Skocz do zawartości
Mhrok

Jakie Węże

Rekomendowane odpowiedzi

Bry,

Zbliża się ten moment kiedy będę wymieniał węże z "najtańszych-tylko-żeby-były". Również płynem nie będzie borygo. I tutaj nasuwa się pytanie jakie węże wziąć. Myślałem o czymś 10/16, bo teraz mam 10/14 z OBI albo Praktikera (albo z obu), i ciężko je ułożyć bo się załamują. Z tego co czytałem to im grubsze ścianki tym mniej się załamuje. Moje propozycje:

Masterkleer wąż 10/16 UV Black 24,4 zł/m

DangerDen Tube by Feser - 10/16 Clear / UV blue 29,3 zł/m

Tygon wąż R3603 9,5/12,7 mm 33,22 zł/m

Tygon wąż R3603 11,2/15,9mm przezroczysty 38,2 zł/m

 

I z tym się wiąże kilka pytań:

Jak jest z zaginaniem tych dwóch pierwszych przy 3mm ściankach?

Jak jest z opłacalnością tych Tygonów?

Który z tych Tygonów jest lepszy do złączek NK12?

 

Mhrok

 

PS -> Jakbym nie odpowiadał to nie mam dostępu do komputera(w ciągu najbliższego tygodnia będe miał utrudniony).

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masterkleer bardzo fajnie sie uklada, podobnie jak Feser One. W obu przypadkach mozesz zrobic naprawde fajne luki. Co do tygona, jak dla mnie osobiscie jest za bardzo "zelkowaty" - i na pewno nie pozwoli Ci na luki w stylu dwoch pierwszych, wymienionych wezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szczelność się nie martwię. W jakim sklepie kupować węże? Mam rzut beretem do coolinga, także preferuje tam, ale nie wiem jakie są ceny gdzieś indziej ;D

Feser/Masterkleer/Clearflex

W kolejności od najlepszego, czy losowo które będą?

 

I jeszcze pytanie, czy Masterkleery czarne są rzeczywiście czarne? Bo zastanawiam się nad połączeniem czarnego płynu i czarnych węży, i nie wiem czy to będzie lepsze niż czarny płyn i przezroczyste węże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szczelność się nie martwię. W jakim sklepie kupować węże? Mam rzut beretem do coolinga, także preferuje tam, ale nie wiem jakie są ceny gdzieś indziej ;D

 

W kolejności od najlepszego, czy losowo które będą?

 

I jeszcze pytanie, czy Masterkleery czarne są rzeczywiście czarne? Bo zastanawiam się nad połączeniem czarnego płynu i czarnych węży, i nie wiem czy to będzie lepsze niż czarny płyn i przezroczyste węże.

Musisz wiedziec ze plyn feser one black nie do konca jest black, natomiast waz masterkleer clear swieci w uv na niebiesko, a w swietle dziennym wpada delikatnie w/w kolor. Jak juz chcesz isc w kolor black, to lepiej wez czarne weze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedziec ze plyn feser one black nie do konca jest black, natomiast waz masterkleer clear swieci w uv na niebiesko, a w swietle dziennym wpada delikatnie w/w kolor. Jak juz chcesz isc w kolor black, to lepiej wez czarne weze.

Nie mam UV w obudowie, także tym się nie martwię. Jak wezmę czarne węże to chyba tylko czarny płyn wchodzi w grę, no nie? :P Teraz jadę na borygo:destylowana 50:50, ale to mi wybiela węże, nie wiem jak to się będzie zachowywać(no i wyglądać) z czarnymi wężami... a poza tym jest jeszcze to co widać w rezie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam UV w obudowie, także tym się nie martwię. Jak wezmę czarne węże to chyba tylko czarny płyn wchodzi w grę, no nie? :P Teraz jadę na borygo:destylowana 50:50, ale to mi wybiela węże, nie wiem jak to się będzie zachowywać(no i wyglądać) z czarnymi wężami... a poza tym jest jeszcze to co widać w rezie... :D

Jak weźmiesz czarne węże to płyn może być nawet różowy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...