Skocz do zawartości
eru88

Płyta Glowna Przestala Nagle Reagowac Na Zmiane Fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Bawiłem się dzisiaj OC (któryś już tam raz), wszystko szło dobrze. FSB miałem ustawione na 486MHz, pamięci na 1620MHz na timingach 7-5-5-19. Testowałem coraz to niższe timingi, ustawiłem 7-4-4-19 i się wysypał, potem dałem 7-5-4-19 i poszło, ale Sandra pokazała bardzo niskie wyniki. Dopiero po paru restartach zorientowałem się, że FSB nie jest 486 tylko domyślne 333 MHz. Płyta przestała reagować na zmiany FSB. Dałem "Load fail-safe defaults" i nie pomogło. Zastanawiam się czy uaktualnić biosa. Mój sprzęt to:

 

Gigabyte EP45T-UD3P

Core2Quad Q8200

2x1 GB OCZ ReaperX 1333Mhz DDR3

Gainward GeForce 9800GTX+

2x500GB Seagate 7200.12 Raid 0

OCZ StealtXstream 500W

 

Czy znacie przyczynę takiego stanu rzeczy, czy nie uszkodziłem czegos? (płyta na gwarancji), jak moge to naprawic?

Pozdrawiam

Edytowane przez eru88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest P45 express (w gigabyte to jest to "t" w ep45t). On obsługuje ddr3. Dzieki kwasior500. Przełożyłem pamieci na drugi kanał, zadziałało, wrociłem na poprzedni - działa :|. Ktoś ma moze jakas hipoteze co sie stało?

 

edit: tam u góry na samym poczatku zapomniałem o tym nieszczesnym "t". literowka - przepraszam za wprowadzenie w blad

Edytowane przez eru88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...