Skocz do zawartości
Nelchael20

Procesor Amd Athlon Ii X2 250 Pod Am2+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, otóż na stronie sklepu agito, w opisie tego modelu twierdzą że procesor można podpiąć pod am3 jak i również pod socket am2+. Nie wiem na ile jest to prawdą, do tej pory spotykałem w opisach jego parametrów jedynie złącze am3. Jeśli rzeczywiście działa pod podstawką am2+ to by sie dobrze składało, bo za nic nie mogę znaleźć jakiejś w miarę taniej płyty pod am3. Jeśli jednak nie, to czy możecie polecić jakiś procesor pod am2+? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, otóż na stronie sklepu agito, w opisie tego modelu twierdzą że procesor można podpiąć pod am3 jak i również pod socket am2+. Nie wiem na ile jest to prawdą, do tej pory spotykałem w opisach jego parametrów jedynie złącze am3. Jeśli rzeczywiście działa pod podstawką am2+ to by sie dobrze składało, bo za nic nie mogę znaleźć jakiejś w miarę taniej płyty pod am3. Jeśli jednak nie, to czy możecie polecić jakiś procesor pod am2+? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam;)

Ojj widac ze nie czytales zbyt uwaznie informacji gdy byla premiera procesorow na AM3...

 

"Obsługujące podstewkę AM3 (Pamięci DDR3), oraz AM2+ (Pamięci DDR2)."

 

to cytat z jednej aukcji pierwszej znalezionej.

 

Ponieważ:

 

Procesory AM3 mają wbudowany kontroler pamięci DDR3 i DDR2, dlatego działają na płytach AM3 i AM2+

 

Procesory AM2+ Mają wbudowany kontroler DDR2 przez co działają tylko na płytach AM2+...

 

Ehhh Zal.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę linijek niżej masz temat w którym powinieneś zadać to pytanie, w zasadzie już sama jego treść jest odpowiedzią.

Tak, Athlon II działa na płytach AM2+, a twój temat pewnie zaraz poleci do kosza.

 

EDIT: Eh Sector19 był szybszy.

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło spojrzeć na stronie AMD. Procesor działa zarówno na AM2+ jak i na AM3, ponieważ posiada dwa kontrolery pamięci, DDR2 i DDR3.

 

W miarę tania płyta pod AM3 to np Gigabyte GA-MA-770T-UD3P, płyta bardzo dobra, w OC przewyższa modele dwukrotnie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, biję się w pierś, najwidoczniej przeoczyłem te informacje, sesja wrześniowa z majcy najwidoczniej robi swoje, jeszcze jak nauka absorbuje czas wieczorny(kiedyś spędzany prze zemnie na przeglądaniu po sieci nowinek z świata gier i sprzętu) bo w dzień znowu praca, takie fakty mogą mi umknąć. Niemniej dziękuję za odpowiedź :wink: Swoja drogą pojęcia nie miałem że podstawka ma coś w spólnego z obsługiwanym ramem:P

Pozdrawiam

 

Jeśli ktoś mógł by polecić płytę główną tak do 200zł(pod am2+) byłbym wdzięczny :wink2: Płyta która polecił NeoMagNeT obsługuje ddr3, kiedy ja juz zakupiłem ddr2(chodź teraz to już nie jestem pewien czy to istotne, więc nie zjedzcie mnie jak się okaże że to wsio rybka które pamięci podepnę) Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Nelchael20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...