Skocz do zawartości
marqe

Jaki Dysk Pata/ide133?jak Podpiąc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to mój 1 post wiec jakby coś nie tak to sorki. Otóż mam stary komp ,nie mam kasy na lepszy tyle ze dysk mi padł i muszę kupić nowy. Co polecacie na ATA133 ?i żeby był dostępny w sklepach oprócz allegro. Co do dysku to mam takie wymagania :ATA133 160-250GB do 200zl szybki bo będzie na nim system i nie zawodny z gwarancja min 2letnia.

I jak podpiąć najlepiej? może byc tak?:

IDE1 Master-dysk zakupiony systemowy, Slave -napęd CD

IDE2 Master -nagrywarka DVD

Niektórzy mówią by nagrywarkę podpiąć pod to sama taśmę co dysk systemowy ale wtedy przecież będzie mniejszy transfer prawda?IDE1 Master Nagrywarka DVD ,Slave -dysk systemowy- czy to blednę nie jest czasami?z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się juz w nowych dyskach na ATA133 ale gorąco polecam Ci Samsungi. Mam chyba z 4 czy 5 modeli na ATA i SATA i żaden nie zawiódł.

Natomiast co do ustawienia w biosie urządzeń. Powiem Ci jak ja bym to ustawił:

 

1. Primary Master - HDD na system i dane

2. Primary Slave - DVDRW

3. Secondary Master - napęd CD - de facto ta DVDRW zapewne ma lepszy odczyt od sędziwego CDROMa więc możesz go sobie podarować. Chyba że to jakiś sentyment (coś o tym wiem...)

Nic nie słyszałem o mniejszym transferze na Slave. Oba urządzenia jeśli obsługują tryb ATA133 powinny z taką szybkością pracować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki za odpowiedz mój dysk musi być na ata 100 albo133 wolalbym133 bo będzie ponoć szybciej ale wybór na 133 jest żaden np. WD nie ma takiego dysku na ata133 przynajmniej nie znalazłem na stronie producenta , co do napędu CD to muszę go mięć bo nagrywarka strasznie mi spowalnia komp i często go resetuje wiec używam jej tylko gdy muszę coś nagrać.

Jakie polecacie konkretne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...