Skocz do zawartości
Androctonus

Zestawienie Producentów Pamięci Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

i proszę o kilka odpowiedzi:

 

1. Czy ktoś kojarzy marki takie jak Aeneon i Cell Shock?

 

2. Czy wyżej wymienione RAMy to jakaś elita i czy są dostępne moduły ddr2 w naszym kraju?

 

3. Czy byłby ktoś tak miły i zrobił zestawienie producentów wszystkich pamięci i podzielił ich na low, middle oraz high?

 

Dziękuję, za wszystkie posty z odpowiedziami.

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aeneon z racji, że robili pamięci na Quimondach, które były raczej kiepskimi chipami to sobie nie radził w ogóle.

Miałem w łapkach kilka kompletów i poza tym, że były LovVoltage to nic innego nie oferowały (CL10 przy 800MHz :lol:).

CellShocków nie miałem w rączkach, ale to fajne pamięci....

 

Tak czy siak - wszystko zależy od tego jak bardzo postara się producent, żeby zdobyć dobre kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za pierwszą odpowiedź.

 

Coś mnie natchnęło i postanowiłem załatwić sobie najbardziej ciekawe pamięci jakie mogę zdobyć, chyba zacznę je kolekcjonować :) Zresztą pamięci się nie psują zbyt często więc może jakieś ciekawe zdobędę :)

 

Skończyłem mojego kompa robić więc mój cpu to E8200, MB Asus Commando i RAM to Corsair XMS2 800MHz zastanawiam się czy nie kupić sobie jeszcze innych ciekawszych pamięci :)

 

A czy mógłby ktoś podać mi kilka marek, które warto poszukać?

 

Pozdrawiam, Androctonus

 

Sorry za post pod postem <_< ale czy już nikt się nie wypowie?

 

Sorry za mały off ale czy ktoś ma ciekawe pamięci do sprzedania, np. Mushkina czy G.skilla?

 

PS: Znacie jakieś dobre sklepy internetowe oprócz ddr2.pl gdzie jest wybór pamięci?

 

PS2: Czy są tacy wszechmocni ludzie na tym forum i mogą załatwić jakieś krętliwe pamięci? :)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Sorry za post pod postem <_< ale czy już nikt się nie wypowie?

 

Sorry za mały off ale czy ktoś ma ciekawe pamięci do sprzedania, np. Mushkina czy G.skilla?

 

PS: Znacie jakieś dobre sklepy internetowe oprócz ddr2.pl gdzie jest wybór pamięci?

 

PS2: Czy są tacy wszechmocni ludzie na tym forum i mogą załatwić jakieś krętliwe pamięci? :)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Corsair Dominator oc 1200mhz cl5:) ddr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz ciekawe pamieci? fatbody :D, edycje limitowane typu crucial lanfest, ae, team xtreem, cell shocki itp drogie i fajne pamieci :D

 

o ktos w dziale sprzedam dal ogloszenie ze sprzedaje team'y. moze warto sie zastanowic. moje robia 1300 cl4 :D [2,7v]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobot thx za odpowiedź ale kurcze podaj mi namiary na ciekawe pamięci ale dostępne w naszym kraju z tego co wiem to Cell Shock to elita i tylko USA, UK.

 

A może swoje Lanfesty mi sprzedasz? :D

 

A co z Mushinami? G.skill? Żadne przyziemne marki typu: patriot, Geil, Kingston, Goodram, itd.

 

Lubię moje Corsairy ale czas na zmianę, oczywiście moje XMS2 zostawię ale właśnei coś innego. Cell Shocki to moje marzenie ale cóż...:D

 

PS: a co z A-Datą?

 

PS2: a co to jest Exeleram? czy coś takiego:D

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Mushinami? G.skill? Żadne przyziemne marki typu: patriot, Geil, Kingston, Goodram, itd.

wsrod oferty tych producentow znajdziesz pare fajnych modeli. myslalem ze bardziej chodzi ci o 'egzotyczne'/ciezko dostepne/ladnie krecace sie ramki.

