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno 9600GT jak i 9800GT z serii green/eco/low power, nie posiadają dodatkowego gniazda zasilania (stąd max.75W dla 9800GT i ok. 60 dla 9600GT). Stąd moje obawy czy nie będzie to problem dla PCI-E 1.0/1.1

Edytowane przez Wiggly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOTAC wprowadza do swojej oferty kolejną kartę z serii Eco. Tym razem jest to model bazujący na układzie GeForce 9800GT, który zadowala się zasilaniem z portu PCI Express 16x (max. 75W), co oznacza, że zużywa średnio o około 40% mniej energii niż konkurenci.

Właśnie przed chwilą wygooglowałem takie zdanie. Kwestia firmy ( w tym wypadku ZOTAC ) powinna zostać pominięta bo chodzi i tak o tą samą kartę eco. Tak więc, reasumując problemów nie będziesz miał w 80% imho.

 

//edit zresztą na zdrowy rozsądek, skoro normalna 9800gt ciagnie 100-105w to wersja o 40% mniej ciągnie plus/minus 60 watow :)

Edytowane przez itasH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp :)

 

póki co to tylko przymiarki, mam jeszcze na oku trochę słabszą 4670 i mocniejszą, aczkolwiek też ze stosunkowo małym poborem prądu, 4770. Co wezmę to rozstrzygnie się pod koniec miesiąca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę główną Asus M2N32-SLI Deluxe, zasilacz 400 wat i kartę graficzną Gainward 9800GT 1GB Green Edition i chodzi mi wszystko normalnie, nie zacina się, nie wyłącza komputer, wszystko chodzi bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu...

 

Problem dotyczy właśnie - GF 9800 Green Edition Gainward. Po uruchomieniu kompa - brak obrazu na monitorze. Po przełączeniu monitora na gniazdo zintegorwanej karty graficznej (mobo - GA-G41M-ES2L (G41 VGA PCI-E DDR2) jest już wszystko w porządu.

 

Karta graficzna była wyciągana i wkładana na powrót. Pod kartą zintegrowną robione było przywracanie systemu i reinsalacja sterowników. Niestety cały czas - "czarny ekran".

 

Problem zaczął się w cztery dni od zakupu kompa, składającego się z ww mobo, Dual-Core E5200 2.50GHz 2MB BOX, ModeCom 500W FEEL 120mm, WD 500GB 7200obr. 16MB SE [WD5000AAKS], 2048MB 800MHz CL5 [KVR800D2N5/2G], DRW-24B1ST Sata czarna [DRW- 24B1ST/BLK/G/AS], SOPRANO RS 101 czarna z oknem [VG7000BWS].

 

Zanim zwrócę sprzęt do sprzedawcy - proszę o wskazówki. Z góry thx za pomoc :wink: .

 

P.s.

 

Odradzałbym ww Gainwarda. Karta jest głośna, a do tego niezbyt wydajna. Ponad 20% słabsza od minimalnie droższego Radeona 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z grafa mianowicie posiadam GAINWARD GF 9600GT GE problem polega na tym że przed zainstalowaniem sterów procek chodzi normalnie w idlle zużywanie tak o 8-13% natomiast po zainstalowaniu procek w idlle 35-50% odczuwam mulenie w grach i nawet w Windowsie nie wiem gdzie leży problem wszystkie elementy sprawdzane i chodzą bez problemu. Posiadam ASUSA P5k i on ma PCI Expres (v1.0) możliwe ze brakuje jej mocy bo nie dodatkowego zasilania .

 

Kilka fotek:

Daje kilka screenów do porównania i ewidentnie widać ze coś jest nie tak.

Bez grafy (stara karta na PCI)

Dołączona grafika

 

 

Karta bez sterów.

Dołączona grafika

 

 

Karta z sterownikami najnowszymi.

Dołączona grafika

 

fotka z Kernrate Viewer:

Dołączona grafika

 

 

Dodam że w Biosie wyłączyłem wszytko co jest możliwe żeby sie tylko odpalił komp B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...