Skocz do zawartości
panzar

Alternatywa Dla Samsung F2380

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie jaka jest alternatywa dla ww monitora? coś w okolicach 1100zł ~23" na innej niż TN matrycy. pamiętam że gdzieś ktoś pisał ze nec wychodzi z jakimś tańszym modelem nie tnkowym. ktoś wie co to za model? a powód poszukiwania alternatywy to migająca dioda w trybie czuwania. nie potrafiłbym tego ścierpieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jaka jest alternatywa dla ww monitora? coś w okolicach 1100zł ~23" na innej niż TN matrycy. pamiętam że gdzieś ktoś pisał ze nec wychodzi z jakimś tańszym modelem nie tnkowym. ktoś wie co to za model? a powód poszukiwania alternatywy to migająca dioda w trybie czuwania. nie potrafiłbym tego ścierpieć.

z 23 na innej matrycy narazie nie ma zadnej,jedynie ten NEC NEC EA231WMi ma byc w okolicach 1100zł.Z drugiej strony 16:9 przy 23 to troszke za mało,według mnie minium 24 cale do 16:9.A to dlatego że 23 16:9 ma troche mniejszą wysokosc wysokosc niz 22 16:10 Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest jeszcze ten dell. nie zaprzeczam że jest to jakaś opcja ale będzie to raczej ostateczność jeśli nec okaże sie klapą. bo w październiku pewnie będę coś kupować czyli w okresie jego wejścia na rynek. full hd jest to jednak mile widziana opcja ale nie jest to szczególny detal bardziej mnie w dellu martwią słabsze podświetlenia rogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dellu martwią słabsze podświetlenia rogów.

Masz na myśli czarną planszę i jaśniejsze rogi monitora? Jeśli to, to jest to kwestia kątów, gdzie czarne tło bardzo szybko zaczyna świecić. Niestety, to jest jedyny w kwestii kątów matrycy IPS. Za to w kolorach nie ma prawie żadnych zmian nawet przy dużych kątach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jasność ustawiona na maksa ( bardzo prawdopodobne ) wtedy takie niedoskonałości wyjdą na prawie każdym monitorze, albo trafiła się bardzo kiepska jednostka. Kolega Ilear ma 2 sztuki tego Dell'a, możesz go podpytać o wszystkie kwestie. Z tego co wiem, to jest bardzo zadowolony z tego zakupu. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba będę musiał to zrobić :) ale z tego co kojarzę to chyba po ustawieniu jasności problem zniknął. gdzieś na pclabie chyba tak napisał. dzięki za pomoc toms83 :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj to ładnie widać -

zaraz po zmianie obrazu to widać.

Też oglądałem ten filmik przed kupnem monitora i mnie trochę zmartwił, ale jak ekran już przybył okazało się, że na moim egzemplarzu tak nie jest. :) Także nie wiem czemu jemu tak świecą te rogi.

Miałem kiedyś przez jakiś czas HP LP1965 na MVA i tam rogi rzeczywiście świeciły - po przesiadce (na krótko, jak się okazało) z PVA byłem zawiedziony i monitora szybko się pozbyłem. Ale z Dellem jest ok pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba będzie kolejny dell na forum :D (ale dopiero w październiku :/) ten efekt to owszem jest wada ale to wyłapuje tylko kamera. ludzkie oko tego właśnie nie widzi. wybadałem tą sprawę :) dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba będzie kolejny dell na forum :D (ale dopiero w październiku :/) ten efekt to owszem jest wada ale to wyłapuje tylko kamera. ludzkie oko tego właśnie nie widzi. wybadałem tą sprawę :) dziękuję za pomoc :)

Tak, kamera/aparat na różnych nastawach często bardzo wyolbrzymia problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem Samsunga F2380 i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony, pomimo, że z Eizo się przesiadałem. Szok w szerokości pulpitu, w końcu to 16:9 a nie 19" 4:3, jak za tę cenę to nie ma nic chyba lepszego, brać jak najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, wyświetla, zero bad pixeli, jak dla mnie to nie smuży itp., jedyne co to się okazuje, że buczy podczas pracy w zależności od ustawionej jasności, co jest dosyć u pierdliwe szczególnie wieczorem.

 

Aha i umiejscowienie przycisków jest kiepskie, delikatnie mówiąc, a największą bzdurą jest migająca dioda w STANDBY :(

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodu tej diody powstał ten temat. ogółem to chyba większość jak nie wszystkie samsungi tak mają :D

 

a tak swoją drogą ktoś wie dlaczego wcześniej deklarowana cena za NEC EA231WMi okazała się nieprawdą? czy to też jest opłata za nowość? 390$ nijak ma się do ich obecnej ceny... samsung jak powiedział że f2380 będzie kosztować tyle to i kosztuje tyle...

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodu tej diody powstał ten temat. ogółem to chyba większość jak nie wszystkie samsungi tak mają :D

 

a tak swoją drogą ktoś wie dlaczego wcześniej deklarowana cena za NEC EA231WMi okazała się nieprawdą? czy to też jest opłata za nowość? 390$ nijak ma się do ich obecnej ceny... samsung jak powiedział że f2380 będzie kosztować tyle to i kosztuje tyle...

cena tego Neca to jest jakis niesmaczny zart szczególnie kiedy doloar stoi po 2.80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodu tej diody powstał ten temat. ogółem to chyba większość jak nie wszystkie samsungi tak mają :D

 

a tak swoją drogą ktoś wie dlaczego wcześniej deklarowana cena za NEC EA231WMi okazała się nieprawdą? czy to też jest opłata za nowość? 390$ nijak ma się do ich obecnej ceny... samsung jak powiedział że f2380 będzie kosztować tyle to i kosztuje tyle...

Wydaję mi się że cena jest sporo wyższa od Samsunga przez te dodatkowe bajery: typu czujnik pomiaru oświetlenia (w obecnym sony mam i bardzo dobrze to działa), porty usb -imo bardzo przydatne. Dla mnie monitor w tej cenie jest za drogi. Także chyba raczej Samsung dla mnie. Migająca dioda w stanby by mi nie przeszkadzała, zresztą zawsze można wyłączyć monitor. Gorzej z tym buczeniem. Ciekawe na ile jest to uciążliwe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczenie będzie na tyle uciążliwe, na ile będziesz na nie zwracał uwagę... każdy ma inną tolerancję. problem diody rozwiązany, po prostu wyłączam przyciskiem i tyle, ew. czarnym flamastrem myślałem zamalować lub taśmą zakleić :P

 

buczenie będzie na tyle uciążliwe, na ile będziesz na nie zwracał uwagę... na szybko sprawdziłem, na 100 jasności w ogóle nie buczy, cicho jest na 67, na 37 mało co słychać ;) każdy ma inną tolerancję. problem diody rozwiązany, po prostu wyłączam przyciskiem i tyle, ew. czarnym flamastrem myślałem zamalować lub taśmą zakleić :P za tę cenę FULL HD co tam :) maniakom czytania testów na necie wiadomo, że nie wystarczy ;)

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...