 

A może swoje Lanfesty mi sprzedasz? :D

neee :D moge zaoferowac ci goodramy 900 pro. 1200 zrobia spokonie 24/7 :P na twoim miejscu zainteresowal sie tymi team'ami z dzialu sprzedam.

jak co to kupuj z drugiej reki, przetestowane, sprawdzone. na forum jest kilka osob, u ktorych mozesz kupic ciekawe pamieci

 

pzdr

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobot zgadza się jakieś egzotyczne ale nie mam takiej mocy, żeby sobie załatwić Cell Shocki chociaż, z 3 tyg. temu był koleś z Cell Shockami ddr2 800 MHz na allegro ale nie do końca chciał je sprzedać, a jak się już zgodził to walnął cenę zaporową, że hej...z kosztami wysyłki za pobraniem 580zł.

 

A jest jakiś sklep oprócz www.ddr2.pl lub www.reaktor.pl z dużym wyborem?

 

Jakie pamięci Cruciala polecacie czy Mushkina?

 

A może A-Data?

 

No i wreszcie co miałeś na myśli, że jest kilka osób mogących mi sprzedać ciekawe pamięci? Niestety nie znam nikogo takiego :(

 

BTW żadnych goodramów :D Nawet PRO.

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a-data to ee, ale to nie sa juz te extremy co kiedys. wszystko co jest na d9, czy to gmh, czy gkx bedzie git. chociazby: kruki ballistixy, korsarze dominatory, g-skille hz, muszki xp2 [1066] i stare ocz'ty.

 

No i wreszcie co miałeś na myśli, że jest kilka osób mogących mi sprzedać ciekawe pamięci? Niestety nie znam nikogo takiego :(

patrz sygnaturki moze zoabczysz cos ciekawego, a noz widelec ktos bedzie chcial sprzedac. mozesz zagadac do xtreme addict, ale on raczej poradzi ci goodramy pro [bardzo fajne ramki, cena tez przystepna], moze sector. obserwuj gielde, w tygodniu masz kilka ogloszen z jakimis fajnymi ramami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację.

 

Pozostaje pytanie czy każde RAMy bez względu na markę i częstotliwość mogę ładować w moją płytę główną? Posiadam Asus Commando :D

 

Aha, no i moje Commando obsługuje max 800MHz <_< mogę kupić śmiało coś z 1000MHz, 1066 MHz czy wreszcie 1333 MHz czy po prostu coś słabszego i kręcić ile fabryka dała?

 

Oczywiście jak poczytam, popytam (bez tego się nie obędzie) no i popraktykuję co nieco :D

 

Pozdrawiam, Androctonus

 

Mobot proszę odpisz czy każde pamięci do częstotliwości 1333 mogę wsadzić do Asus Commando?

 

Problem w tym, że obsługuje ona max 800MHz w specyfikacji, ale wiadomo A. Commando to nieco inny sprzet :D

 

No i czy opłaca się kupić pamięci np. 1066 zamiast 800 skoro można podkręcić? Uprzedzam jestem laikiem i dopiero myślę o kręceniu CPU i RAMu (dla przyp. mam E8200).

 

PS: jak to jest z podkręcaniem na i965? A. Commando to nie niestety P35 :D, a może i lepiej?

 

Dzięki, czekam na odpowiedzi.

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mushkiny to mam 2 zestawy używanych na zbyciu (patrz for sale w sygnaturce). DDR II XP2 8500 2x2 Gb.

Wycisnąłem z nich 1100 na CL5 w płytce jaką posiadam czyli Evga 780i. Możliwe, iż na innej platformie dało by radę więcej. Ogólnie miło mi się na nich pracowało. Teraz mam G.Skill'e 8800 i też jest spox.

