Skocz do zawartości
Hondelyk

TEC 173W i... słabe temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim TECu załączonym na 24V temp na p4 2GHz powinna chyba na minus zejść? Atu mam tylko bez stresu 11 a w max obciążeniu 29! Coś chyba za dużo!  :(

Gratluje. Chyba masz pod domem cala elektrownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim TECu załączonym na 24V temp na p4 2GHz powinna chyba na minus zejść? Atu mam tylko bez stresu 11 a w max obciążeniu 29! Coś chyba za dużo!  :(

Taka duża różnica temp. ewidentnie sugeruje że słabo działa wc odbierające ciepło z pelta - po prostu nie wyrabia. Możesz spróbowac dodać drugą nagrzewnicę do obiegu (równolegle) skutkiem czego twój układ byłby sprawniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do tych 172 watow teca dodaj moc procesora- nie jestem pewnien ile to bedzie dokladnie, ale ze 250 watow bedzie - tec pompuje cieplo procka i dodatkowo sam je produkuje.

Po drugie- tec osiaga najwieksza efektywnosc przy najwiekszej roznicy temperatur strony zimnej i cieplej- wiec te 250 watow MUSI byc efektywnie odprowadzane w celu uzyskania optymalnej wydajnosci- tylko i wylacznie water cooling!

Po trzecie- tec wymaga okolo 10 razy wiekszej sily nacisku niz athlon- dopiero wtedy bedzie dzialal dobrze. W bloku wodnym wiercisz dziury na srubki, kladziesz teca i przykrecasz cold plate, dosickajac.

Po ostatnie- zaizoluj dokladnie procek, nie tylko ze wzgledu na kondensacje, ale tez zebys nie tracil mocy teca- neopren.

Sprawdz powyzsze. Jezeli wiesz to wszystko to sorki za zbedne wprowadzenie :-) Powiem Ci tylko, ze tec na maxymalnym napieciu ne zawsze ma najwieksza efektywnosc- czesto moze byc na 24 v tecu napiecie 18 v rownie dobre- poexperymentuj.

Mysle ze powinienes dojsc kilka stopni ponizej zera nawet na tak podkreconym procu, jezeli ma standartowe napiecie.

I jeszcze jedno- jezeli sie nie obraziles za wykald ;-) to powiedz mi gdzie i za ile kupiles tego peltiera. dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tec chlodzony wodą - temp wody ok 40-45 ( nie mierzyłem dokładnie).Widze ze jednak bede dodatkowa chlodnice do obiegu dodac. Mam na niego blok b z 4maxa. Dobra, a jak przewiercić, żeby mi sie blok nie rozszczelnił? Wszystko dokładnie mam już zaizolowane neoprenem. Co do napięcia to akurat mi sie na allegro trafił 350W 24V(z regulacją +-10%). Tego pelta dostałem w 4Maxie za 200 o ile dobze pamiętam. Uff to tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...