Skocz do zawartości
Turan404

Lenovo Y530 Czy Y550 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdecydowłem się na zakup notebook-a, za którego moge dać 3500zł, ewentualnie gdyby jakiś szczególnie mi sie spodobał moge dołożyć 200-300zł. Laptopa będę używał jako zamiennika PC (ale nie mogę brać PC, bo musi być mobilny). Czasem obejrzę jakiś film, napisze coś w Wordzie, ale też lubie sobiepograć i dobrze by było, żeby nawet te nowsze tytuły odpaliły na średnich wymaganiach. Nie potrzebuje klawiatury numerycznej i wolę by ekran nie był zbyt panoramiczny tzw. jak najmniejsza różnica pomiędzy proporcjami. Sądzę, że rozmiar powinien wynosić około 15,4 cala. Ważne jest żeby laptop zbyt mocno nie błyszczał, ani wnętrze, ani pokrywa i by nie miał niegustownych elementów np. biała klawiatura .

 

Ja pod uwage biorę na razie 2 modele:

-Lenovo Y530(wersja kolorystyczna którą widać na aucji):

http://www.allegro.pl/item719713499_lenovo...ed_windows.html

-Lenovo Y550(wersja czarna, bo biała jest paskudna )

http://www.allegro.pl/item717796179_lenovo...3_vhp_szok.html

 

Y530 ma lepszy procek, jednak gorszą grafikę (według rankingu notebookcheck.net), troszeczke mniejszy ekran i jest cięższy.

 

Teraz czas na pytania :

1. Który według was jest lepszy, a może cena/jakość istnieją jeszcze lepsze notebooki do podanej wyżej kwoty o nie mniejszej wydajności od tych 2 lenovo?

2. Czy to prawda, że jeśli kupię notebooka na firmę, będę miał tylko 12 miesięcy gwarancji zamiast 24 ?

3. W razie awari laptopa wysyła się go do sklepu, czy bezpośrednio do producenta?

4. Czy torby na lapki o przekątnej 15,4" będą pasawały do laptopów o przekątnej 15,6"?

5. Czy notebooka kupować na allegro czy w sklepie, jeśli na allegro to na jakiej aucji, a jeśli w sklepie to w jakim? Jeśli będziecie proponowali jakiegoś lapka proszę o dodanie odnośnika do strony gdzie można go kupić.

 

Troche tego dużo, ale mam nadzieje, że sobie poradzicie

Z góry dziękuję i pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy od ciebie. Y550 jest wydajniejszy w grach i to dużo. Ja mam 9600GS a 130GT to po pierwsze nowy wymiar technologiczny (55nm) a po drugie pamięci DDR3 podczas gdy ja mam w siebie DDR2 na grafie. Są jeszcze laptopy MSI z grafą od AMD 4650 i 4670 - są wydajniejsze jednak są problemy z różnymi grami, wyłączanie, blue screeny itp.

2. Podobno ale nie wiem kto ci sprawdzi w Lenovo że kupiłeś na firmę?

3. Najszybciej jest do producenta. Przyjeżdża kurier i zabiera - serwis door2door.

4. Musisz zmierzyć, nikt ci tego nie zagwarantuje.

5. Jak na raty to polecam euro.com.pl - mają raty 0% (ja tak kupowałem - trzeba tylko zrezygnować z ubezpieczenia), jeśli w normalnym sklepie to widziałem Y550 w Sferis za 2799 myślę że to dobra cena jak na sklep "stacjonarny". Ja na allegro chyba bym laptopa nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jako dowód zakupu pokazujesz fakture, a na niej czarno na białym co i jak.

 

Nie wiecie w jaki sposób i za ile można przedłużyć gwarancję do 24miesięcy jak sie bierze na firme ?

I czemu tak słabo dostępna i droższa od ersji białej jest wersja z czrnymi klawiszami ?

 

//benq2006 Gdzie kupiłeś swojego Y530, za ile, ile go masz, jak tam awaryjność i wrażenia z użytkowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wysyłałem swego na serwis to nie musiałem nic dodatkowo dołączać ani faktur ani paragonów.

Gdzie kupiłem masz napisane w moim pierwszym poście. Jestem bardzo zadowolony ze sprzętu. Zepsuł się tylko z mojej winy - zrobiło się zwarcie w gniazdku gdy podłączałem - ale mi naprawili w ramach gwarancji.

 

Aha zapomniałem dodać że jeśli chodzi o konstrukcję to Y530 bije na łeb Y550 - w nowym masz już sam plastik. A w Y530 są mocne twarde tworzywa no i aluminium (chyba) w środku. Za to Y550 jest lepszy do gier. Sam zdecyduj - jak nie będziesz go nigdzie targał to bierz nowszy model.

Edytowane przez benq2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ile za niego dałeś?

 

Y530 jest z wyglądu rewelacyjny, ale ta grafika...

Ciekawą propozycją jest MSI EX625 z radkiem 4670 - o niebo wydajniejszym, jednak tu jest słabszy procek...

 

Czy nie znacie jakiegoś modelu w cenie do 3700-3800zł z 4gb ramu, prockiem nie gorszym niz Lenovo Y530 i grafą porównywalną do tej z MSI? Wolałbym też by była to jakaś znana marka, lepiej nie kadłubek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...