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

i proszę o kilka odpowiedzi:

 

1. Czy ktoś kojarzy marki takie jak Aeneon i Cell Shock?

 

2. Czy wyżej wymienione RAMy to jakaś elita i czy są dostępne moduły ddr2 w naszym kraju?

 

3. Czy byłby ktoś tak miły i zrobił zestawienie producentów wszystkich pamięci i podzielił ich na low, middle oraz high?

 

Dziękuję, za wszystkie posty z odpowiedziami.

 

Pozdrawiam, Androctonus

Aeneon - marka Qimondy, padła razem z Qimondą

Cellshock - marka niemiecka, robili całkiem dobre pamięci na kościach Microna w latach ich świetności, ale mieli bardzo mało modeli, wysokie ceny i też padł

 

Cellshocki należały do elity można powiedzieć, o dostępności - tylko używane z drugiej ręki

 

Zależy czy masz na myśli ramy value czy dla entuzjastów, zależy co bierzesz pod uwagę, ddr1, ddr2, ddr3, jaki okres na rynku itp. jakie modele. Trudno tutaj coś powiedzieć, z pewnością G.skill OCZ Corsair Team Group Mushkin Adata należą do najbardziej znanej elity ale można też do niej zaliczyć np. rodzimego Goodrama :)

 

 

patrz sygnaturki moze zoabczysz cos ciekawego, a noz widelec ktos bedzie chcial sprzedac. mozesz zagadac do xtreme addict, ale on raczej poradzi ci goodramy pro [bardzo fajne ramki, cena tez przystepna], moze sector. obserwuj gielde, w tygodniu masz kilka ogloszen z jakimis fajnymi ramami

Racja, żę poradzę Goodramy PRO i tylko to :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zależy mi na spisie TYLKO ddr2, poza tym, np. Cruciale to nie jest elita w naszym kraju?

 

Co do podkręcania, dopiero będę się tego uczył razem z procesorem, a poza tym GoodRam kojarzy mi się, może niesłusznie z tandetą.

 

Ogólnie chcę kupić różne pamięci, różnych marek i sobie kręcić.

 

Ok, póki co dziękuję; również za ostrzeżenie ale zapomniałem napisać "przepraszam" za post pod postem, a po edycji nikt nie zwraca na to uwagę. No nic trudno będę pamiętał.

 

PS: proszę o nei zamykanie jeszcze tematu, może ktoś coś jeszcze dorzuci.

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, super ale proszę niech ktoś mnie oświeci bowiem jestem w temacie wielu spraw laikiem.

 

Pytanie --> Czy moja płyta Asus Commando chipset 965, który obsługuje max 800 MHz pamięci da radę z jakimiś 1006 czy nawet 1333 :razz:

 

Chcę różne pamięci pokupować i sobie kręcić :D

 

PS: poważnie już nie produkują Cell Shocków?

 

PS2: czy jest na forum jakieś kompendium dot. pamięci RAM?

 

Heh, spojrzałem wyżej i mnie olśniło :D sądziłem, że to TYLKO spis ddr bez ddr2, a tu takie zaskoczenie :D ale proszę odpowiedzieć na moje pytanie wyżej :) thx

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2: a co to jest Exeleram? czy coś takiego:D

Mówisz o Transcend axeram? Miałem kiedyś takie i robiły koło 1150MHz 5-5-5-15, sprzedałem za 90zł (2x1GB DC)

 

Nie pamietam na czym one były zrobione, ale nie były to D9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ekstremalny ram typu Cruciali robiących 1300MHz 4-4-4-12 a takich podstaw nie znasz? Ma dzielniki takie a nie inne ale oczywiscie po zmianie fsb zrobisz jakieś wysokie MHz bez problemu :)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, już wcześniej pisałem nie znam się na tym i chcę się nauczyć. Lepiej pytać niż robić z siebie głupka nie mając żadnych podstaw.

 

Pytałem o płytę nie o Twój komentarz, a pozostałym dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o płytę nie o Twój komentarz, a pozostałym dziękuję za odpowiedzi.

 

Przecież Ci odpowiedziałem nt. płyty jak i aXeramów z uśmiechem na twarzy :)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2: a co to jest Exeleram? czy coś takiego:D

Mówisz o Transcend axeram? Miałem kiedyś takie i robiły koło 1150MHz 5-5-5-15, sprzedałem za 90zł (2x1GB DC)

 

Nie pamietam na czym one były zrobione, ale nie były to D9

http://ddr2.home.pl/index.php?manufacturer...d6313ae9182ca42 <_< nie wiem, nie mialem w lapkach to sie nie wypowiadam

 

a tak btw to axeramy tez byly na d9, nie wszystkie ale byly.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ddr2.home.pl/index.php?manufacturer...d6313ae9182ca42 <_< nie wiem, nie mialem w lapkach to sie nie wypowiadam

 

a tak btw to axeramy tez byly na d9, nie wszystkie ale byly.

No cóż, przynam się bez bicia że nawet nie wpisałem "exceleram" w google tylko od razu pomyślałem że to niedokładnie napisane axeram :D

 

Co do axe to tak tak, slyszałem że były d9 ale te moje sprawdzałem i lipa :D

Okolice 1150 5-5-5-15 jak już wspomniałem, za to zaleta dla nich: 2,2v i prawie w ogóle się nie grzały. Patrioty LLK na tym samym voltage wydzielają jakieś 2x więcej ciepła i bez puszczonego nawiewu są niestabilne. Radiatory parzą.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ile jest producentów ddr2 :D

 

Mam jeszcze takie poglądowe pytanie, na ile jeszcze najwięksi specjaliści z PurePc.pl szacują produkcję pamięci ddr2 i istnienie trybu Dual Channel?

 

BTW. nikt nie zna kogoś, kto mógłby znać kogoś kto może mieć ale nie musi przecież Cell Shocków? Zadowolę się nawet 2x1Gb :D

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ile jest producentów ddr2 :D

 

Mam jeszcze takie poglądowe pytanie, na ile jeszcze najwięksi specjaliści z PurePc.pl szacują produkcję pamięci ddr2 i istnienie trybu Dual Channel?

 

BTW. nikt nie zna kogoś, kto mógłby znać kogoś kto może mieć ale nie musi przecież Cell Shocków? Zadowolę się nawet 2x1Gb :D

 

Pozdrawiam, Androctonus

Cell shocki to tylko są w kościach 1 GB. W Polsce można kupić jedynie na proxima.pl. Dostępności w naszym kraju to dla mnie dziwne, bo produkują je nasi zachodni sąsiedzi. A kupić możesz nie tylko w U.S.A czy UK, jeszcze w Niemczech, Belgi, Holandii, Słowacji,Francji, Grecji, Włoszech, Portugalii,Ukrainie, Izraelu. Ale dlaczego nie u nas ? z Crucialami to samo.

 

Jak przestali produkować ? skoro produkują... Jestem szczęśliwym posiadaczem: 2x CS2221440 - 2GB-Kit (2x1GB) dual ( kostki Micron D9GKX ) Zgodzę się tylko że na tych kostkach już nie kupisz bo tych nie produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

no cóż żyjemy w tak zacofanym kraju w każdej dziedzinie. A mieszkam 4km od granicy polsko-niemieckiej + 2km od Schwedt :D

 

Sprawdzałem na w całym Schwedt i cholera nic nie ma, owszem Cruciale jak rozmawiałem ze sprzedawcą mają w ofercie ale są baaaardzo drogie przez kryzys :(

 

Kolego AWERS podaj mi proszę dokładny adres tej całej proximy bo jak wpisuję www.proxima.pl to wyskakuje mi strona z alarmami do samochodów <_<

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...